LogowanieZarejestruj się
News

Dune HD TV-301AW – nowy odtwarzacz multimedialny

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
dune_tv_301aw

W internetowym sklepie epasystemy.pl pojawił się model zaawansowanego i przystępnego cenowo odtwarzacza multimedialnego Dune HD TV-301AW. W niewielkiej, ale solidnie wykonanej obudowie urządzenia zmieszczono bogaty zestaw nowoczesnych funkcji. Dune HD TV-301AW sprawdzi się jako serce domowego systemu rozrywki. Odtwarza wszystkie najpopularniejsze formaty plików wideo, w tym filmy w rozdzielczości FullHD, a także pliki muzyczne oraz fotografie. Po podłączeniu odtwarzacza do Internetu (przewodowo lub bezprzewodowo, za pośrednictwem wbudowanego modułu WiFi b/g/n), na ekranie telewizora przeglądać można strony www. Przeglądarka obsługuje Adobe Flash w wersji 10.1. Poruszanie się po internetowych witrynach i wpisywanie adresów stron umożliwia przewodowy (USB) lub bezprzewodowy zestaw, złożony z myszki i klawiatury, które odtwarzacz bezproblemowo obsługuje.

Odtwarzacz Dune HD TV-301AW na polski rynek wprowadza EPA Systemy, autoryzowany dystrybutor Dune HD w Polsce. Urządzenie dostępne jest w cenie 460 PLN netto.

Dune HD TV-301AW korzysta z procesora Sigma Designs 8670, zapewniającego odtwarzanie plików wideo SD i FullHD z dźwiękiem HD 7.1, zdjęć i cyfrowej muzyki. Urządzenie może korzystać z nośników danych podłączanych przez złącza USB i z zasobów sieciowych. Umożliwia instalację wewnętrznego dysku twardego 2.5″ SATA dowolnego producenta. Posiada także wbudowany czytnik kart SD. Do podłączenia telewizora służą złącza HDMI (1.3, 24p, do 1080p) oraz Y/Pb/Pr, a systemu audio gniazda audio stereo. Urządzenie obsługuje przewodową sieć LAN 1Gbit/s, które zapewnia szybką komunikację z dyskami sieciowymi (UPnP, SMB, NFS) oraz pobieranie danych z Internetu. Po montażu dysku twardego w odtwarzaczu, pliki z komputera zapisać można także poprzez złącze USB 3.0 (slave).

Wśród odtwarzanych formatów znajdują się m.in. AVCHD/H264, M2TS, MOV, WMV, MKV, BD ISO, DVD ISO. Oferowana jest obsługa polskich znaków w napisach SRT, SUB, SSA, ASS, PGS. Wielokanałowe ścieżki audio w formatach DTS, DTS-HD, Dolby Digital czy Dolby TrueHD odtwarzane są w pełnym formacie 7.1 kanałów lub są dekodowane do 2 kanałów dla systemów kina domowego bez amplitunera wielokanałowego. Odtwarzacz obsługuje wiele popularnych muzycznych formatów audio (MP3, FLAC, WMA, OGG, WAV, APE), także w rozdzielczości 96 i 192kHz/24bit. Obsługuje zdjęcia w formatach JPG, BMP, PNG, GIF, z atrakcyjnymi efektami przejść i muzyką w tle. Możliwa jest także obsługa radia internetowego z plików PLS i M3U.

Firmware Dune HD TV-301AW aktualizować można przez Internet. Na urządzenie udzielana jest 24-miesięczna gwarancja.

Dodaj komentarz