LogowanieZarejestruj się
News

Mobilna telewizja Orange: Tu i tam. Konkurencja dla Polsatu, Netii oraz tradycyjnej TV

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
orange_logo

W sumie w nowej usłudze znajdziemy 20 kanałów telewizyjnych i 50 filmów do obejrzenia „na życzenie”. Tak to właśnie wygląda na starcie telewizja mobilna Tu i Tam stworzona przez Orange Polska. Telewizja Tu i Tam dociera do telewidzów za pośrednictwem wszystkich, dostępnych na rynku technologii, takich jak sieci kablowe i satelitarne oraz przez Internet. Do oglądania na ekranie telefonu komórkowego zainstalować należy aplikację przygotowaną na system Android. Jak zapewniają twórcy Tu i Tam, w przygotowaniu są także wersje dla iOS oraz dla Symbiana (spora popularność w Polsce, mimo bliskiego końca tej platformy).

W telewizji dostępne są także filmy „na życzenie”. Można obejrzeć je w dowolnym momencie w telewizorze, komputerze czy telefonie komórkowym. Wśród propozycji Orange Polskaznajdują się m.in. „Vicky Cristina Barcelona” Woody’ego Allena, „Amelia” Jeana-Pierre’a Jeuneta, czy „Jak zostać królem” Toma Hoopera. Przez pierwsze trzy miesiące dostęp do telewizji jest bezpłatny. Dla osób chcących skorzystać z dostępu do telewizji w telefonie komórkowym Orange przygotował pakiet Multimedia. Za 15 zł miesięcznie klienci otrzymują 1,2 tys. minut na transmisję TV i plików wideo z Tu i Tam oraz 500 MB na przesyłanie danych.

Orange to kolejny duży gracz próbujący swoich sił na rynku telewizji mobilnej. W marcu wprowadzenie usługi TV Mobilna zapowiedział Cyfrowy Polsat. Za blisko 20 zł miesięcznie uzyskamy w niej dostęp do 8 telewizyjnych i 12 radiowych płatnych kanałów oraz – ze specjalnym dekoderem – wszystkich ogólnodostępnych stacji nadawanych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Swoją mobilną telewizję pod nazwą Telewizja Osobista uruchomiła także Netia. Jak widać przybywa podmiotów pragnących wykorzystać potencjał Internetu jako idealnego medium, także dla treści multimedialnych, rozrywkowych. Tradycyjnej telewizji przybywa groźny konkurent, który nie wymaga takich nakładów na infrastrukturę jak w przypadku klasycznego nadawania (DVB). Wobec braku konieczności uiszczania opłaty abonamentowej od używanych do oglądania TV smartfonów, tabletów oraz komputerów  takie rozwiązanie jak tuner do PC czy handheld może być dość popularnym wyborem, zarówno w domach jak i w niektórych firmach.

Dodaj komentarz