LogowanieZarejestruj się
News

RX-A810 – nowy model amplitunera Yamahy

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
810 iphone 001

Wielkimi krokami zbliża się polska premiera najnowszego dziecka firmy Yamaha, która jest wyznacznikiem trendów w świecie kina domowego. Z dumą możemy zaprezentować nowy model RX-A810. To doskonałe urządzenie, zaopatrzone w nowej generacji funkcje i odznaczające się wspaniałym brzmieniem i rewelacyjną jakością obrazu. Wszystkie amplitunery należące do serii AVENTAGE dzielą między sobą ten sam intuicyjny, nowoczesny i stylowy wygląd z wyróżniającym się eleganckim, aluminiowym przednim panelem oraz jedwabistymi w dotyku pokrętłami poziomu głośności i wyboru funkcji. Amplituner RX-A810 wyposażony jest w dekodery HD Audio, zestaw gniazd HDMI kompatybilnych z 3D i ARC, system automatycznej kalibracji głośników YPAO, oraz system A.R.T.

Model ten posiada świetny graficzny interfejs użytkownika (GUI), który pozwala na prostą i intuicyjną konfigurację urządzenia. Obecność technologii CINEMA DSP czy funkcji Silent Cinema i Virtual CINEMA DSP owocuje niespotykanej jakości brzmieniem, tak charakterystycznym dla urządzeń Yamahy. Za wysoką jakość obrazu odpowiadają najwyższej klasy procesory Deep Colour (30/36 bitow) i x.v. Colour. Natomiast gniazda HDMI z 3D i Audio Return Channel są w pełni zgodne z rozdzielczością 1080p / 24Hz.

Aby dźwięk był niczym niezakłócony, model ten korzysta z wielu innowacyjnych rozwiązań. System A.R.T. (Anti-Resonance Technology) Wedge to wyjątkowa w swojej konstrukcji piąta stopka zainstalowana na środku urządzenia. Niweluje ona drgania wywoływane przez sekcję zasilania amplitunera a także inne, które mogą pochodzić od fal dźwiękowych emitowanych przez głośniki.

Przedni panel z aluminium dostarcza doskonałych wrażeń estetycznych i służy jednocześnie jako osłona przed zewnętrznymi czynnikami dla wrażliwych obwodów wewnętrznych urządzenia. Zapewnia tym samym idealne warunki do wykorzystania pełni możliwości amplitunera w wielu różnych pomieszczeniach.

Wnętrze Yamaha RX-A810 jest wzmocnione i usztywnione na kształt litery H, co sprawia, że całość jest wyjątkowo sztywna. W ten sposób wszelkie wibracje obudowy zredukowane zostają praktycznie do minimum nawet podczas bardzo głośnego odsłuchu.

Funkcje sieciowe tego modelu są bardzo rozbudowane, dzięki czemu z łatwością można stremować muzykę ze swoich zasobów z komputera PC, urządzeń przenośnych lub Internetu. Można także sterować amplitunerem wykorzystując do tego połączenie z PC i przeglądarkę internetową, słuchać internetowego radia, przeglądać pliki ze zdjęciami itp. Dodatkowo sprzęt ten jest kompatybilny z urządzeniami marki Apple. Fakt ten pozwala między innymi na obsługę wielu zaawansowanych funkcji amplitunera wykorzystując do tego celu iPhona, iPoda lub iPada a także odtwarzać za ich pomocą muzykę lub oglądać filmy. Port USB znajdujący się na przednim panelu można wykorzystać do podłączenia zewnętrznych pamięci oraz iPoda lub iPhona bezpośrednio do amplitunera. Yamaha RX-A810 stanowi idealną propozycją dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z kinem domowym i mających jednocześnie wysokie wymagania odnośnie jakości dźwięku oraz funkcjonalności systemu. Za bardzo przystępną cenę mogą zafundować sobie bardzo sprawne i satysfakcjonujące kino domowe.

 

Dodaj komentarz