LogowanieZarejestruj się
News

Co za wzmak! Nausznikowy amp Cayin iHA-6 & iDAC-6

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
20170515_073710520_iOS

Powracamy do słuchawek z konkretnym setem złożonym z dwóch skrzynek firmy Cayin (patrz nasze recenzje mobilnej audio elektroniki: DAPa N6 oraz przenośnego zestawu amp+DAC tego producenta). W przypadku tytułowego, stacjonarnego kompletu mamy ambitny pomysł na docelowe rozwiązanie pod każde nauszniki, nawet te najtrudniejsze, nawet te najbardziej topowe, najlepsze, jakie są obecnie na rynku. Całość dopasowana stylistycznie, kompaktowa (obrazki), może stanowić alternatywę dla wielu znacznie droższych high-endowych ampDACów, tudzież dzielonych (jak testowany) systemów amp osobno, DAC osobno. Nie przekraczamy ceny 5k za skrzynkę, producent widzi te produkty raczej na biurku (gabinet) niż w salonie – nie ma zdalnego sterowania, nie ma obsługi na odległość, trzeba tradycyjnie zmieniać, regulować z poziomu klamota.

Słuszna waga i nic dziwnego, bo grubo ciosane obudowy z alu obrabiane na CNC, bo w środku „pod kurek”, czytaj gęsto = solidne zasilanie, dużo układów, bardzo konkretne płytki z sekcją tranzystorową oraz …lampową (w daczku jest bufor na czterech bańkach), w pełni symetryczny tor (i tak można je ze sobą podpiąć właśnie, tak też u nas grają, choć tylko w trybie SE można grać tranzystor/lampa, z XLRami niestety nie da rady, jest tylko na bańkach), obsługa sygnału PCM do 24/384 oraz DSD128…

OLEDowy displej prezentuje się zacnie, choć już oznaczenia na obudowie nie dają się praktycznie w ogóle odczytać, trzeba pod kątem patrzeć, bardzo skupić wzrok, a że jest co ustawiać (w obu wypadkach tj. daka oraz wzmaka) to nie ułatwia to życia. Amp pozwala podpiąć w sumie aż trzy słuchawki, przy czym gniazda TRS to nie tylko SE, ale także (pierwsze) 3 pinowy standard symetryczny, poza tym mamy klasyczne czteropinowe XLR. Ciężka gała wzmocnienia to miód dla audiofreaka ;-) W przypadku DACzka mamy takoż EBU/AES, czyli jest pro, właśnie górnopółkowo… z pierwszych dźwięków jakie popłynęły to SPDIF stawiam póki co wyżej od komputerowego USB w tej aplikacji. Zaskoczyło mnie szczególnie to, jak dobrze, jak lepiej, wypadł Chromecast Audio grający na optyku w konfrontacji z Makówą oraz PC wpiętymi via USB właśnie. Cast był górą.

Bardzo przyjemnie, bardzo

Zobaczymy jak to będzie wyglądało po dokładniejszym obadaniu, ale jak na razie iDAC-6 gra ciekawiej na cyfrowych interfejsach „niekomputerowych”. Podobnie rzecz ma się z CMA-600i, o czym wspominałem przy okazji opisu tego zintegrowanego DAC-AMPa. Wspomniana integra jest mocnym konkurentem i sporym wyzwaniem dla tego setu. Porównamy te rozwiązania bezpośrednio, bo mamy taką sposobność. W tytule jest wykrzyknik. Mhm. Bo amp wydaje się tutaj wisienką, przy czym jest jedna rzecz, która bardzo pozytywnie wpływa na brzmieniowe doznania. Nie, jeszcze nie zdradzę jaka, zostawię to na później.

Leci jakieś DSD

To takie pierwsze impresje po podpięciu, Gra to nie tylko w gabinecie, ale także w salonie z robiącym za streamera Polarisem Auralic-a. W takiej konfiguracji podpinam iHA-6 z pominięciem iDAC-6 do wyjść SE w Polarisie. Poza tym DAC Cayin-a wpięty będzie do thunderboltowego huba, w ten sposób pobierać będzie sygnał z makówki stojącej w gabinecie i porównawczo testowany na symetrycznie podłączonym iHA oraz z naszymi nEar-ami (monitorami). DAC może też robić za pre i z aktywnymi kolumnami właśnie tak sobie zagra (wzmak słuchawkowy sprawdzimy wtedy z alt. przetwornikami). Tutaj najbardziej doskwiera brak pilota zdalnego sterowania. Słuchawki jakie podpinamy to zarówno ortodynamiki LCD-3 & MrSpeakers Ether Flow (otwarte i zamknięte), jak i dynamiczna klasyka w rodzaju HD650 oraz K701.

W tym tygodniu parę publikacji, zebrało się też trochę ciekawych zapowiedzi produktowych, mamy swoje dojścia, zdradzimy co nam ta bliższa, jak i nieco dalsza przyszłość przyniesie ;-)

Także stay tuned

Poniżej tradycyjne fotostory c.d.:

Czyżby IKEA projektowała swoje produkty specjalnie pod audio? ;-)  

W tym zakresie cenowym tj. do 5k mamy tutaj dokładnie to, co kojarzy się z high-endowymi klamotami. Od paru lat Chiny definiują ten segment na nowo, ku rozpaczy markowych firm z Kontynentu oraz Ameryki Północnej. Takie skutki globalizacji. Dla portfeli  niewątpliwie pozytywne.

W salonie źródłem, jak wspomniałem, jest Polaris (RoonReady, gramy przy wykorzystaniu Roona rzecz jasna)

I tutaj przydałby się bardzo pilot, bo z tej perspektywy wygląda to nieciekawie ;-) Trzeba ruszyć cztery litery. Z długim kablem (słuchawki) problemu nie ma, można zawsze jakiś przedłużacz przyszykować, ale ten pilot…

Odpalony, gra z mini PC (FookoPC @ foobar), tryb liniowy na DACzku (może być PRE, tak grać będzie z aktywnymi monitorami, które tutaj robią za stoliczek dla setu ;-) )

A tu Mac z dzielonym dakiem M2Techa EVO 2. Zegar zewnętrzny, przetwornik podpięte pod iHA-6… W przypadku USB to lepsze brzmieniowo rozwiązanie od interfejsu wbudowanego w iDAC-6. Takie mam pierwsze wnioski z odsłuchu

Tutaj musi być (symetrycznie) bufor lampowy uaktywniony. Tryb tranzystorowy w takim scenariuszu nie działa

Słabo widoczny w gęstwinie Chromecast Audio. Jako źródło bardzo, bardzo dobrze sobie radzi ze sterującym odtwarzaniem iPadem. Lepsze to od kompa podpiętego pod USB.

Gramy CAST via SPDIF na cayin’owym secie i bardzo nam się podoba to co słyszymy. Bardzo!

Sprawdzę jeszcze, czy z makówy via optyczne będą podobne wrażenia co z Chromecasta vs. USB. We will see

Gęsto ;-)

Trzeba tak ustawić, by zachować swobodną cyrkulację powietrza. Grzeje się to, to jak jasna cholera

Dodaj komentarz