LogowanieZarejestruj się
News

Nowy iPhone „5″ – co wiemy?

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
iP5

Wygląda na to, że całkiem sporo, choć oczywiście wszystko stanie się jasne 12 września, kiedy to podczas konferencji Apple zaprezentuje najnowszy model iPhone. Bloomberg zebrał wszystkie najbardziej prawdopodobne, najlepiej udokumentowane informacje na temat nowego, jabłkowego smartfona i – cóż – jeżeli te wiadomości są prawdziwe, to chyba nic nas we wrześniu specjalnie nie zdziwi, ani nie zaskoczy.

Telefon ma być zauważalnie cieńszy, nieco dłuższy, być może także lżejszy od iP 4/4S. Większy wyświetlacz potwierdza praktycznie każde źródło, można więc uznać za pewnik że Apple zmieni kluczowy element telefonu, zwiększając przekątną ekranu z 3.5 na 4″. Dzięki wydłużeniu wyświetlacza bez zmiany jego szerokości nadal iPhone będzie można obsługiwać jedną ręką. Niestety przy okazji zmienią się proporcje na „panoramiczne”, zbliżone do formatu 16:9. Przybędzie zatem jeden, dodatkowy rząd ikonek. Nowy display ma być znacznie czulszy od poprzedników, dzięki zastosowaniu w nim technologii opracowanych przez firmę Sharp. Integracja dotyku w wyświetlaczu pozwoli zmniejszyć grubość telefonu. Warto zaznaczyć, że w przypadku uszkodzenia trzeba będzie się liczyć z kosztowniejszą wymianą tego elementu. Więcej przeczytasz w rozwinięciu…

Dodatkowo nowy smartfon Apple otrzyma nowe, mniejsze złącze dokujące. Na razie nie wiadomo czy będzie z tym związane zwiększenie szybkości transferu danych, trzeba będzie pogodzić się z koniecznością stosowania przejściówki, w sytuacji gdy zechcemy skorzystać z dotychczasowych akcesoriów. Oczywiście w środku znajdzie się nowy procesor, choć zapewne nie będzie to nic innego jak A5X znany z nowego iPada. Poza tym w nowym iP znajdziemy moduł LTE (nie wiadomo czy uniwersalny), nano-SIM, obsługę NFC.

Poza tymi nowościami Apple wprowadzi na rynek nową wersję systemu mobilnego iOS6, zmieni się mocno App Store – pojawi się nowy, znacznie lepszy system wyszukiwania, do tego firma chce gruntownie zmodyfikować aplikację iTunes (miejmy nadzieję, że faktycznie nie będą to zmiany czysto kosmetyczne).

Dodaj komentarz