LogowanieZarejestruj się
News

Panasonic udostępnia pierwszy w UE system płatności w TV

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Panasonic-VIERA-Connect-Market

Kolejnym etapem rozwoju internetowych platform telewizyjnych jest wprowadzenie systemu płatności, pozwalającego na zakupy, dokonywanie transakcji na ekranie odbiornika. Zarówno aplikacje, jak i udostępniane w ramach smartTV materiały multimedialne mogą stanowić atrakcyjną alternatywę dla klasycznej telewizji. W przypadku rozwoju IPTV daje to możliwość zaoferowania treści premium z bardzo prostym i efektywnym systemem pobierania opłat, bez płacenia przez użytkownika za to z czego nie korzysta, kupującego dokładnie to co go zainteresuje. To nowy model dystrybucji treści, a wraz z pojawieniem się nowych aplikacji zawierających kontent (w tym płatny) daje to zupełnie nowe możliwości całej branży, zmienia w zasadniczy sposób to w jaki sposób korzystamy z multimediów, z odbiornika telewizyjnego. Firma Panasonic poinformowała dziś o dostępności funkcji bezpośrednich rozliczeń w usłudze VIERA Connect Market w Polsce. Ta nowatorska na skalę europejską oferta umożliwia użytkownikom opartej na chmurze usługi VIERA Connect łatwe i bezpieczne kupowanie aplikacji bezpośrednio przy użyciu telewizora.Panasonic jest obecnie jedynym producentem inteligentnych telewizorów, który oferuje bezpośrednie rozliczenia — funkcję stanowiącą przełom w dziedzinie zakupów online. Ta nowa, wyjątkowa funkcja umożliwi użytkownikom usługi VIERA Connect kupowanie aplikacji bezpośrednio przez telewizor. Szeroka oferta aplikacji obejmuje siedem głównych kategorii: wideo, muzyka, sport, serwisy społecznościowe, wiadomości i styl życia, zdrowie i fitness oraz gry.

Panasonic pragnie zapewnić użytkownikom inteligentnych telewizorów łatwy dostęp do jak najbardziej innowacyjnych aplikacji. Dzięki funkcji bezpośrednich rozliczeń upraszczamy korzystanie z naszej usługi i umacniamy rolę telewizora jako domowego centrum rozrywki – powiedział Maciej Pączka, Product Manager kategorii TV w polskim oddziale Panasonic.

Wsparcie e-commerce dla usługi VIERA Connect Market zapewnia Digital River — światowy lider rozwiązań handlu elektronicznego. Tom Donnelly, president i COO w Digital River powiedział: Wykorzystaliśmy swoje ogólnoświatowe doświadczenie, najlepsze praktyki w branży oraz technologię opartą na chmurze, by zapewnić użytkownikom usługi VIERA Connect Market możliwość robienia wygodnych zakupów z domu.Digital River prowadzi obecnie elektroniczną i globalną działalność handlową dla tysięcy firm z całego świata.

Funkcja bezpośrednich rozliczeń to także nowa okazja dla twórców aplikacji. Po pomyślnym uruchomieniu portalu VIERA Connect Developers kilka miesięcy temu — za pośrednictwem którego programiści mogą tworzyć własne aplikacje na platformę VIERA Connect — programiści mogą opracowywać i sprzedawać własne, płatne aplikacje użytkownikom VIERA Connect Market. Dzięki temu konsumenci będą mieć dostęp do coraz szerszej oferty aplikacji za pośrednictwem ekranu telewizora.

Usługa VIERA Connect Market z funkcją rozliczeń jest dostępna dla użytkowników w Europie, którzy kupili telewizor Panasonic VIERA z roku 2011 . Instalację i korzystanie ze wszystkich bezpłatnych aplikacji umożliwia także aktualizacja oprogramowania do telewizorów Panasonic VIERA z roku 2010 z usługą VIERA Connect.

 

Dodaj komentarz