LogowanieZarejestruj się
News

Nowy Samsung Galaxy Note 10.1 – rysowanie na dużym ekranie

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
galaxy-note-10-1-product-image-3

Samsung niewątpliwie wstrzelił się w zapotrzebowanie rynku, oferując oryginalnego Galaxy Note, mini tablet, wielkiego smartfona z dużym ekranem AMOLED oraz specjalnym rysikiem. Okazało się, że jest miejsce na tego typu produkt. Firma postanowiła kuć żelazo póki gorące i na ostatnim MWC zaprezentowała nowy model, wyposażony w wielki 10.1 calowy ekran. Tym razem mówimy o tablecie Galaxy Note 10.1. którego cechą wyróżniającą jest sytlus. Obecnie co prawda co najmniej paru producentów oferuje duże dotykowe płytki wyposażone w rysiki (vide HTC Flyer), jednak to Samsung może się pochwalić największą sprzedażą tego typu sprzętu. Popatrzmy zatem jak prezentuje się najnowszy Note, sprzęt który niewątpliwie będzie znakomitym narzędziem w rękach grafika amatora, poza tym sprawdzi się bardzo dobrze w roli typowego tabletu. Poniżej pełna treść notki prasowej producenta…

 

Informacja prasowa

Samsung GALAXY Note 10.1 wyposażony w rysik S Pen go urządzenie które poszerza kreatywność oraz rozwija możliwości tworzenia i uczenia się.

Z dużym, ponad 10-calowym ekranem, urządzenie zapewnia funkcjonalność multi-screen (dzielenie ekranu) w celu zwiększenia efektywności pracy z urządzeniem, nauki czy kreatywnego wykorzystania jego możliwości. Multi-screen pozwala na wykonywanie kilku zadań jednocześnie: można przeglądać strony internetowe, korzystać z aplikacji czy oglądać filmy, a obok spisywać uwagi bądź szkicować.

W nowym GALAXY Note 10.1 zastosowano S Note – narzędzie, dzięki któremu można łączyć standardowe notatki ze stronami, grafikami czy multimediami, tworząc unikalny i spersonalizowany storyboard. S Note otwiera zupełnie nowe możliwości tworzenia ciekawych treści w formie, która jest przyjazna w odbiorze. Można szybko i łatwo tworzyć przepisy, plany dnia, wizytówki, dzienniki, a nawet własny magazyn w formie cyfrowej. Dzięki funkcji Shape Match, tworzone odręcznie szablony i kształty mogą zostać cyfrowo dopasowane do treści, aby storyboard był odpowiednio zorganizowany.

Dodatkowo, S Note pozwala na szybkie wyszukanie treści w internecie i zastosowanie znalezionego tekstu, obrazu czy multimediów w storyboardzie – po prostu za pomocą “przeciągnij i upuść”, znanego z systemów operacyjnych w komputerach osobistych.

GALAXY Note 10.1 daje ponadprzeciętne możliwości uczenia się. Można jednocześnie oglądać streaming z wykładu i sporządzać notatki czy wprowadzać komentarze, wyszukiwać materiały źródłowe do referatu czy notować podczas czytania podręcznika w formie e-booka. Funkcja Formula Match, podobnie jak Shape Match, pomaga dostosować i – w razie potrzeby – poprawić odręcznie wprowadzany za pomocą rysika S Pen tekst, czyniąc z GALAXY Note 10.1 niezwykle użyteczne narzędzie edukacyjne.

GALAXY Note 10.1 współpracuje również z aplikacjami znanymi użytkownikom z komputerów klasy PC: Adobe® Photoshop® Touch i Adobe Ideas. Pierwsza z nich pozwala na zaawansowaną edycję obrazów, natomiast Adobe Ideas to łatwy w obsłudze program graficzny, dzięki któremu możemy tworzyć własne grafiki, dodawać kolory czy importować gotowe materiały. Obie aplikacje zostały zoptymalizowane do pracy za pomocą S Pen i są dostępne na wyłączność dla użytowników GALAXY Note 10.1.

GALAXY Note 10.1 przenosi możliwości twórcze Note na zupełnie inny poziom. Dzięki większemu, użytecznemu ekranowi i doskonałym parametrom urządzenie łączy intuicyjność ręcznego pisma z wszechstronnością cyfrowych treści, pozwalając użytkownikom odpowiadać w jeszcze bardziej kreatywny sposób na wyzwania stawiane przez rzeczywistość – w pracy, w szkole czy podczas zwykłego, domowego korzystania z urządzenia”, powiedział JK Shin, President IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics. “GALAXY Note 10.1 potwierdza strategię Samsung dążącą do rozszerzania kategorii inteligentnych urządzeń mobilnych również poprzez współpracę z kluczowymi partnerami, takimi jak Adobe. Dzięki temu możemy dostarczać ponadprzeciętne rozwiązania, które pozwalają użytkownikom uwolnić swój potencjał, wyrazić siebie w kreatywny sposób.”

Wielozadaniowość i szybkie korzystanie z zasobów sieci w GALAXY Note 10.1 możliwe jest dzięki systemowi AndroidTM 4.0 (Ice Cream Sandwich), dwurdzeniowemu procesorowi o częstotliwości 1,4GHz i łączności HSPA+.

Rysik S Pen to najbardziej zaawansowane narzędzie tego typu dostępne na rynku. Jest w pełni dostosowane do dedykowanych aplikacji w GALAXY Note 10.1, zapewnia maksymalną czułość nacisku, a przy tym jest dokładny i precyzyjny oraz wygodny niczym tradycyjny długopis.

Dodatkowe informacje: www.samsungmobilepress.com.

 

Dodaj komentarz