LogowanieZarejestruj się
News

Cyfra OnLine dla wszystkich abonamentów C+

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Cyfra+_RGB

To chyba najbardziej rozbudowana oferta online jaką oferują polskie platformy cyfrowe. Trzeba przyznać, że dobór serwisów oraz usług robi wrażenie – właściwie jest tutaj wszystko, co może zastąpić klasyczną telewizję… treści premium (HBO Go), muzyka na żądanie (MOOD), tematyczne kanały Cyfry w streamingu (w tym sport), wreszcie to co nadaje Canal + dostępne w formie wideo na żądanie. Za pomocą komputera, handhelda (przede wszystkim tabletu) można zatem cieszyć się dostępem do bogatego repertuaru programów oraz filmów i seriali, a unikalnym dodatkiem jest pierwszy w Polsce, udostępniony przez platformę cyfrową, serwis muzyczny. Co prawda nie jest on tak rozbudowany jak zachodnie odpowiedniki (tam w ramach abonamentu dostaje się znacznie większą kolekcję piosenek), jednak warto podkreślić że do tej pory jakoś na naszym rynku tego typu serwisy nie miały szczęścia, nie pojawiły się do tej pory mimo wcale nie małego zainteresowania programami muzycznymi (choć te, niestety z muzyką mają coraz mniej wspólnego). W końcu jednak udało się to zrobić i miejmy nadzieję, że niebawem na rynku zobaczymy alternatywne propozycje muzyki dostępnej za pośrednictwem opłaconego abonamentu. W sumie, w przypadku odbiornika telewizyjnego przydałby się serwis z muzycznymi klipami. Wcześniej eksperyment z darmową (to znaczy nie do końca, bo trzeba było wykupić pakiet) muzyką przeprowadziła telewizja n. Niestety autorskie radiowe kanały muzyczne (kilku rodzimych artystów) oraz dwie rozgłośnie premium (dźwięk m.in, z płyt SACD)  dostępne za pośrednictwem kabla LAN podpiętego pod dekoder, tudzież streamingu z satelitarnego transpondera, zostały już dawno zarzucone – pomysł wyraźnie nie chwycił (a szkoda, szczególnie kanału HD, który był ewenementem na skalę nie tylko naszego kraju, ale całej Europy). W przypadku Cyfry OnLine widać, że dobór treści dogłębnie przemyślano i całość, jak już wspomniałem, stanowi bardzo atrakcyjną ofertę dla tych, którzy mają za mało czasu by coś obejrzeć na ekranie telewizora, będąc cały czas w ruchu mogą skorzystać z kontentu oferowanego przez operatora w dogodnym dla siebie momencie. Poniżej przedstawiamy treść informacji prasowej…

Informacja prasowa

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych abonentów, uruchomiliśmy serwis CYFRA+ ONLINE, dzięki któremu będą oni mogli oglądać kontent platformy na ekranach swoich komputerów i korzystać z bogatej oferty programów na życzenie - mówi Jarosław Kordalewski, Dyrektor Wykonawczy Pionu Technologii i Systemów spółki CANAL+ Cyfrowy.

NA ŻYWO
Pod adresem cyfraplus.pl/online w sekcji KANAŁY TV abonenci CYFRY+ mogą oglądać na żywo stacje PLANETE+ HD, kuchnia+ HD, DOMO+ HD, MiniMini+ HD oraz teleTOON+ HD/ HYPER+ HD. Klienci, którzy w ramach abonamentu mają dostęp do CANAL+, mogą w zakładce SPORT śledzić wydarzenia sportowe transmitowane w trzech strumieniach: CANAL+ SPORT HD, CANAL+ GOL HD i CANAL+ WEEKEND HD. Zobaczą tu m.in. wszystkie mecze T-Mobile Ekstraklasy, a także relacje z rozgrywek najsilniejszych lig europejskich – angielskiej, hiszpańskiej, francuskiej i włoskiej.

NA ŻYCZENIE
Dostępna w serwisie sekcja na NA ŻYCZENIE to pokaźna biblioteka programów znanych z anteny poszczególnych kanałów. Wśród kilkuset pozycji można oglądać tu m.in. produkcje własne stacji CANAL+: „Łapu Capu”, „Aktualności filmowe”, serie kulinarne kuchni+ „Adam w sieci”, „Atelier smaku na szlaku”, lifestylowe produkcie DOMO+ „Dach nad gwiazdami” i „Sztukomaniak” oraz propozycje dla dzieci z oferty MiniMini -„Dzieciaki Minimini” czy „Chcę umieć!”

CYFRA+VOD ONLINE
W internetowym serwisie VOD można zobaczyć najnowsze filmy kinowe z oferty światowych i krajowych dystrybutorów cenie 9 zł za tytuł. Wśród nich znajdują się takie produkcje, jak dramat „Fair Game” Douga Limana z Seanem Pennem i Naomi Watts czy sensacyjny „Mechanik: Prawo zemsty” Simona Westa z Jasonem Stathamem i Donaldem Sutherlandem, a także „Mała matura 1947” Juliusza Majewskiego, „Lincz” Krzysztofa Łukaszewicza czy „Jeż Jerzy” Wojtka Wawszczyka. Opłaty za usługę naliczane są w systemie post-paid i doliczane do rachunku abonenckiego.

HBO GO
29 listopada poprzez CYFRA+ ONLINE abonenci uzyskają dostęp do serwisu HBO GO, internetowej biblioteki ponad 600 godzin najnowszych hitów filmowych, kontrowersyjnych dokumentów i kultowych seriali produkcji HBO. Można w nim znaleźć m.in. „Zakazane imperium”, „Sześć stóp pod ziemią”, „Seks w wielkim mieście”, „Prawo ulicy”, „Rodzinę Soprano” i „Anioły w Ameryce”. Wybrane filmy i seriale trafiają tu jeszcze przed premierą antenową w HBO. Serwis HBO GO będzie dostępny dla abonentów CYFRY+ posiadających HBO, a opłata za korzystanie z tej usługi będzie wynosiła 10 zł miesięcznie. Usługę można będzie aktywować przez 24 godziny na dobę poprzez Internetowe Centrum Abonenta (ica.cyfraplus.pl).

MOOD
Już niebawem poprzez CYFRA+ ONLINE abonenci będą mogli także korzystać z serwisu MOOD (Music Only on Demand) oferującego muzykę na żądanie. Dzięki współpracy z firmami fonograficznymi, MOOD gwarantuje swoim odbiorcom dostęp do najlepszej światowej muzyki z wielu obszarów gatunkowych. Abonenci CYFRY+ w ramach miesięcznego abonamentu za 10 zł otrzymają dostęp do 1000 utworów muzycznych, które będą mogli odtwarzać nieograniczoną ilość razy. Usługę można będzie aktywować przez 24 godziny na dobę poprzez Internetowe Centrum Abonenta (ica.cyfraplus.pl).

Większość z przedstawionych powyżej usług, serwisów dostępna jest od poniedziałku (28.11). Szczegółowe informacje na temat rejestracji, obsługi serwisu oraz kwestii technicznych można znaleźć w zakładkach „Pomoc” i „Wymagania techniczne” w serwisie cyfraplus.pl/online

Dodaj komentarz