LogowanieZarejestruj się
News

Popcorn Hour A400

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
popcorn-hour-a-400-a400_32482

W połowie listopada na rynek trafią pierwsze egzemplarze nowego odtwarzacza multimedialnego Popcorn Hour A400. Urządzenie zbudowano na bazie najnowszego układu Sigma Designs SMP8911. To dwurdzeniowa jednostka, taktowana zegarem 800 MHz. Będzie to niewątpliwie jeden z najszybszych, najwydajniejszych odtwarzaczy na rynku. Dzięki wspomnianemu powyżej chipowi urządzenie nie będzie mieć problemu z uzyskaniem wysokich transferów w ramach sieci lokalnej oraz połączenia z Internetem, będziemy mogli cieszyć się strumieniowaniem najwyższej jakości wideo (do 40MB/s via LAN), poza tym oczywiście sprzęt poradzi sobie z audio hi-res. Dodatkowo producent przewidział pełną obsługę takich (wymagających) formatów, jak SBS, TAB, MVC (3D), ripy Blu-ray 3D. Dzięki VXP Image Procesing będzie można skalować materiały SD do Full HD, z adaptacyjnym usuwaniem przeplotu, dynamiczną korektą kadencji, kontrastu oraz szczegółowości obrazu. Na targach IFA mogliśmy porozmawiać z głównym programistą Syabas, dowiedzieć się co nieco o najważniejszych cechach tytułowego odtwarzacza. Poprawa obrazu ma być szczególnie widoczna w przypadku gorszych jakościowo materiałów (tj. divx, wideo strumieniowane z sieci etc.). Będzie można regulować stopień ingerencji w ustawienia obrazu (użycie poszczególnych filtrów, poprawiaczy). Algorytmy działają zarówno dla obrazu 2D jak i 3D.

W przypadku audio (postaramy się zdobyć skrzynkę do testów i nie ukrywam, że na ten element zwrócimy baczną uwagę) sprzęt zdekoduje wszystkie najważniejsze formaty, w tym bezstratne DTS MA HD i Dolby Digital True HD w trybie passthrough (7.1) lub 5.1/2.0 na potrzeby kina domowego (względnie – i to będziemy starali się przetestować – przy wykorzystaniu zestawu stereo HiFi z HDMI). Oczywiście nie będzie problemu z FLAC, WAV czy OGG (oraz innymi formatami, niestety zabrakło AIFF/Apple Lossless ALAC), a wszystko to w jakości aż do 24 bit 192 kHz.

W środku zainstalujemy dysk 2.5 lub 3.5″ o poj. maks. 3TB. Dzięki wygodnej kieszeni nie trzeba będzie demontować całej obudowy urządzenia. W standardzie dostaniemy gigabitowy LAN, opcjonalnie będzie można rozszerzyć możliwości o sieciówkę WiFi (802.11b/g/n). Urządzenie obsłuży wszelkie protokoły sieciowe, będzie mogło pracować jako serwer multimediów oraz klient BitTorent (oraz korzystać z zasobów Usenetu). Bardzo ważną cechą będzie nowy interfejs graficzny Networked Media Jukebox (NJM) z funkcją Navigator. Poza atrakcyjnym wyglądem, skatalogowaniem oraz zarządzaniem multimediami z poziomu urządzenia, będzie można połączyć skrzynkę z drugim ekranem (najlepiej tabletem, np. iPadem) uzyskując pełną kontrolę nad sprzętem (możliwość odtwarzania oraz modyfikowania ustawień, wyświetlanie informacji o bibliotece, okładki etc.). Dzięki marketowi (aplikacje) będzie można dodatkowo rozszerzyć możliwości urządzenia, instalując przygotowane przez partnerów programy (np. świetny klient radia internetowego TuneIn). Poza muzyką, serwisami moto, zdjęciowymi, informacyjnymi itp pojawią się także propozycje VOD (wideo na żądanie). Popcorny do tej pory nie wyróżniały się jakoś szczególnie formą, można wręcz powiedzieć że design był daleko na liście priorytetów producenta. W przypadku A400 jest inaczej – nadal to prosta, surowa forma, ale projekt może się podobać… nawiązuje do komponentów (mini) systemów audio, co niewątpliwie ucieszy estetów. Cena? Dystrybutor, firma Human Media, poinformował że będzie wynosiła 1299 złotych. Czekamy zatem na pierwsze egzemplarze…

 

Dodaj komentarz