LogowanieZarejestruj się
News

Pierwsze projektory ze SmartEco od BenQ

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
mx850ust_4

Firma BenQ prezentuje dwa modele nowych, ultra krótkoogniskowych (Short Throw) projektorów multimedialnych przeznaczonych do współpracy z tablicami interaktywnymi – MX850UST, MW851UST. Są to pierwsze projektory wyposażone w technologię BenQ SmartEco, która zapewnia stałą jasność obrazu, niezależnie od oryginalnego poziomu jasności kolejnych scen. Poza tym, modele MX850UST oraz MW851UST oferują współczynnik projekcji 0.4:1 co pozwala uzyskać obraz o przekątnej 78 cali (198 cm) z odległości zaledwie 70 cm . Wprowadzenie nowych niskich kosztowo i ekologicznych modeli projektorów uzupełnia ofertę BenQ o urządzenia przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców z sektora edukacji i biznesu. Projektory dostępne będą w Polsce w połowie października br. w sugerowanych cenach detalicznych: MX850UST – 5.459 zł i WU851UST – 5.879 zł. Gwarancja 36 miesięcy w systemie door-to-door. Gwarancja na lampę 12 miesięcy lub 2000 godzin pracy.

BenQ SmartEco

BenQ, jest pierwszym producentem projektorów DLP, który implementując technologię ImageCare Philipsa, w swoich rozwiązaniach, poszedł dalej, tworząc technologię SmartEco, doskonalącą oszczędność energii bez zmniejszania wydajności. SmartEco łączy energetyczną wydajność ze zoptymalizowanym kontrastem oraz większą żywotnością lampy. Pozwala to zwiększyć wydajność projektora przy jednoczesnej redukcji kosztów codziennej eksploatacji i obsługi urządzeń.

Technologiczny przełom polega na wydajnym systemie precyzyjnego dostosowania poboru energii przez lampę do różnych ustawień jasności. Analizujące wyświetlany obraz oprogramowanie SmartEco, optymalizuje składowe koloru i podwyższa kontrast oraz steruje lampą, co oznacza, że lampa daje tylko tyle światła, ile naprawdę potrzeba. Jeśli wyświetlany obraz zawiera ciemne sceny, lampa daje mniejszy strumień świetlny ale bez zauważalnej – dla widzów – utraty jasności obrazu. Optymalizacja pracy lampy daje nie tylko mniejsze zużycie energii – do nawet 50% – ale i wydłuża żywotność lampy – nawet do 80%.

Modele BenQ MX850UST i BenQ MW851UST to pierwsze na rynku modele korzystające z technologii SmartEco, która zawiera m.in. funkcje:

 • Eco Blank Mode – tryb oszczędnego, czarnego ekranu, w chwilach gdy projektor nie jest używany w lekcji – lampa pracuje wówczas używając zaledwie 30% swojej mocy;
 • Smart Eco Mode – tryb automatycznej regulacji mocy lampy – optymalizacji poboru mocy przy zachowaniu najlepszych parametrów kontrastu i jasności, dostarczając tylko tyle światła ile jest konieczne
 • Automatyczne przejście w tryb Eco Blank Mode – jeśli po trzech minutach od włączenia projektora nie zostanie podłączone źródło obrazu to projektor automatycznie przechodzi w tryb Eco Blank Mode, minimalizując pobór energii i wydłużając żywotność lampy.

Oprócz korzyści z krótkiego dystansu projekcji, wbudowanych mechanizmów oszczędzania energii oraz konstrukcji projektora eliminującej konieczność stosowania wymiennych filtrów chroniących przed kurzem, BenQ wyposażył projektory w jeszcze inne technologie i rozwiązania ułatwiające wykorzystanie w edukacji:

 • DLP LinkTM – możliwość wyświetlania obrazów trójwymiarowych (3D);
 • Monitorowanie przez LAN – umożliwia zdalne, centralne sterowanie pracą i zarządzanie projektorem poprzez sieć LAN;
 • Głośniki i wejście mikrofonowe – wbudowany dwa głośniki 10W oraz wejście mikrofonowe pozwalają na nagłośnienie sali lekcyjnej lub audytoryjnej bez konieczności podłączania do zewnętrznych wzmacniaczy i głośników.

Dodaj komentarz