LogowanieZarejestruj się
News

Panasonic Viera 2014 z 4K… tylko LCD. Testujemy topową plazmę VT60

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
viera_tx_60as800e

Tak, tak niestety… Panasonic jak wiadomo (o czym parę razy wspominaliśmy) wycofuje się z technologii plazmowej, jednocześnie wprowadza na rynek swoje telewizory 4K: nowa seria AX800 będzie wyposażona w matryce ciekłokrystaliczne, podświetlane LEDami, dysponującymi rozdzielczością 3840 x 2160 pikseli. Szkoda, że na rynek nie trafią plazmy 4K, wg. mnie takie odbiorniki mogłyby spokojnie rywalizować z dużo droższymi telewizorami OLED (które w wariancie fullHD kosztują krocie, a o UHD w ogóle na razie nie ma co wspominać). Podobno nowo opracowany system podświetlania ledowego ma w przypadku najnowszej serii znacząco podnieść jakość wyświetlania czerni oraz pozostałych kolorów, ale pozostaję sceptyczny do tego typu wypowiedzi. I nie chodzi o to, że nie doceniam ogromnego postępu jaki dokonał się w dziedzinie obrazu w przypadku technologii LCD – to jest przepaść jakościowa i dzisiejsze, najlepsze odbiorniki potrafią wyświetlić bardzo dobry jakościowo obraz, ale… trzy rzeczy są tutaj nie do przeskoczenia – kąty, szybkość reakcji oraz nadal poziom czerni.

Co pisze o nowych telewizorach Panasonic? Sprawdźmy… szybki procesor Hexa Processing Engine PRO w połączeniu z zaawansowanym przetwarzaniem obrazu i innowacyjnym renderingiem maksymalizuje jakość zarówno natywnej treści 4K, jak i materiałów stworzonych w niższej rozdzielczości. W telewizorach wykorzystano również technologię 2000Hz Back Light Scanning (BLS) i mechanizm 4K Intelligent Frame Creation, dzięki którym obraz jest ostry, a ruch płynny nawet w scenach szybkiej akcji. Technologia Local Dimming PRO w telewizorze AX800 oferuje lokalne przyciemnianie obrazu w celu podbicia kontrastu, zwiększając dynamikę obrazu poprzez pogłębianie czerni i rozjaśnianie bieli (ciekawe, czy udało się wyeliminować „pompowanie obrazu”?). Seria oferuje nowy port HDMI 2.0(ważne!), który jest zgodny z protokołem High-Bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.2 i pozwala przesyłać sygnały 4K z dużą szybkością. nawet 60 klatek na sekundę. Oprócz portu HDMI 2.0 telewizory z serii AX800 zawierają terminal DisplayPort – technologię przydatną graczom, dzięki której wyświetlany obraz zachowuje szczegółowość i ostrość. Jak widać wyposażenie „na bogato” i dobrze, choć jak wspomniałem na wstępie nie będzie to poziom (jakości obrazu) najnowszych i ostatnich w ofercie odbiorników PDP Viera. Warto wspomnieć, że odwrotnie jak u konkurencji, Panasonic nie idzie w gigantyczne przekątne (i dobrze, w końcu nie każdy ma warunki na 80″, poza tym to kosztuje!) i jego 4K zaczyna się już od 50 cali, poza tym można będzie nabyć ekrany 58 i 65 calowe. To ekrany odpowiadające rozmiarami wyświetlaczom fullHD, oferowanym od wielu, wielu lat. Dobra decyzja, choć pamiętajmy, że w takim przypadku dla wychwycenia wszystkich szczegółów obrazu UHD trzeba będzie usiąść naprawdę blisko, nie dalej niż 2-2,5 metra od telewizora (w przypadku 50-ki w sumie jeszcze bliżej). Panasonic bardzo rozbudował w najnowszej serii TV Viera funkcje sieciowe, wprowadził nowe możliwości sterowania etc. O tym wszystkim przeczytacie w rozwinięciu newsa.

Odnośnie plazm, szykujcie się na duży test topowego VT60 – poza oceną (przed i po kalibracji) czerni, kolorów, ostrości etc. oraz funkcjonalności będziemy starali się sprawdzić telewizor m.in. pod kątem rozrywki (szybkość reakcji) oraz integracji funkcji sieciowych oraz multimedialnych w ramach oferowanych w najnowszej odsłonie VieraConnect (Panasonic zapowiada wprowadzenie hbbTV – niestety wprowadzają to dopiero teraz, w najnowszej serii odbiorników), konfrontując je z możliwościami Chromecast. Innymi słowy, odpowiemy sobie na pytanie: czy odbiornik AD2013/2014 może być w pełni autonomiczny (w slocie będzie moduł z kartą operatora UPC – sprawdzimy EPG, PVR etc.), czy też nadal warto posiłkować się zewnętrznymi urządzeniami? To wszystko już niebawem, wraz z VT60 sprawdzimy także kino domowe Denona (oparte na transporcie BD oraz jednym z najnowszych modeli amplitunerów Japończyków) wraz z zestawem głośnikowym Pylona dla KD: fronty Topaz 20, centralny Pearl oraz małe kolumny na tył – również Pearl. Innymi słowy kompletny system wizyjny oraz audio (rzecz jasna posłuchamy muzyki, głównie tej zrealizowanej wielokanałowo – z SACD, BD, BD-A). Poniżej dokończenie  informacji prasowej…

» Czytaj dalej

Gigant Sharpa za 60 000 złotych. Komu 90 cali? Komu?

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Sharp HDTV 90 cali

Cała ściana zajęta przez ekran? Czemu nie, tyle tylko że poza warunkami (lokalowymi, komfortowe oglądanie z odl. co najmniej 4-5 metrów) trzeba będzie jeszcze przygotować odpowiednio dużą sumę pieniędzy. A konkretnie 60 tysięcy złotych, bo tyle właśkosztuje LC-L90LE757. Urządzenie mierzy ponad 1,2 m i ma przekątną wynoszącą niemal 2 metry i 30 centymetrów. Zastosowano w nim najnowszej generacji panele 3D X-Gen stworzone i wyprodukowanych przez firmę Sharp. LC-90LE757 to oczywiście telewizor Full HD o pełnym podświetleniu LED. Jest wyposażony w panel X-Gen UV2A 3D, procesor Clear Picture oraz technologię Active Motion 200.

Sharp LC-L90LE757 umożliwia dostęp do internetu za pomocą otwartej przeglądarki AQUOS NET+. Pozwala ona na surfowanie w sieci, łatwą integrację z  urządzeniami mobilnymi oraz dostęp do usług VOD i Skype. Jest również wyposażony w nową aplikację firmy Sharp – AQUOS Remote Lite dla systemów iOS i Android, która zamienia smartfon w pilot wyposażony we wszystkie potrzebne funkcje, a także umożliwiającą proste i intuicyjne przeglądanie internetu. Telewizor ma wbudowany potrójny tuner HD (DVB-T/DVB-C/DVB-S2) oraz odtwarzacz multimedialny, który umożliwia odtwarzanie zdjęć, filmów i muzyki z pamięci USB lub bezpośrednio z sieci domowej. Sharp AQUOS LED LC-90LE757 waży 64 kg (bez podstawy) i ma mniej niż 12 cm głębokości w najgrubszym miejscu, dzięki czemu można go łatwo zamontować na ścianie. Technologia bezpośredniego podświetlenia LED sprawia, że ten ogromny telewizor jest zarazem energooszczędny: to klasa A++ pod względem wydajności energetycznej.

Sharp AQUOS LED LC-90LE757 poprzez Wallpaper Mode daje możliwość wyświetlania na ekranie telewizora obrazów - tapet. Tym samym wyłączony telewizor nie jest jedynie czarną plamą na ścianie, a ekranem, na którym możemy umieścić dowolny obraz - grafikę, fotografię, ulubioną reprodukcję dzieła sztuki. Jednocześnie nie jest to klasyczny „pokaz slajdów” Obraz ma bowiem niemal taką samą jasność i wygląd jak oryginalne obrazy malowane na płótnie. W trybie Wallpaper odbiornik zużywa jedynie ok. 30-40W – czyli tyle, co mała żarówka. Jasność obrazu to zaledwie 30cd. Tryb Wallpaper Mode w połączeniu z olbrzymią przekątną jaką oferuje telewizor Sharp będzie stanowić ozdobę każdego salonu. Telewizor Sharp o przekątnej 90 cali jest dostępny w sprzedaży od czerwca.

» Czytaj dalej

Telewizory Sony BRAVIA 4K serii X9 – 4K na polskim rynku

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
sony_4k_m_max

Co prawda na dostępność źródeł 4K jeszcze chwilę poczekamy, ale już teraz będzie można kupić odbiornik wyposażony w ekran o takiej rozdzielczości. Z tego co wiem, trwają przymiarki do emisji pierwszych programów w 4K na satelitach obejmujących swoim zasięgiem Europę (np. Astra), możemy zatem spodziewać się wysypu podobnych ofert w najbliższym czasie.  Sony rozpoczyna właśnie sprzedaż telewizorów BRAVIA 4K o przekątnych 55 i 65 cali z nowej serii X9. Zostały one zaprezentowane podczas tegorocznych targów CES. BRAVIA serii X9 zapewniają obraz o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, zawierający cztery razy więcej szczegółów niż w formacie Full HD. Ponad to umożliwiają nie tylko odtwarzanie w rozdzielczości 4x Full HD, lecz także interpolację do rozdzielczości 4K każdego materiału: filmu z płyty Blu-ray Disc™, audycji telewizyjnej, a nawet pobranego z Internetu filmu o niskiej rozdzielczości.

Za najwyższą, godną kina, jakość oglądanego obrazu - zarówno nakręconego smartfonem, jak i odtwarzanego z płyt Blu-ray Disc™ - odpowiada najnowszy procesor obrazu 4K X-Reality PRO, który analizuje, oczyszcza i ulepsza obraz, wykorzystując przy tym bazę danych o wzorach i układach pikseli. Dzięki temu obraz z każdego źródła wygląda optymalnie. Nowy standard niesie ze sobą także rozszerzenie dostępnej palety barw. Zarówno nowe, jak i stare filmy są rejestrowane lub skanowane do palety RGB, która jest szersza niż standardowa sRGB. Technologia TRILUMINOS Display™ umożliwia reprodukcję szerszej palety bogatych, naturalnie wyglądających barw. Telewizory BRAVIA serii X9 można ponadto łączyć jednym dotknięciem ze smartfonami i tabletami wyposażonymi w technologię NFC. W rezultacie obraz z urządzenia przenośnego można wyświetlać bezprzewodowo na telewizorze.

Aplikacja TV SideView umożliwia sprawdzanie programów telewizyjnych, nagrywanie audycji i przeglądanie powiązanych informacji użytkownikom urządzeń z systemem Android lub iOS. Całości dopełnia oparta na harmonijnej równowadze ponadczasowych form geometrycznych stylistyka „Sense of Quartz”. Telewizory BRAVIA 4K Ultra HD z serii X9 już teraz są dostępne w salonie Sony Store w centrum handlowym Arkadia w Warszawie i sieci sklepów Sony Centre, w wersji z ekranem 55 lub 65 cali.

Odbiorniki Sharp z serii LD145V

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Sharp LD145V

Przystępne cenowo, nieźle wyposażone (jest opcja DVR oraz wbudowany odtwarzacz multimedialny z obsługą napisów), z podśweitlaniem LED (tutaj raczej w wariancie mocno oszczędnościowym). Jak komuś nie jest do szczęścia potrzebne smartTV, nie chce wydawać fortuny na nowy telewizor, nowa seria LD145V może przypaść do gustu.

Sharp LD145V mają podświetlenie Direct LED i są wyposażone w wiele użytecznych funkcji. Są wśród nich m.in. odtwarzacz muzyki, zdjęć i wideo w formacie DivX HD oraz tuner cyfrowy DVB-T/C. Funkcja USB Time Shift/PVR pozwala natomiast nie tylko na pauzowanie, wznawianie i przewijanie oglądanego kanału telewizyjnego, lecz także na zapisywanie ulubionych audycji na dysku zewnętrznym USB lub pendrive. Można nagrywać zarówno program emitowany w danej chwili lub zaprogramować nagranie z tunera telewizji naziemnej DVB-T jak i telewizji kablowej DVB-C. Telewizory mają dwa złącza HDMI i jedno SCART, a także slot na karty CI+. Telewizory trafiły do sklepów na początku czerwca. Ceny przedstawiają się następująco 32″ LD145V: 1550 zł, model 39″ LD145V: 1800 zł.

Samsung z nowymi wyświetlaczami Super hi-res

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip

Nowe ekrany trafią do nowych generacji handheldów oraz laptopów. Wygląda na to, że zapoczątkowany przez Apple trend wprowadzania do urządzeń mobilnych ekranów o bardzo wysokiej rozdzielczości stanie się ogólnorynkowym standardem. Zresztą już dzisiaj w przypadku smartfonów oraz tabletów widzimy taką tendencję. Nowe, topowe telefony otrzymują wyświetlacze fullHD, w przypadku większych ekranów stosuje się ekrany coraz częściej stosuje się rozdz. 2K. Nowe ekrany to OLEDowy  wyświetlacz o przekątnej 4.99” o rozdz. fullHD oraz dwa ekrany dla tabletów / laptopów… 10.1 calowy LCD 2560 x 1600px oraz 13.3” LCD o rozdz. 3200 x 1800 px. Ciekawostką jest pierwszy z wymienionych. To jedyny AMOLED z gamutem kolorów na poziomie 94% reprodukcji przestrzeni koloru Adobe RGB. Standard Adobe RGB pozwala na 30% precyzyjniejszą reprodukcję w porównaniu do sRGB. Dodatkowo wszystkie wymienione wyświetlacze mają o 30% zredukowany pobór energii w stosunku do poprzednich generacji paneli podświetlanych diodami LED (LCD) oraz dysponują większą gęstością upakowania pikseli na cal (ppi) od stosowanych obecnie ekranów Retina w MacBookach oraz iPadach.

Ultra HD TV od Toshiby

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
toshiba_l9

Podczas odbywającej się w Amsterdamie konferencji Toshiba World 2013, firma zaprezentowała drugą generację telewizorów Ultra HD (3840 x 2160) 3D Smart LED TV. Telewizory Toshiba z serii L9 poradzą sobie również z obrazami stworzonymi w mniejszych rozdzielczościach. Dzięki inteligentnej konwersji, którą zapewnia multiprocesor Toshiba CEVOTM 4K, obrazy HD są automatycznie wyświetlane w jakości zbliżonej do UHD. Co więcej, wzbogacenie telewizorów o szybką technologię przetwarzania obrazu AMR 800 (Active Motion & Resolution), zapewnia, jak mówi peoducent, żywy, ultrapłynny obraz w trakcie szybkich scen akcji. Na rynkach europejskich nowe telewizory pojawią się w trzecim kwartale tego roku.

» Czytaj dalej

Nowe telewizory Toshiby

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
toshibaL2

Firma zaprezentowała cztery nowe serie telewizorów - L1, L2 oraz W1 & W2. Pierwszy model z serii Toshiba L1 wyposażony jest w ekran Full HD o przekątnej 22″ (55 cm). Linia Toshiba W1 to z kolei ekrany 24- i 32-calowe (odpowiednio 61 i 80 cm). Obie serie wyposażone są w tuner DVB-T do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, DVB-C dla telewizji kablowej oraz możliwość odbioru sygnału analogowego. Mają też złącze HDMI, pozwalające na podłączenie odtwarzacza Blu-Ray czy konsoli do gier oraz wbudowane złącze USB, z możliwością odtwarzania filmów i zdjęć z zewnętrznych nośników. Wszystkie dysponują imponującym, jak na swoją kategorię cenową, systemem dźwięku Dolby Digital Plus z technologią redukującą niedoskonałości skompresowanych formatów audio. Nowe telewizory Toshiba są wyposażone w zaawansowaną funkcję AMR (Active Motion & Resolution), która optymalizuje przetwarzanie obrazu przy scenach akcji czy podczas oglądania widowisk sportowych.

 Toshiba L2 i W2 oferują przekątne ekranów od 32″ (80 cm) do 50″ (126 cm), pozwalają też na odbiór wszystkich współczesnych rodzajów telewizji naziemnej. Wzornictwo oparte jest na podstawowych modelach L1 i W1, jednak tym razem telewizory dostępne będą w jednym wariancie kolorystycznym. Telewizory z linii L2 dostępne będą z ekranami o przekątnych 32″ (80 cm), 39″ (98 cm) i 50″ (126 cm), pracujących w rozdzielczości Full HD - 1080p. Linię W2 reprezentuje model o przekątnej 32″ (80 cm) i rozdzielczości 720p. Wszystkie wyposażone są w dwa złącza HDMI, w tym jedno obsługujące standard MHL. Dodatkowo telewizory dysponują wejściem USB, pozwalającym na odtwarzanie filmów i obrazów z zewnętrznych nośników. Wszystkie dysponują też imponującym systemem dźwięku Dolby Digital Plus z technologią redukującą niedoskonałości skompresowanych formatów audio.

» Czytaj dalej

Nowe odbiorniki Sony, w tym pierwszy z tech. „Quantum Dot”

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
A Sony logo is seen as customers look at Sony's digital cameras at an electronic shop in Tokyo

Najnowsze Bravie to między innymi model W900A, pierwszy który wykorzystuje nową technologię „Quantum Dot”, pozwalającą na rozszerzenie gamutu kolorów, przy niższej cenie dla klienta (wykorzystujące podobny mechanizm telewizory XBR8 były bardzo drogie). Dodatkowo we wszystkich nowych odbiornikach zastosowano krawędziowe podświetlanie LED. Nowy KDL-W900A z Triluminos niestety i tak będzie dość drogi – dostępny w rozmiarze 55″ model ma kosztować 3300$. W przypadku W802A dostaniemy w standardzie wsparcie MHL (handheldy) oraz pilota NFC, do tego dwa rozmiary 55 oraz 47 cali w cenie od 1800$ w górę. Nowy 32″ W650A będzie kosztował $799. Seria R to m.in. 3D, WiFi, Sony Entertainment Network z usługami: Netflix, Hulu Plus etc. W przypadku R550A będzie można kupić telewizory w dużym rozmiarze, nawet 70 calowym (poza tym 60 oraz 50″). Ceny od $1400.

Samsung LED LCD TV serii F4000 i F5000

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Samsung_4500

Samsung LED serii F4000 i F5000 to doskonała oferta dla wszystkich, którzy szukają zaawansowanego i wyposażonego w najnowsze technologie sprzętu w przystępnej cenie. Urządzenia zostały wyposażone w funkcję S-Recommendation (modele: F4500, F5300, F5400, F5500 i F5700), która na podstawie najczęściej oglądanych kanałów i programów sama rekomenduje widzowi najbliższe jego upodobaniom programy telewizyjne i filmy. W wielu modelach tych telewizorów z tych serii znajdziemy też udoskonalony interfejs użytkownika Samsung Smart Hub i możliwość nagrywania dzięki funkcji PVR (modele: F4500, F5300, F5400, F5500, F5700). Wbudowane WiFi pozwala w łatwy sposób korzystać z platformy Samsung Smart TV zapewniającej dostęp do najszerszej na rynku bazy 70-ciu polskich aplikacji i ponad 400 globalnych aplikacji (modele F4500, F5300, F5400, F5500 i F5700).

» Czytaj dalej

Gigantyczny LCD Sharpa już niebawem trafi na rynek

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip

Chodzi o pokazany m.in. na CES 80 calowy model LC-80LE650. Nowa seria Aquos charakteryzuje się między innymi podświetlaniem krawędziowym LED, odświeżaniem 120Hz, funkcjami sieciowymi z łącznością Wi-Fi. SmartTV pozwoli korzystać z Netflix, Vudu i Hulu Plus. Innymi słowy będzie można oglądać VOD wprost z telewizora, niestety w Polsce taka funkcjonalność będzie mocno ograniczona (kiedy wreszcie serwisy tego typu zawędrują do Polski? Streaming audio już jest, czekamy na wideo!). Dzięki funkcji dualview będzie można oglądać telewizję i jednocześnie surfować w sieci. Sprzęt standardowo wyposażono w szybkie, dwurdzeniowe CPU, poza nie będzie problemu, gdy nam gdzieś przepadnie pilot (ostatnio u mnie przepadł, na szczęście Panasonic wprowadził ostatnio wręcz referencyjną aplikację do sterowania z poziomu handhelda swoimi odbiornikami – szczerze polecam!). Sharp przygotował software pod Androida oraz iOSa. Będzie można przesyłać obraz oraz dźwięk z tabletu lub smartfona wprost na ekran telewizora. Oczywiście na rynek trafią także mniejsze modele.