LogowanieZarejestruj się
News

RedEye – użyj smartfona do sterowania domowym sprzętem RTV

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
RedEye_logo

RedEye Dock to stacja umożliwiająca kontrolowanie domowego sprzętu RTV za pomocą iPhone’a, iPad’a lub innego smartfona czy tabletu wyposażonego w system Android. RedEye Dock łączy w sobie zalety dwóch technologii: podczerwieni – występującej w każdym domowym urządzeniu Audio-Video oraz Wi-Fi, pozwalającej kontrolować stację praktycznie z dowolnego miejsca na świecie. Po zainstalowaniu darmowej aplikacji RedEye (do pobrania z App Store lub Android Market), Twój komputer, smartfon czy tablet może komunikować się ze stacją RedEye poprzez Wi-Fi. Po odpowiednim skonfigurowaniu systemu i ustawieniu niezbędnych funkcji całość zostaje zapisana na urządzeniu. Dzięki temu podczas połączenia z innym smartfonem dane zapamiętane w urządzeniu są synchronizowane z nowym kontrolerem i ponowna konfiguracja systemu nie jest konieczna. Ustawienia zapisane na urządzeniu można dodatkowo zbackupować na komputerze.

Każdy domownik może korzystać z własnego smartfona, tabletu lub komputera, bo RedEye może być obsługiwany przez kilka kontrolerów jednocześnie. Wystarczy jedno dotknięcie wyświetlacza smartfona lub tabletu aby uruchomić określoną funkcję, np. oglądanie TV, słuchanie muzyki, odtwarzanie filmu. Dodatkowo własnoręcznie tworzony layout na wyświetlaczu to gwarancja, że już nigdy nie będziesz szukał właściwego przycisku. W odróżnieniu od standardowego pilota, RedEye kontrolowany za pomocą smartfona obsługuje funkcje: multi-touch, przesuwanie, multi-room oraz różne funkcje makro umożliwiające uruchomienie kilku funkcji jednym kliknięciem.

Razem ze stacją dokującą RedEye Dock w zestawie znajdują się adaptery do różnych wersji iPhone (4/3GS/3G) i iPod Touch (1/2/3) oraz zasilacz. Sugerowana cena detaliczna brutto urządzenia niestety nie należy do najniższych i wynosi 799 zł.

Dodaj komentarz