LogowanieZarejestruj się
News

Bluetimes: wiosenna premiera wśród odtwarzaczy sieciowych i nagrywarek DVB-T

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Blue DVB-T player

Oferta C4i powiększyła się o najnowszy odtwarzacz sieciowy z nagrywarką: Bluetimes BT-3548HN z wbudowanym podwójnym tunerem DVB-T oraz odtwarzacz 3D z Androidem: Bluetimes BT-3550B. Urządzenia stanowią znakomitą, budżetową alternatywę dla odtwarzaczy HiMedia HD 900A/B, Xtreamer Prodigy czy EGreat R300Pro. Pierwsza z nowości, Bluetimes Coopa BT-3548HN to multimedialna nagrywarka HD DVB-T z dostępem do internetu. Zbudowana została na cenionym procesorzeRealtek 1185 DD, znanym m.in. z bardzo popularnego odtwarzacza HiMedia 600B. Zapewnia on płynne odtwarzanie muzyki i filmów w większości występujących formatów w rozdzielczości HD 1080p. Model BT-3548HN umożliwia nagrywanie programów telewizyjnych na zainstalowanym dysku twardym (niezawartym w zestawie) w rozdzielczości HD. Posiada również funkcję Timeshift znaną z dekoderów telewizji satelitarnej – pozwala na zatrzymywanie i późniejsze wznawianie programu telewizyjnego oglądanego na żywo. W modelu zaimplementowano dwa tunery DVB-T /MPEG-4, dzięki czemu możemy np. oglądać film podczas, gdy odtwarzacz nagrywa zaprogramowany wcześniej inny film, program lub mecz. Dzięki temu nie trzeba zastanawiać się nad wyborem tego, co chce się oglądać, co dla kibiców jest szczególnie istotne w obliczu zbliżającego się UEFA EURO 2012.  Drugim odtwarzaczem Bluetimes w ofercie C4i jest model BT-3550B, w którym zainstalowano jeszcze mocniejszy chipset Realtek 1186DD, taktowany zegarem 750MHz – identyczny jak w modelach HiMedia HD900B czy Xtreamer Prodigy. Obsługuje również urządzenia zgodne z najszybszym obecnie standardem USB – USB 3.0. Cena brutto odtwarzacza BT-3548HN to 569 zł, natomiast BT-3550B – 587zł. Poniżej więcej informacji…

Poza typowymi właściwościami odtwarzacza sieciowego, funkcje urządzenia zostały znacznie rozbudowane, dzięki równolegle zainstalowanemu drugiemu systemowi Android, który umożliwia uruchamianie ogromnej liczby interesujących aplikacji. Istnieje około 10000 aplikacji na system Android, od przeglądarek stron internetowych, przez obsługę serwisu Twitter, a na Google Maps kończąc. BT-3550B obsługuje najnowsze formaty wideo 3D: Side-by-side (SBS) 3D, top and bottom 3D i frame-packed (rzeczywisty rozmiar obrazu 1920×2160) 3D. Wsparcie dla frame-packed jest wyjątkowo istotne w przypadku odtwarzania filmów Blu-Ray, ponieważ BT-3550B potrafi obsłużyć Blu-ray ISO w pełnym 3D, taki sam jak z odtwarzacza Blu ray (tylko BD-Profile 1.0 menus / BD-Lite). Unikalną cechą tego odtwarzacza jest możliwość ręcznego ustawienia głębi 3D. Player posiada kartę sieciową 10/100/1000. BT-3550B działa w sieci z prędkością około 14 MB/s (~ 130Mb/s). Opcjonalnie można zainstalować adapter bezprzewodowy.

Urządzenia zamknięto w solidnych i eleganckich aluminiowych obudowach z cichym wentylatorem. Odtwarzacze obsługują dyski 3.5″ o pojemności do 3TB, które montowane są w pomysłowej, innowacyjnej szufladzie. Montaż i usuwanie dysku twardego w tym odtwarzaczu jest wyjątkowo proste. Wystarczy umieścić dysk na tacy i wsunąć do środka odtwarzacza. Ponadto, odtwarzacze wyposażone zostały w mechanizm strumieniowego wysyłania filmów i muzyki do sieci, zintegrowaną przeglądarkę internetową i klienta BitTorrent. Odtwarzacze doskonale radzą sobie z wyświetlaniem napisów w wielu formatach i pozwalają na ich pełne dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika (rozmiar, położenie, kolor i przesunięcie w czasie).Posiadają czytniki kart pamięci oraz umożliwiają podłączenie zewnętrznych urządzeń USB – zarówno dysków twardych, pamięci flash, jak i napędów optycznych DVD i Blu-ray, a także akcesoriów takich jak bezprzewodowa lub przewodowa klawiatura i mysz.


Dodaj komentarz