LogowanieZarejestruj się
News

Acer Iconia Tab W500 – tablet z Windows 7

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Iconia Tab W500

Acer wprowadza na polski rynek swój nowy tablet wyposażony w system Windows 7. Iconia Tab W500 to urządzenie wyposażone w multidotykowy ekran o przekątnej 10.1 cala i oferujący rozdzielczość 1280×800 pikseli. Sercem tego modelu jest platforma AMD, pod postacią procesora C50 posiadającego dwa rdzenie taktowane zegarem 1GHz oraz wbudowany układ graficzny Radeon HD 6250. Całości dopełnia opcjonalna stacja dokująca z klawiaturą, która zamienia tablet w netbooka. Oferta Acera wydaje się całkiem ciekawa, szkoda tylko, że cena nie jest specjalnie zachęcająca. Za najtańszy wariant bez modemu 3G przyjdzie nam zapłacić 2199 PLN, za model z modemem już niemal 2600 PLN. Nawet biorąc pod uwagę 32GB dysk SSD, to całkiem spora kwota. Pełna treść informacji prasowej znajduje się w rozszerzeniu newsa.

Zabawa i produktywność, rozrywka i praca. Nasze życie ma wiele aspektów, które wzajemnie się przenikają. Urządzenia, których używamy, powinny odzwierciedlać naszą elastyczność oraz umiejętność wykonywania kliku czynności naraz, umożliwiając odtwarzanie i udostępnianie multimediów, a także pozwalając na wydajną pracę. Właśnie dlatego firma Acer opracowała tablet ICONIA TAB W500 o innowacyjnej konstrukcji skutecznie łączącej najlepsze cechy tabletu i komputera PC.

Acer ICONIA TAB W500 jest tabletem z multidotykowym ekranem o przekątnej 10,1 oraz stacją dokującą wyposażoną w pełnowymiarową klawiaturę Chiclet. Acer ICONIA TAB W500 ma znacznie większe możliwości niż typowy tablet. Wyświetlacz o dużej rozdzielczości oraz zoptymalizowany system dźwiękowy Dolby® gwarantują wspaniałą rozrywkę, natomiast poręczna stacja dokująca z klawiaturą doskonale nadaje się do pracy.

Acer ICONIA TAB to idealne urządzenie dla osób, które chcą korzystać z wygodnego ekranu dotykowego, ale jeszcze nie są gotowe całkowicie pożegnać się z klawiaturą. Pełnowymiarowa klawiatura Chiclet pełni też funkcję stacji dokującej, dzięki czemu zapewnia zarówno optymalną ergonomię, jak i dostęp do dodatkowych interfejsów. Ponadto, jest wyposażona w urządzenie wskazujące Acer FineTrack™ z dwoma przyciskami umożliwiającymi wygodne nawigowanie, gniazdo Ethernet zapewniające szybką łączność z Internetem oraz port USB do podłączania urządzeń peryferyjnych.

Punktem początkowym do uruchamiania dotykowych funkcji tabletu ICONIA TAB W500 jest interfejs Acer Ring. Aby go uruchomić i uzyskać natychmiastowy dostęp do funkcji oraz aplikacji dotykowych zainstalowanych w tablecie Acer ICONIA TAB W500, wystarczy wykonać gest przypominający chwytanie.

W skład oprogramowania, uruchamianego poprzez interfejs Acer Ring wchodzą między innymi aplikacje: Clean Disk do zarządzania dyskiem twardym, Snipping Tool do szybkiego kopiowania fragmentów ekranu, Device Control do konfigurowania ustawień tabletu, Camera do sterowania kamerą internetową Acer Crystal Eye Webcam, Game do szybkiego uruchamiania zainstalowanych gier, a także kalkulator.

Interfejs Acer Ring jest też wyposażony w zakładki AppCards ułatwiające przeglądanie oraz uruchamianie aplikacji dotykowych:

  • przeglądarki TouchBrowser pozwalającej na wyszukiwanie, wyświetlanie oraz wybieranie informacji z Internetu przy użyciu funkcji dotykowych,
  • SocialJogger do łączenia się z serwisami społecznościowymi,
  • My Journal do zbierania fragmentów ulubionych serwisów WWW i łączenia ich w jedną stronę zapewniającą dynamiczny dostęp do interesujących treści,
  • clear.fi do wyszukiwania, udostępniania oraz odtwarzania plików multimedialnych z urządzeń w sieci domowej.

Acer clear.fi jest systemem do udostępniania plików multimedialnych, który pozwala na szybkie i łatwe odtwarzanie plików z urządzeń podłączonych do domowej sieci. Oprogramowanie clear.fi oraz port HDMI pozwalają na strumieniowe przesyłanie multimediów z tabletu Acer ICONIA TAB W500 do wszystkich urządzeń, które są podłączone do sieci domowej i są wyposażone w system clear.fi.

Tablet Acer ICONIA TAB jest wyposażony w system operacyjny Windows 7, procesor AMD C-50 oraz układ graficzny AMD Radeon™ HD6250, gwarantujący wspaniałą jakość obrazu oraz pełną satysfakcję z gier. Aby zapewnić wygodną łączność, w tablecie ICONIA TAB W500 zastosowano różnorodne interfejsy, takie jak Wi-Fi, modem 3G (w wybranych modelach), czy Bluetooth® 3.0. Ponadto, dwie kamery internetowe Acer Crystal Eye o rozdzielczości 1,3 megapiksela, znajdujące się z przodu oraz z tyłu tabletu, umożliwiają prowadzenie wideo-czatów i wideorozmów, a także nagrywanie filmów HD i umieszczanie ich w portalach Facebook, czy YouTube.

Dostępne konfiguracje:

Iconia Tab W500 - 10″ WXGA (1280×800), AMD C-50 Dual Core, 2GB RAM, 32GB SSD,  802.11bgn, kamera 1.3MP(back)+1.3MP(front), Bluetooth, opcjonalna klawiatura, cena 2 199 zł brutto

Iconia Tab W501 - 10” WXGA (1280×800), AMD C-50 Dual Core, 2GB RAM, 32GB SSD, 802.11bgn,  1.3MP(back)+1.3MP(front), Bluetooth, modem 3G, opcjoanlna klawiatura, cena 2 599 zł brutto

Dodaj komentarz