LogowanieZarejestruj się
News

Panasonic: kamera 2D/3D z wymiennymi obiektywami

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Panasonic kamera 3D

Firma Panasonic wprowadziła na rynek urządzenie HDC-Z10000 — pierwszą na świecie kamerę 2D/3D ze zintegrowanymi dwoma obiektywami, która jest zgodna ze standardem AVCHD 3D/Progressive. Nowa kamera pozwala nagrywać filmy 2D i 3D o jakości nagrań telewizyjnych. Z myślą o profesjonalistach umożliwia też ręczne nastawianie parametrów i zapewnia znakomitą jakość dźwięku. Kamera HDC-Z10000 połączy amatorów i użytkowników profesjonalnych jako urządzenie oferujące wysoką jakość w atrakcyjnej cenie. To idealny produkt dla przygotowujących materiały filmowe studentów kierunków artystycznych i operatorów kamer oraz dla każdego, komu zależy na nagrywaniu materiałów telewizyjnej jakości.Urządzenie jest wyposażone w unikalny, podwójny system 3MOS firmy Panasonic, który umożliwia nagrywanie wysokiej jakości obrazu 2D i 3D w trybie Full-HD. To zaawansowane rozwiązanie udostępnia dwa czujniki 3MOS (o rozdzielczości efektywnej 6,57 megapiksela), co zapewnia znakomite odwzorowanie kolorów i szczegółów. Dwa obiektywy F1,5 o dużej średnicy są zamontowane niezależnie z prawej i lewej strony urządzenia i — jako pierwsze obiektywy kamery na rynku — wyposażone w powłokę Nano Surface Coating. Rozwiązania te znacznie ograniczają efekty ducha i flary, gwarantując ostry, wyraźny obraz.

Niewielki rozmiar sprawia, że kamerę można bez problemu nosić ze sobą i pracować bardzo elastycznie. Zaspokoi ona potrzeby profesjonalistów dzięki udoskonalonym funkcjom ręcznym, takim jak trzy niezależne pierścienie do nastawiania zbliżenia, ostrości i przysłony, które umożliwiają uzyskanie obrazu idealnie odpowiadającego zamierzeniom. Funkcja iA (Intelligent Auto) i nowy, zaawansowany stabilizator obrazu HYBRID O.I.S+ pozwalają użytkownikom tworzyć piękne, stabilne nagrania nawet podczas pracy „w biegu”. Kamera obsługuje szeroki zakres trybów — od szerokokątnego 32 mm (29,8 mm w przypadku nagrań 2D) po zoom optyczny 10x (12x w przypadku nagrań 2D, 23x w przypadku nagrań przy użyciu funkcji Intelligent Zoom). Znacznie rozszerza to zakres zastosowań i umożliwia rejestrowanie obrazu zarówno w niewielkich pomieszczeniach, jak i w warunkach, w których użytkownik i filmowany obiekt znajdują się daleko od siebie.

Uzyskiwana jakość obrazu 3D Full HD jest znakomita, a system 3MOS dodatkowo zapewnia takie same efekty dla dwóch wymiarów, co przy zastosowaniu trybu progresywnego pozwala osiągnąć precyzję i ostrość obrazu. Dwa obiektywy są prawdziwą zaletą podczas pracy przy słabym oświetleniu i umożliwiają użytkownikom rejestrowanie jasnych obrazów z minimalnym poziomem szumu również w trudnych warunkach oświetleniowych. Wykorzystanie stworzonego niedawno bardzo szybkiego procesora obrazu Crystal Engine Pro II, który oferuje wyższą rozdzielczość i redukcję szumów, pozwala uzyskać optymalną jakość obrazu Full HD nawet dla elementów pełnych szczegółów. Podobne efekty są też dostępne w przypadku nagrań 2D dzięki zastosowaniu nagrywania progresywnego Full-HD 1920 x 1080 z prędkością 50 klatek na sekundę. Oprócz wbudowanych mikrofonów do rejestrowania 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego Dolby Digital/2-kanałowego dźwięku stereo, urządzenie HDC-Z10000 jest wyposażone w dwa wejścia audio XLR i zasilacz phantom 48 V do mikrofonu zewnętrznego. Wszystko to pozwala użytkownikom nagrywać wyraźny dźwięk o minimalnym poziomie szumu.

Kamera umożliwia wykonywanie najlepszych w branży zbliżeń na ok. 45 cm w przypadku nagrań 3D w trybie makro (ok. 3,5 cm w przypadku trybu 2D). Jednocześnie dzięki dwóm obiektywom utrzymuje odpowiedni szerokokątny tryb 32 mm w kamerze 3D i jest w stanie zarejestrować obiekty, które byłyby trudne do uchwycenia za pomocą konwencjonalnych urządzeń. Użytkownicy mogą więc filmować kwiaty, małe zwierzęta, biżuterię itp. w zbliżeniach 3D zapewniających wyraźne szczegóły. Kamera HDC-Z10000 sprawdza się znakomicie w trakcie rejestrowania wysokiej jakości nagrań 2D, a jednocześnie zaspokaja nieustannie rosnące potrzeby użytkowników w dziedzinie 3D. Wszystko to sprawia, że będzie to w przyszłości kluczowe urządzenie do tworzenia treści na miejscu. Dzięki doskonałym funkcjom profesjonalnym w zakresie jakości dźwięku i możliwości ręcznej obsługi za pomocą monitora LCD i wizjera elektronicznego kamera HDC-Z10000 zapewnia najwyższej klasy warunki dla użytkowników, którzy zajmują się tworzeniem filmów wideo w półprofesjonalnym zakresie.

 

Dodaj komentarz