LogowanieZarejestruj się
News

Samsung pokazuje flagowego smartfona Galaxy S3

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Galaxy S3

Nowy model wyposażono we wszystko, co można było wsadzić do cienkiej obudowy. Samsung widząc ogromne zainteresowanie, jakim cieszy się wielki Galaxy Note (5.3″) w przypadku swojego najnowszego flagowca zastosował bardzo duży, wręcz rekordowo duży ekran w rozmiarze 4.8″. Nie sprawdziły się doniesienia o pierwszym na rynku telefonie z panelem fullHD, tak czy inaczej wielki Super AMOLED HD dysponuje rozdzielczością 1280×720 pikseli (jedną z dwóch oficjalnych rozdzielczości standardu HD). Poza tym w telefonie zastosowano czterordzeniowy procesor Exynos o taktowaniu 1,4GHz, wspierany 1GB RAM. Z tyłu wbudowano kamerę 8Mpx, z przodu zaś 1.9Mpx, co oznacza że będą możliwe wideorozmowy o bardzo dobrej jakości (HD), szczególnie gdy zadebiutuje (w lecie) model wyposażony w LTE. Co ciekawe, firma postanowiła zerwać z tradycyjną kolorystyką, przynajmniej częściowo, oferując dwa warianty obudowy: ciemno niebieski oraz biały. Będzie to pierwszy smartfon przystosowany do bezprzewodowego ładowania, wymienna bateria dysponuje pojemnością 2100 mAh, co powinno zapewnić odpowiednio długi czas działania. Samsung, podobnie jak jabłkowa konkurencja, zastosował standard micro SIM, poza tym znajdziemy slot dla kart pamięci, co bardzo cieszy – obecnie wielu producentów rezygnuje z tego udogodnienia. Na rynek trafią wersje 16, 32 oraz 64GB. Poza całą armią czujników, nowy Galaxy S3 będzie obsługiwał Bluetooth 4.0, WiFi, DLNA oraz technologię NFC. Ta ostania posłuży zarówno do elektronicznych płatności, jak i transferu danych (jedna z funkcji dedykowana urządzeniom Samsunga). Poza tym znajdziemy jeszcze standardowe złącze microUSB oraz nawigację (poza GPS/Galileo, obsługuje także rosyjski system GLONASS). System to oczywiście Ice Cream Sandwitch (Android 4.0). Galaxy jest dość lekki, biorąc pod uwagę wspomniane powyżej parametry, jego waga wynosi 133 gramów. Grubość obudowy to jedyne 8,6 mm. Urządzenie trafi do 145 krajów, w Europie nowy smartfon Samsunga będzie dostępny już od 29 maja. Poniżej przedstawiamy mniej lub bardziej oryginalne funkcje nowego modelu…

Aktualizacja: dotarliśmy do bardzo ciekawego dokumentu opisującego ze szczegółami specyfikację nowego Galaxy. Z ciekawszych rzeczy, które można wyczytać (oczywiście głównie zwróciliśmy uwagę na audio): zastosowano DAC Wolfson Micro WM1811 (przetwornik klasy Hi-Fi, 3 interfejsy cyfrowe, wbudowany wzmacniacz słuchawkowy – 100db, moc 2x2W). Próbkowanie natywne 44.1 kHz (normalnie do 96 kHz), kość przyjmuje sygnał 24 bit. Poza tym znaleziono wpisy w rejestrze o sterowniku usb-audio, jednak nie wiadomo czy taka funkcjonalność zostanie uaktywniona. Jak widać nowy smartfon Samsunga będzie mógł odtwarzać dźwięk o wysokiej jakości (natywne wsparcie dla FLAC, prawdopodobnie bez problemu materiał hi-rez!), za pośrednictwem solidnego przetwornika. Poza tym przewidziano wsparcie dla Voodoo sound (oprogramowania znacznie rozszerzającego możliwości odtwarzania dźwięku na androidowych smarfonach z kośćmi Wolfsona).

Z ciekawych funkcji, które obsługuje Galaxy S3, warto wymienić:
- S Voice będący niestety niczym innym jak odpowiednikiem inteligentnego asystenta –Siri – doskonale znanego użytkownikom smartfonów z logo „nadgryzionego jabłka”. Dzięki S Voice, Galaxy S III jest w stanie wykonywać polecenia wydane za pomocą głosu np. wyświetlenie prognozy pogody oraz służyć pomocą np. w kwestii znalezienia najbliższej restauracji, czy też kina. Trudno na razie ocenić funkcjonalność tego rozwiązania, porównując z jabłkowym Siri. Tak czy inaczej to wyraźne nawiązanie do tego, co wprowadziło w swoich smartfonach Apple
- Smart Stay to z kolej moim zdaniem bardzo przydatna funkcja. Jej działanie polega na zaangażowaniu przedniej kamery funkcja, która pozwala urządzeniu na śledzenie naszych poczynań. W ten sposób ekran nie wygasi się podczas gdy użytkownik na niego patrzy, dzięki czemu można np. nieprzerwanie czytać ulubione treści bez troski o samoczynne uaktywnienie ekranu blokady. Nic tak nie irytuje, jak blokada włączająca się podczas lektury (owszem, można to wyłączyć, ale wtedy szybko zużyjemy baterię).
- Smart Alert to z kolej system inteligentnego powiadamiana. Działa to na takiej zasadzie, że po wzięciu telefonu do ręki zaczyna on wibrować oraz „mrugać” diodą LED. W ten sposób zostaniemy powiadomieni o nieodebranych połączeniach oraz wiadomościach.
- Direct Call korzysta z żyroskopu oraz czujnika zbliżeniowego, umożliwiając wykonanie połączenia bez konieczności dotykania ekranu. Od teraz wystarczy zbliżyć telefon do ucha.
- S Beam to znany wielu użytkownikom androidowych oraz iOSowych telefonów system przesyłu danych polegający na zbliżeniu dwóch urządzeń do siebie. Obecnie realizowane jest to przez aplikacje firm trzecich, Samsung zintegrował to w swoim telefonie. Nowością jest wykorzystanie technologii NFC, co oznacza możliwość uzyskania bardzo szybkiego transferu danych – 1GB w ciągu trzech minut, 10MB plik w ciągu 2 sekund. Całość działa właściwie bezobsługowo – zbliżamy do siebie dwa Galaxy S3 (no właśnie zadziała to tylko w tym przypadku, choć pewnie inne telefony z NFC będą umożliwiały przesył danych za pośrednictwem tej technologii) i już mamy w pamięci to co chcieliśmy.
Popup Play czyli kolejna funkcja powiadamiająca nas o tym co się w świecie dzieje ;-) Jeżeli właśnie rozpoczęliśmy oglądanie klipu, serialu na ekranie S3, w tym samym czasie przesłano do nas wiadomości tekstowe czy też pojawiły się wpisy na naszym facebookowym profilu to nie musimy przerywać oglądanego właśnie filmu lub innej czynności, gdyż w takiej sytuacji zostanie wyświetlone jedynie małe wyskakujące okienko przedstawiające zdarzenie

Dodaj komentarz