LogowanieZarejestruj się
News

SONY Sense Of Quartz – po pierwsze design, głupcze!

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
bdp-s5100cw

Wygląd nowych odtwarzaczy Sony na pewno trudno uznać za banalny. Właściwie to trudno pomylić go z czymkolwiek co jest dzisiaj obecne na rynku. Według mnie ten sprzęt prezentuje się świetnie (choć to rzecz jasna kwestia gustu) i będzie stanowił doskonałe uzupełnienie dla nowych, monolitycznych Bravii. Stylistyka nowych odtwarzaczy Blu-ray zainspirowana jest wzornictwem Sense of Quartz, imitującym wycinek kryształowej bryły. Design kojarzy mi się z wycofanym z eksploatacji, pierwszym bombowcem stealth – Lockhead Martin F-117 „Nighthawk”. Usprawniono pracę wielu układów, między innymi modułu komunikacji Wi-Fi, rozszerzono wachlarz dostępnych serwisów internetowych oraz działanie mobilnej aplikacji, sterującej większością funkcji odtwarzaczy (wersja dla Androida oraz iOS).

BDP-S5100 oraz BDP-S4100 to odtwarzacze Full HD 3D, podczas gdy tańsza dwójka: BDP-S3100BDP-S1100, odtwarza tylko materiały 2D. Trzy modele (oprócz najtańszego) mogą „się pochwalić” odtwarzaczem strumieniowym DLNA oraz łącznością bezprzewodową Wi-Fi (do BDP-S4100 trzeba dokupić zewnętrzny adapter USB). Odtwarzacze będą pracowały z każdym telewizorem, choć oczywiście najlepiej, czy najpełniej z firmowym sprzętem Sony, korzystając z firmowej funkcji Triluminos Display, poprawiającej jakość wyświetlanego obrazu.

» Czytaj dalej

O! Kolejny klon Oppo: THETA COMPLI BLU 3D

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Theta_Digital_Compli_Blu_3D

Nie mam 100% pewności czy w środku siedzi płyta od Oppo, ale jest to wielce prawdopodobne. W końcu wyposażenie tego amerykańskiego multiplayera jest tożsame z urządzeniami Oppo, a te jak wiadomo stanowią wzorzec (oraz dawcę) dla wielu konstrukcji, które pojawiają się na rynku. Nawet wyglądem przypomina ww. sprzęt. Oczywiście odtwarza wszelkie możliwe formaty, gra Blu-ray`e oraz SACD z tacki, ma audiofilski tor audio… tyle tylko że kosztuje znacznie więcej niż wspomniane Oppo, bo aż 4000$. Według mnie taka cena za odtwarzacz multiformatowy to przesada. Specyfikację można znaleźć na tej stronie.

» Czytaj dalej

Majowa premiera laserowego projektora Sony

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
sony_projektor_laserowy

Laserowa projekcja to bardzo obiecująca dziedzina technologii wizyjnej, jej zastosowanie ma wg. mnie znacznie większe uzasadnienie w tego typu aplikacjach (projektory) niż w przypadku telewizorów (takie urządzenia pojawiły się na rynku, ale nie odniosły  jakiegoś większego sukcesu). Firma Sony w trakcie ISE 2013 zaprezentowała swój pierwszy projektor instalacyjny nowej generacji WUXGA z laserowym źródłem światła. Urządzenie ma być dostępne w maju.

Jest to pierwszy na świecie laserowy projektor 3LCD o jasności 4 000 lumenów i rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200), a zarazem najjaśniejszy projektor w swojej klasie. Udostępnia on ponadto funkcję wygaszania obrazu, co zapewnia płynność prezentacji i wysoki poziom reprodukcji kolorów. Nowa technologia BrightEra3LCD umożliwia korzystanie z projektora bez czynności konserwacyjnych nawet przez 20 000 godzin, w zależności od warunków otoczenia i konfiguracji.

» Czytaj dalej

Nowe odtwarzacze DUNE HD 3D

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
DuneBase3D_00

Firma Dune HD rozszerza swoją ofertę o nowe modele odtwarzaczy multimedialnych z obsługą 3D. Urządzenia zbudowano w oparciu o nową wersję procesora Sigma Designs SMP8672/3 800Mhz, który zapewnia obsługę wszelkich formatów wideo HD i 3D, wielokanałowych i gęstych formatów audio oraz odpowiada za sprawne , strumieniowe odtwarzanie mediów sieciowych i internetowych. Oprogramowanie urządzeń oferuje przeglądarkę WWW oraz zapewnia dostęp do różnych serwisów internetowych, których ilość będzie z czasem rosła. Dune HD Base 3D to odtwarzacz w pełnowymiarowej (43cm) obudowie, wyposażonej w wyświetlacz, przyciski sterujące i kieszeń na dysk 3.5″ z funkcją hot-swap. Dune HD TV-303D to kompaktowa wersja modelu Base 3D o zbliżonej funkcjonalności, z opcją instalacji dysku 2.5″ w obudowie. Oba modele, oprócz obsługi sieci LAN 1Gbit, mają też wbudowaną wewnętrzną kartę WiFi 802.11bgn. Nowe modele trafią do sprzedaży pod koniec stycznia 2013.

Więcej informacji na temat odtwarzaczy znajdziecie na stronie dystrybutora, firmy Human Media.

» Czytaj dalej

EGreat R6S PRO – odświeżony maluch

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
EG_R6Sp_01

EGreat R6S PRO to nowa wersja odtwarzacza EGreat R6S, który został poddany małym modyfikacjom. W stosunku do pośrednika dodany został dodatkowy port host USB (urządzenie ma teraz 3 takie porty, w tym jeden w standardzie 3.0), złącze eSATA zastąpione zostało pełnowymiarowym, zewnętrznym złączem SATA, które pozwala na łatwe podłączenie (i zasilanie) zewnętrznego dysku. Nowy model otrzymał także wzmocniony zasilacz sieciowy.

Egreat R6S PRO jest najmniejszym z serii zaawansowanych odtwarzaczy multimedialnych eGreat oferujących obsługę filmów 3D, możliwość instalacji aplikacji Android i z wbudowaną przeglądarką WWW. Pozwala na oglądanie filmów, zdjęć i muzyki pobieranych z internetu, z sieci lokalnej, z pamięci USB lub z dysku podłączonego przez zewnętrzne złącze SATA. Wykorzystuje zintegrowaną przeglądarkę WWW zoptymalizowaną do korzystania na ekranie TV, której obsługa jest możliwa za pośrednictwem bezprzewodowej myszki i klawiatury. Urządzenie wyposażono w 3 złącza host USB (w tym jedno 3.0), kartę sieciową 100Mbit oraz kartę WiFi 802.11bgn. Na froncie umieszczono mały wyświetlacz informujący o działaniu urządzenia. Cena detaliczna modelu R6S PRO wynosi 469zł.

Więcej informacji nt. sprzętu znajdziecie na stronie dystrybutora, firmy Human Media.

» Czytaj dalej

Nowy transport Blu-ray Denona

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
denon_dbt_3313ud

Denon przedstawia transport Blu-ray klasy premium przeznaczony dla najbardziej wymagających miłośników kina domowego. Kontynuując przedstawioną w tym roku koncepcję produktów serii AV-Art, nowy przybysz oferuje unikalne technologie Denon maksymalizujące wrażenia w domowym kinie. Denon DBT-3313UD został wyposażony w niezwykłą funkcję DENON Link HD dającą możliwość maksymalnego zminimalizowania zniekształceń typu „jitter”, dzięki czemu nowy Blu-ray idealnie współdziała z niedawno wprowadzonym amplitunerem AVR-3313.

Będąc najwyższym modelem gamy produktowej, ten uniwersalny transport dysków – odtwarzający dyski Blu-ray, DVD, Super Audio CD, CD oraz zawartość sieciową – pozwala użytkownikom cieszyć się w zasadzie całą biblioteką mediów w wysokiej jakości dźwięku i obrazu. Taki poziom jakości jest możliwy dzięki unikalnym technologiom Denona jak Direct Mechanical Ground Construction czy w pełni ekranowanym mechanizmem napędu SVH z aluminiową pokrywą górną i podwójnymi wałkami, które tłumią drgania wewnętrzne i zewnętrzne, a także szum elektromagnetyczny.

Denon DBT-3313UD obsługuje również strumieniową transmisję wideo z taką zawartością jak filmy z YouTube lub Netflix. Ponadto umożliwia odtwarzanie muzyki (MP3, WMA, FLAC HD do 24bit / 192 kHz), zdjęć i plików wideo, w tym DivX HD przechowywanych na urządzeniu podłączonym do sieci, jak komputer PC lub NAS (Network Attached Storage). Urządzenie jest wyposażone w podwójne wyjście HDMI do oddzielenia dźwięku i obrazu lub połączenia dwóch odbiorników jednocześnie. W celu ułatwienia obsługi nowy Denon może być nawet sterowany za pomocą Denon Remote App w połączeniu z amplitunerem Denon z oferty na 2012/2013 rok.

» Czytaj dalej

TVP uruchomiła swoje dwa najważniejsze kanały w HD

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
1-hd-286137

Ważne wydarzenie na naszym rynku, choć głównie w sferze symbolicznej. Publiczna jedynka oraz dwójka rozpoczęły nadawanie w jakości HD. Start nastąpił 1 czerwca, nie obyło się bez pewnych problemów technicznych, poza tym dopiero w weekend. Udało się uzyskać pełne informacje na temat dosyłu nie tylko drogą satelitarną (te były znane wcześniej), ale także bezpośrdnio od TVP za pomocą światłowodu (wybrani operatorzy kablowi, sat otrzymujący tą drogą sygnał od publicznej – w przypadku talerza niestety trzeba zmniejszać bitrate). Kiedyś pisałem o bardzo dobrej (chyba najlepszej na rynku, piszę chyba, bo ostatnio konkurencja poczyniła pewne postępy) jakości obrazu na TVP HD. To swoista, technologicza wizytówka publicznej. Nie chodzi tu tylko o sam kanał, ale także materiały, własne produkcje realizowane w wysokiej rozdzielczości obrazu (na marginesie od ładnych paru lat, sporo tego się zebrało). W przypadku TVP 1, TVP 2 w wersji HD jakość jest… zróżnicowana. W przypadku transponderów satelitarnych niestety jest mocno tak sobie. Jedynka to zmienny bitrate na poziomie 3,91 ~6,35 Mbit/s, dwójka nieco lepiej od 3,91  do 9,77 Mbit/s Mbit/s. Audio nadawane jest w starym formacie 160 kbps (MPEG) oraz dwie ścieżki w E-AC3 (Dolby Digital Plus) 256kbps oraz 96kbps.

Inaczej sprawa ma się z dosyłem światłowodowym. Wtedy możemy liczyć na oryginalną jakość, która prezentuje się bardzo dobrze – bitrate wynosi 12 Mbit/s. Właśnie taką wartość można uznać za prawdziwe, bezkompromisowe HD. Przy rozdzielczości 1080i nawet w przypadku VBR (zmienny przepływ) nie powinno schodzić się poniżej wartości 8~9 Mbit/s. Niestety na satelicie nie ma żywcem miejsca na tego typu jakość, szkoda że podobne ograniczenia dotyczą także naziemnej telewizji cyfrowej. To właśnie NTC jest tutaj kluczowym elementem, bo dzięki nadajnikom cyfrowej tv sygnał może trafić do większości Polaków bez dodatkowych opłat (alternatywna oferta w ramach pay tv). W tym przypadku także był konieczny kompromis i to nie tylko jakościowy (parametry jak z dosyłu satelitarnego), ale także w dziedzinie nazwijmy to ergonomii… trzeba było rozdzielić nadawanie wersji HD na dwa muxy (pierwszy oraz trzeci). Na pierwszy muks trafiła jedynka, na trzeci dwójka. Docelowo kanały znajdą się na jednym multipleksie, ale nie nastąpi to przed 2014 rokiem. Jak widać, dołączyliśmy do grona państw z wszystkimi, głównymi kanałami nadawanymi w HD, jednak nie jest idealnie… oby w ramach NTC udało się wygospodarować miejsce na „wizytówkę” polskiej telewizji, czytaj dwa główne kanały w prawdziwej jakości HD.

Recenzja topowej Kukurydzy: Popcorn Hour C-300

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
IMG_2220

Popcorn Hour C-300 to niezły kombajn. Jest to duży oraz (potencjalnie) dobrze wyposażony odtwarzacz. Następca modelu C-200 zadebiutował w końcówce 2011 roku. Syabas odświeżyło swoją linię odtwarzaczy, a wraz z nią znacząco zmodyfikowało, unowocześniło (wygląd, funkcjonalność) oprogramowanie firmowe oparte na flashu. Firma od lat specjalizuje się w tego typu urządzeniach. To właśnie popularna Kukurydza była jednym z pierwszych (model A100) odtwarzaczy sieciowych, które pojawiły się na rynku. W sumie każda kolejna generacja sprzętu to trzy modele do wyboru: jeden, prosty, budżetowy i tani, drugi z średniej półki cenowej dysponujący większością możliwości (sieć, serwisy…) droższego modelu, wreszcie flagowy odtwarzacz „ze wszystkim”, co w tym wypadku oznacza duże możliwości rozbudowy, zastosowanie napędu (Blu-ray) etc. Popcorny nigdy nie były zbyt urodziwe (delikatnie mówiąc), nie inaczej sprawa się ma z najnowszą generacją. Przetestowaliśmy wcześniej Popboksa V8 – wspomnianą budżetówkę – teraz przyszedł czas na topowego C-300. Czy jest to faktycznie, jak napisaliśmy w jednym z newsów, „powrót króla”, czy ten kosztowny odtwarzacz wart jest swojej ceny? Zapraszam zainteresowanych do lektury naszej najnowszej recenzji…

» Czytaj dalej

Bit, bitowi nierówny… o muzyce z pliku słów parę

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
logo-ratuj-muzyke-hifiman

Nasz nowy felieton jest swoistym wprowadzeniem do tematyki muzyki z pliku, cyfrowych źródeł audio wysokiej jakości. Rozpoczynamy w ten sposób cykl artykułów poświęcony rewolucji (to chyba adekwatne określenie tego, co się dzieje obecnie w branży) związanej ze zmianami na polu dystrybucji oraz sposobu wydawania muzyki. Opublikowany poniżej tekst pojawił się pierwotnie na stronie ratuj muzykę! (patrz baner obok, z prawej) Muzyka z pliku to – niestety – nie tylko plusy, wiele pisze się o kiepskich nagraniach, o szkodliwych działaniach podejmowanych przez niektórych, ważnych ludzi z branży, o stratnej kompresji, o nadmiernym zwiększaniu głośności etc. Uważamy, że warto uświadomić ludziom, że odarcie muzyki z jakości, wykastrowanie jej z detali, z bogactwa jakie zawiera dobrze zarejestrowany materiał to poważny problem, to zwykłe oszustwo, pozbawianie nas tego, co często decyduje o pięknie, o emocjach, o tym wszystkim co istotne. Oczywiście, we wszystkim należy znać umiar – także w krytykowaniu. Jest miejsce na mp3, nie potępiamy (a wręcz jesteśmy zwolennikami) strumieniowych serwisów muzycznych (jeden z felietonów poświęcimy sieciowym serwisom audio), ale należy mieć świadomość, że to nie powinien być erzac, coś co zastąpi dobre realizacje, nagrania, dźwięk zarejestrowany oraz zapisany w taki sposób, w jaki chciałby go usłyszeć twórca, artysta. Nie odbierajmy sobie przyjemności z muzycznej uczty, nie rezygnujmy ze słuchania gęstych formatów na dobrych słuchawkach, na domowym zestawie stereo, w wygodnym fotelu, przy lampce wina. Serdecznie zapraszam do lektury oraz (przy okazji), do odwiedzin wspomnianej powyżej witryny ratuj muzykę

» Czytaj dalej

Z górnej półki: Onkyo TX-NR818

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
onkyo_txnr818

Onkyo wprowadza na polski rynek potężny siedmiokanałowy amplituner przeznaczony do reprodukcji kina domowego - model TX-NR818. Onkyo TX-NR818 wyposażony jest w wiele nowych technologii zapewniających użytkownikowi łatwą i przyjemną obsługę oraz korzystanie z niemal nieograniczonych możliwości Internetu. Dla miłośników analogowego grania zainstalowano: wejście gramofonowe, duży i wydajny blok zasilania, separowane bloki wzmacniacza mocy i przedwzmacniacza i multikanałowe wyjście z przedwzmacniacza.

Onkyo TX-NR818 ma połączenie z Internetem (bezprzewodowo z opcjonalną przystawką UWF-1), a także z plikami muzycznymi znajdującymi się na dyskach wpiętych w sieć (odtwarza pliki: MP3, WMA, WMA Lossless, FLAC, WAV, Ogg Vorbis, AAC, LPCM). Dostęp do stacji internetowych i serwerów muzycznych uzależniony jest od miejsca lokalizacji użytkownika. Połączenie z Internetem umożliwia także unowocześnienie oprogramowania.

Amplituner otrzymał prestiżowy certyfikat THX Select2 Plus™, który świadczy o tym, że urządzenie zapewnia odtwarzanie filmowej ścieżki dźwiękowej ze wzorcową jakością i wysoką głośnością, w pomieszczeniach o powierzchni do 25m2 (zakładając wysokość 2.5m). Certyfikat THX nadawany jest urządzeniom domowym, ale odnajdziemy go także w kilku tysiącach doskonale nagłośnionych sal kinowych na całym świecie. Cena urządzenia wynosi 4 799 zł. Poniżej specyfikacja oraz omówienie funkcji…

» Czytaj dalej