LogowanieZarejestruj się
News

HTC chce w 2012 sprzedać milion smartfonów w Polsce

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
HTC streaming audio

Tajwańska firma ma ambitny plan dotyczący polskiego rynku – HTC chce sprzedać w bieżącym roku milion smartfonów. Ten segment rozwija się bardzo szybko, wielu klientów decyduje się zamienić swój telefon komórkowy na nowoczesny model z ekranem dotykowym oraz zaawansowanym systemem mobilnym. Wydaje się, że jednym z głównych powodów jest niska cena podstawowych modeli „dotykowców”, do tego dochodzi skuteczna kampania reklamowa prowadzona przez największych producentów tego typu urządzeń, dodajmy do tego tradycyjne upodobanie Polaków do wszelkich nowinek technologicznych.

Jako naród gadżeciarzy (choć daleko nam w tym względzie do Brytyjczyków, ale też zamiast funta, dostajemy wypłatę w złotówkach ;) ), bardzo chętnie sięgamy po najnowsze rozwiązania, dodatkowo hegemon na naszym rynku – fińska Nokia – całkowicie zmienia swoją strategię, stawiając na system mobilny Windows Phone, rezygnując z rozwoju Symbiana. Poza tym sprzedaje się coraz mniej prostych telefonów, pozbawionych mobilnego systemu operacyjnego. Na rozpoczętym właśnie MWC w Barcelonie, HTC pokazało trzy nowe modele smartfonów, poza tym firma planuje wprowadzenie w bieżącym roku kolejnych modeli. W Polsce jednym z największych klientów HTC jest Play, firma chce w br znacząco zwiększyć sprzedaż u innych operatorów: T-Mobile, Orange oraz Plusa.

Walka na rynku będzie niewątpliwie zacięta. O portfele Polaków zawalczą Koreańczycy (przede wszystkim Samsung), poza tym na naszym rynku ofensywę planują ZTE oraz Huawei. W przypadku tego ostatniego możemy spodziewać się prawdziwej ofensywy – firma chce wprowadzić pełen przekrój produktów, od najtańszych, prostych smartfonów, po topowe modele, takie jak pokazany w Barcelonie Ascend D Quad. Tanie smartfony niewątpliwie przyczynią się do rozwoju mobilnego rynku IT w naszym kraju, także tablety (ich ceny także topnieją) powoli zdobywają uznanie wśród polskich klientów…

Dodaj komentarz