LogowanieZarejestruj się
News

Gigant Sharpa za 60 000 złotych. Komu 90 cali? Komu?

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Sharp HDTV 90 cali

Cała ściana zajęta przez ekran? Czemu nie, tyle tylko że poza warunkami (lokalowymi, komfortowe oglądanie z odl. co najmniej 4-5 metrów) trzeba będzie jeszcze przygotować odpowiednio dużą sumę pieniędzy. A konkretnie 60 tysięcy złotych, bo tyle właśkosztuje LC-L90LE757. Urządzenie mierzy ponad 1,2 m i ma przekątną wynoszącą niemal 2 metry i 30 centymetrów. Zastosowano w nim najnowszej generacji panele 3D X-Gen stworzone i wyprodukowanych przez firmę Sharp. LC-90LE757 to oczywiście telewizor Full HD o pełnym podświetleniu LED. Jest wyposażony w panel X-Gen UV2A 3D, procesor Clear Picture oraz technologię Active Motion 200.

Sharp LC-L90LE757 umożliwia dostęp do internetu za pomocą otwartej przeglądarki AQUOS NET+. Pozwala ona na surfowanie w sieci, łatwą integrację z  urządzeniami mobilnymi oraz dostęp do usług VOD i Skype. Jest również wyposażony w nową aplikację firmy Sharp – AQUOS Remote Lite dla systemów iOS i Android, która zamienia smartfon w pilot wyposażony we wszystkie potrzebne funkcje, a także umożliwiającą proste i intuicyjne przeglądanie internetu. Telewizor ma wbudowany potrójny tuner HD (DVB-T/DVB-C/DVB-S2) oraz odtwarzacz multimedialny, który umożliwia odtwarzanie zdjęć, filmów i muzyki z pamięci USB lub bezpośrednio z sieci domowej. Sharp AQUOS LED LC-90LE757 waży 64 kg (bez podstawy) i ma mniej niż 12 cm głębokości w najgrubszym miejscu, dzięki czemu można go łatwo zamontować na ścianie. Technologia bezpośredniego podświetlenia LED sprawia, że ten ogromny telewizor jest zarazem energooszczędny: to klasa A++ pod względem wydajności energetycznej.

Sharp AQUOS LED LC-90LE757 poprzez Wallpaper Mode daje możliwość wyświetlania na ekranie telewizora obrazów - tapet. Tym samym wyłączony telewizor nie jest jedynie czarną plamą na ścianie, a ekranem, na którym możemy umieścić dowolny obraz - grafikę, fotografię, ulubioną reprodukcję dzieła sztuki. Jednocześnie nie jest to klasyczny „pokaz slajdów” Obraz ma bowiem niemal taką samą jasność i wygląd jak oryginalne obrazy malowane na płótnie. W trybie Wallpaper odbiornik zużywa jedynie ok. 30-40W – czyli tyle, co mała żarówka. Jasność obrazu to zaledwie 30cd. Tryb Wallpaper Mode w połączeniu z olbrzymią przekątną jaką oferuje telewizor Sharp będzie stanowić ozdobę każdego salonu. Telewizor Sharp o przekątnej 90 cali jest dostępny w sprzedaży od czerwca.

 

Dodaj komentarz