LogowanieZarejestruj się
News

Acer Iconia Tab A100 z Honeycomb w sieci WalMart

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
acer_iconia_tab_a100_cena

Jedna z największych, jeśli nie największa na świecie sieć handlowa, WalMart, rozpoczęła po cichu sprzedaż (przynajmniej według doniesień czytelników Engadget) sprzedaż nowego tabletu firmy Acer, który tak naprawdę nie został jeszcze nawet oficjalnie zaprezentowany. Iconia Tab A100 to mniejsza wersja modelu A500, który kilka dni temu trafił do Polski. A100 wyposażony został w ekran o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 1024×600 pikseli (rozdzielczość jak w netbookach), 8GB wbudowanej pamięci oraz co najciekawsze system operacyjny Android 3.0 znany też jako Honeycomb. Jeśli się nie mylę, jest to pierwszy na świecie siedmiocalowy tablet z tym systemem.

Poza tym do dyspozycji mamy dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1GHz, połączenie w standardzie WiFi oraz dwie kamerki, frontową o rozdzielczości 2MPix oraz tylną oferującą aż 5MPix. Całe urządzenie zapowiada się bardzo atrakcyjnie, tym bardziej, że Samsung, chyba największy konkurent Acera poza ASUSem na polu androidowych tabletów, swojego siedmiocalowego Galaxy Pada z Honecycomb planuje dopiero na wrzesień.

Iconia Tab A100 wyceniony został na 349 USD, czyli w przeliczeniu niespełna 1000 PLN, co jest już bardzo atrakcyjną kwotą biorąc pod uwagę konfigurację tego modelu oraz zastosowany system operacyjny. Niedługo zapewne poznamy dalsze szczegóły.

Dodaj komentarz