LogowanieZarejestruj się
News

Nowe przenośne ładowarki Sony dla handheldów

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
CP-F1L with Xperia J.jpg

CP-F1L i CP-F2L: smukłe, poręczne ładowarki USB z pojemnymi akumulatorami litowo-polimerowymi, funkcją szybkiego ładowania i obudową z aluminium. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy poszukują wygodnych źródeł zasilania do zastosowań mobilnych, Sony wprowadza do sprzedaży nowe, przenośne ładowarki USB: CP-F1L i CP-F2L.Ładowarki CP-F1L i CP-F2L mają smukłe obudowy z aluminium, a w ich wnętrzu zastosowano lekkie akumulatory litowo-polimerowe. Oba modele tylko nieznacznie obciążają bagaż ręczny, będąc niezawodnym zapasowym źródłem zasilania wielu urządzeń przenośnych.

— Smartfony i tablety odgrywają coraz większą rolę w codziennym życiu, dlatego wyczerpanie się baterii w takim urządzeniu może sprawić wiele kłopotu. Nowe ładowarki przenośne CP-F1L i CP-F2L skutecznie eliminują takie ryzyko i pozwalają pozostawać w stałym kontakcie z rodziną i przyjaciółmi – mówi Hasegawa Kazutaka, dyrektor generalny ds. źródeł energii w dziale Media & Peripherals Europe Sony Europe.,Model CP-F1L ma zaledwie 9,4 mm grubości i 125 g wagi, a jego akumulator o pojemności 3500mAh wystarcza na 1,5 ładowania smartfonu prądem 1,5 A. Oba modele są fabrycznie naładowane mniej więcej do połowy, co pozwala nabywcy skorzystać z nich i podładować urządzenie przenośne natychmiast po zakupie. Nowe przenośne ładowarki USB Sony CP-F1L i CP-F2L pojawią się w Polsce w styczniu 2013 r.

CP-F1L

Ładowarka CP-F2L pozwala na ładowanie prądem 2,1 A, zawiera pojemniejszy akumulator (7000 mAh), ma 12,9 mm grubości i waży 198 g. Umożliwia nawet trzykrotne naładowanie smartfonu. Jest ponadto wyposażona w dwa porty zasilające USB, może więc służyć do równoczesnego ładowania dwóch urządzeń przenośnych.

Obie ładowarki można naładować z zasilacza sieciowego lub przez port USB komputera. Dostarczany zasilacz sieciowy pozwala nawet na równoczesne ładowanie samej ładowarki oraz podłączonego do niej urządzenia przenośnego. Dla ułatwienia ładowania w różnych sytuacjach, oba modele są dostarczane w komplecie z 50-centymetrowym przewodem USB micro.

Modele CP-F1L i CP-F2L są owocem przeszło 20-letniego doświadczenia Sony w produkcji akumulatorów litowych, a zastosowane w nich innowacyjne akumulatory litowo-polimerowe mogą być ładowane do 500 razy. Po roku od naładowania zachowują nawet 80% początkowego ładunku.

CP-F1L

Dodaj komentarz