LogowanieZarejestruj się
News

Płaskie głośniki instalacyjne DLS IC236 / IC636

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
dls_ic236_m_max

Jeżeli zależy nam na tym, aby instalacja audio była w maksymalny sposób dyskretna, musimy poszukać rozwiązania pozwalającego na jak najskuteczniejsze ukrycie głośnika w ścianie / suficie. Takie, dyskretne przetworniki w ostatnich czasach zdobyły niemałe uznanie w oczach klientów, otwierając wraz z projektorami dźwiękowymi nowy rozdział w rozwoju systemów kina domowego. Na szczęście nie chodzi tutaj o technologię NXT. Poza zaletą, jaką była bardzo niewielka grubość obudów, wspomniane przetworniki oferowały nieodmiennie kiepskiej jakości dźwięk. W przypadku tytułowych głośników, mamy do czynienia z klasyczną konstrukcją, tyle tylko że specjalnie dostosowaną do montażu w miejscach, gdzie liczy się każdy centymetr. Ciekawostką jest fakt zamontowania układu stereo w jednej puszce, co pozwala na budowę w oparciu o tytułowe rozwiązanie systemu stereo.

 

Informacja prasowa

Tam, gdzie montaż dwóch głośników w suficie jest zbędny lub utrudniony technicznie, można zastosować głośnik zawierający w jednej obudowie dwa kanały stereofoniczne. Szwedzka firma DLS właśnie wprowadziła do produkcji nowe głośniki tego typu.  Modele IC236  i IC636 przeznaczone są do montażu sufitowego, a wymagana głębokość zabudowy to jedynie 8cm.
Obie konstrukcje to w zasadzie dwa dwudrożne kanały (stereo) w jednej obudowie. Głośnik niskośredniotonowy posiada dwie cewki, osobno dla każdego kanału, z kolei wysokotonowe są dwa i rozchylone są względem siebie dla zapewnienia emisji dźwięku w różnych kierunkach. Oba modele posiadają umieszczony na froncie użyteczny przełącznik służący do ustawienia poziomu głośności tweeterów.

W droższym modelu IC636 zamiast kopułek mylarowych 16mm zastosowano, większe (25mm) kopułki jedwabne, podwyższono też skuteczność do 91dB. Głośniki są przystosowane do pracy w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, tak więc z powodzeniem sprawdzą się w łazienkach, kuchniach, czy na basenach, oraz w każdym pomieszczeniu gdzie montaż dwóch osobnych kanałów jest niemożliwy lub nieuzasadniony.

Ceny:

• IC236 – 650 zł
• IC636 – 800 zł

Dodaj komentarz