LogowanieZarejestruj się
News

Odtwarzacz Mede8er MED800X3D

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
Med800x3D_01

Mede8er MED800x3D jest wszechstronnym odtwarzaczem multimedialnym 3D z rozbudowanymi funkcjami pracy w sieci i dostępem do serwisów internetowych. Klasyczna czarna obudowa z przyciskami na froncie pozwala na instalację dysku twardego wewnątrz. Odtwarzacz oferuje komplet funkcji pozwalających na odtwarzanie plików HD, HD 3D i SD, muzyki zdjęć, obsługę wielokanałowych formatów Audio-HD oraz plików muzycznych hi-res, obsługę napisów do filmów (w tym z plików TXT) oraz dostęp do serwisów internetowych – bezpośrednio oraz przez wbudowaną przeglądarkę stron WWW. Rozbudowane oprogramowanie pozwala na wybór różnych metod przeglądania i przeszukiwania danych, oferuje szereg udogodnień związanych z zarządzaniem dużymi zbiorami danych. Movie JukeBox uzupełnienia filmy o opisy i zdjęcia pobierane z internetu (także w jęz. polskim). Źródłem danych dla odtwarzacza jest wewnętrzny dysk twardy, komputery i dyski sieciowe, pamięci USB oraz z karty pamięci. Opcjonalnie można podłączyć zewnętrzną kartę WiFi (USB) lub wydajną wewnętrzną kartę miniPCIe pracującą w standardzie 802.11n. Standardowa dwuletnia gwarancja, po rejestracji na stronach producenta, może zostać bezpłatnie przedłużona do 5 lat. Cena urządzenia wynosi 759 zlotych.

Więcej informacji na humanmedia.pl.

Popcorn Hour A-400 z handheldami w tle… z potencjałem, z problemami

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
A400_02

Tak się złożyło, że testowałem wszystkie modele odtwarzaczy popularnie zwanych Kukurydzą. Kiedyś był to niemal synonim multimedialnego odtwarzacza sieciowego, w czasach kiedy dopiero pojawiały się pierwsze urządzenia tego typu. Dzisiaj gigantyczna konkurencja nie pozwala „jechać na opinii”, trzeba czymś zaskoczyć, trzeba czegoś oryginalnego… tak to prawda, ale przy okazji dobrze by było, aby sprzęt po prostu działał, po prostu był niezawodny, nie wymagał od użytkownika ekwilibrystyki (będzie działać, czy nie będzie?). Niestety – mówię to mając na myśli całą branżę – standardem jest sprzęt niedopracowany, sprzęt sprawiający problemy, standardem jest czekanie na poprawki. Nie chodzi tutaj o to, że kiedyś wszystko działało jak należy. Chodzi raczej o coś innego… wraz z rosnącą liczbą nowych usług, funkcji coraz częściej spotykamy się z dwoma irytującymi sytuacjami: po pierwsze producent każe czekać na poprawne działanie tego, co widnieje na pudełku (pewne funkcje w ogóle nie są dostępne), po drugie praktycznie nie ma szans na bezproblemowe działanie – zawsze coś nie działa tak jak należy.

Alternatywa pod postacią HTPC też lubi płatać figle (jak to z komputerami bywa), ale dzisiaj można konsumować treść na handheldach, które (choć nie tak funkcjonalne) radzą sobie w tej kwestii bardzo dobrze, a przy wykorzystaniu transmisji (coraz częściej bezprzewodowej) na duży ekran, po prostu są wygodniejsze od odtwarzaczy. Piszę to wszystko, bo nie ukrywam że Popcorn Hour, mimo sporego potencjału, początkowo mocno mnie rozczarował. Rozczarowało niedopracowane oprogramowanie, spore problemy ze stabilnością działania, brak obrazu w przypadkowych sytuacjach, kiedy to stareńki A-110 radził sobie z odtwarzaniem bezproblemowo. Nie to, że A-110 nigdy się nie zawiesił (swego czasu robił to nawet często), że nie stwarzał problemów – nie, ale kiedy uruchamiamy nowe, nowoczesne urządzenie o większych możliwościach, chcielibyśmy żeby działało przynajmniej tak dobrze, jak coś trzy generacje do tyłu.

W końcu SyaBas wydało (kolejny) software, który naprawił najpoważniejsze błędy (o czym dalej), i choć nadal nie wszystko było ok, postanowiłem odtwarzacz w końcu przetestować. Ostatnio pojawiły się kolejne poprawki, które są kolejnym, dużym krokiem w dobrym kierunku. Tyle tylko, że użytkownik zamiast czekać na poprawki, chciałby po prostu coś obejrzeć, albo czegoś posłuchać. Ok, dość narzekania. Bohater niniejszego testu, Popcorn Hour A-400 to prawdopodobnie jedyny, planowany model nowej generacji (niestety C-400 nie będzie… wobec wprowadzonych obostrzeń, nie można wprowadzić na rynek tego typu odtwarzacza z napędem Blu-ray). Wszystko opiera się tutaj o sieci, na sterowaniu za pomocą handhelda (to opcja, ale na tyle mocno promowana, że można mówić o niej, jako o jednej z głównych funkcjonalności) oraz rozszerzaniu możliwości dzięki aplikacjom. Zapraszam na nasz najnowszy test, tym razem o  audio marginalnie, skupimy się na obrazie oraz interfejsie (przede wszystkim przygotowanej nowości – NMJ Navigator – dla użytkowniów handheldów)…

» Czytaj dalej

Samsung Blu-ray 3D z technologią Wi-Fi Direct

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
bd-f7500

Wyświetlanie obrazu 3D w formacie Full HD, łączność Wi-Fi, dostęp do aplikacji w Smart Hub, konwersja z formatu CD Audio do MP3, możliwość dzielenia się treścią pomiędzy różnymi urządzeniami i dostęp do plików przechowywanych w chmurze dzięki AllShare sprawiają, że domowa rozrywka zyskała nową jakość.

Nowe odtwarzacze Blu-ray Samsung z dwurdzeniowym procesorem (BD-F6500/EN i BD-F7500/EN) zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie. Zostały wyposażone w technologię AllShare, która umożliwia strumieniowe przesyłanie filmów, zdjęć, muzyki i innych plików z kompatybilnych urządzeń nie tylko w obrębie jednej sieci bezprzewodowej w domu, ale z każdego miejsca na świecie, w którym mamy połączenie z internetem. Funkcja umożliwia dostęp do plików przechowywanych w usługach Dropbox, SkyDrive czy SugarSync. Dzięki konwersji z CD Audio do MP3 użytkownik może przegrać ulubioną muzykę z płyt i odtwarzać ją na dowolnym urządzeniu.

» Czytaj dalej

SONY Sense Of Quartz – po pierwsze design, głupcze!

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
bdp-s5100cw

Wygląd nowych odtwarzaczy Sony na pewno trudno uznać za banalny. Właściwie to trudno pomylić go z czymkolwiek co jest dzisiaj obecne na rynku. Według mnie ten sprzęt prezentuje się świetnie (choć to rzecz jasna kwestia gustu) i będzie stanowił doskonałe uzupełnienie dla nowych, monolitycznych Bravii. Stylistyka nowych odtwarzaczy Blu-ray zainspirowana jest wzornictwem Sense of Quartz, imitującym wycinek kryształowej bryły. Design kojarzy mi się z wycofanym z eksploatacji, pierwszym bombowcem stealth – Lockhead Martin F-117 „Nighthawk”. Usprawniono pracę wielu układów, między innymi modułu komunikacji Wi-Fi, rozszerzono wachlarz dostępnych serwisów internetowych oraz działanie mobilnej aplikacji, sterującej większością funkcji odtwarzaczy (wersja dla Androida oraz iOS).

BDP-S5100 oraz BDP-S4100 to odtwarzacze Full HD 3D, podczas gdy tańsza dwójka: BDP-S3100BDP-S1100, odtwarza tylko materiały 2D. Trzy modele (oprócz najtańszego) mogą „się pochwalić” odtwarzaczem strumieniowym DLNA oraz łącznością bezprzewodową Wi-Fi (do BDP-S4100 trzeba dokupić zewnętrzny adapter USB). Odtwarzacze będą pracowały z każdym telewizorem, choć oczywiście najlepiej, czy najpełniej z firmowym sprzętem Sony, korzystając z firmowej funkcji Triluminos Display, poprawiającej jakość wyświetlanego obrazu.

» Czytaj dalej

Dzisiaj Sony pokazało coś „wielkiego”: prezentacja PlayStation 4

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
psn-playstation-network

Ten wpis będzie na bieżąco aktualizowany. Mam nadzieję, że dzisiejsza konferencja nie będzie rozczarowaniem, że Sony stanie na wysokości zadania i zaprezentuje oszałamiającą maszynkę do wszystkiego (właśnie do wszystkiego, nie tylko do grania… ). We wcześniejszym newsie informującym o planach Sony, podaliśmy naszą listę życzeń. Ciekawe które z wymienionych funkcji, możliwości będzie obsługiwać nowa Playstacja? Oby większość, szczególnie liczę na bardzo dobrego menagera multimediów z możliwością odtwarzania wszystkiego co popadnie, integracją z dowolnym handheldem i brakiem ograniczeń odnośnie przesyłu obrazu (to akurat raczej pewne, że będzie i 3D i 4K) oraz dźwięku (gęste formaty to minimum, fajnie by było, gdyby Sony uwzględniło możliwość grania DSD, DXD; mam także nadzieję, że poza HDMI będzie TOSLink w opcji „full”, czytaj: przesyłający dźwięk o parametrach 24/192). Czekamy z niecierpliwością na PlayStation4

Aktualizacja: Konferencja rozpoczęła się, po 10 minutach przeszli do sedna. Nowe PS4 to architektura oparta na x86 (rozumiem, co mieli na myśli mówiąc, że teraz sprzęt będzie „dla developerów” – programowanie dla Cella było sporym wyzwaniem), układy od AMD, 8GB bardzo szybkiego RAMu, kontroler z dotykową płytką, duży dysk twardy. GPU to specjalnie zmodyfikowany hardware, który znajdziemy w PC. Innymi słowy wszystkie plotki, przecieki, które ostatnimi czasy wypłynęły, okazały się prawdziwe. Tak właśnie będzie wyglądało nowe PlayStation 4. Więcej w rozwinięciu…

» Czytaj dalej

Nowe odtwarzacze DUNE HD 3D

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
DuneBase3D_00

Firma Dune HD rozszerza swoją ofertę o nowe modele odtwarzaczy multimedialnych z obsługą 3D. Urządzenia zbudowano w oparciu o nową wersję procesora Sigma Designs SMP8672/3 800Mhz, który zapewnia obsługę wszelkich formatów wideo HD i 3D, wielokanałowych i gęstych formatów audio oraz odpowiada za sprawne , strumieniowe odtwarzanie mediów sieciowych i internetowych. Oprogramowanie urządzeń oferuje przeglądarkę WWW oraz zapewnia dostęp do różnych serwisów internetowych, których ilość będzie z czasem rosła. Dune HD Base 3D to odtwarzacz w pełnowymiarowej (43cm) obudowie, wyposażonej w wyświetlacz, przyciski sterujące i kieszeń na dysk 3.5″ z funkcją hot-swap. Dune HD TV-303D to kompaktowa wersja modelu Base 3D o zbliżonej funkcjonalności, z opcją instalacji dysku 2.5″ w obudowie. Oba modele, oprócz obsługi sieci LAN 1Gbit, mają też wbudowaną wewnętrzną kartę WiFi 802.11bgn. Nowe modele trafią do sprzedaży pod koniec stycznia 2013.

Więcej informacji na temat odtwarzaczy znajdziecie na stronie dystrybutora, firmy Human Media.

» Czytaj dalej

Odtwarzacz multimedialny Dune HD TV-303D

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
dune3d

DUNE HD TV-303D został wyposażony w nowoczesny procesor Sigma Designs 8672/8673 oraz port HDMI w wersji 1.4a, dzięki czemu możliwe jest odtwarzanie treści 3D w formatach MVC (Multiview Video Coding), SbS (Side by Side) i TaB (Top and Bottom). Producent postanowił również podwoić ilość pamięci RAM do 512 MB w stosunku do poprzedniego modelu TV-301. Nowy odtwarzacz bez problemu radzi sobie z plikami wideo w jakości Full HD o wskaźniku bitrate większym niż 50 Mbit/s, a także z bezstratnymi formatami audio, takimi jak FLAC.

DUNE HD TV-303D posiada kieszeń z funkcją hot-swap, dzięki czemu użytkownik może wymieniać 2,5” dyski SATA nawet podczas pracy urządzenia. Na bocznym panelu odtwarzacza znajduje się czytnik kart pamięci SD/SDHC, a dwa porty USB 2.0 pozwalają na podłączenie pamięci przenośnych oraz innych urządzeń magazynujących. Producent wyposażył DUNE HD TV-303D w port  USB 3.0 Slave, zapewniający szybki przepływ danych oraz umożliwiający użytkownikowi łatwe kopiowanie plików z komputera do zamontowanego w odtwarzaczu dysku. Do zestawu dołączono również kabel USB 3.0 slave-host. Z tyłu obudowy, oprócz portu HDMI 1.4a, znalazły się również złącza komponentowe i kompozytowe (przez przejściówkę), optyczne złącze audio S/PDIF, a nawet port IR Extender, dzięki któremu użytkownik może schować odtwarzacz do szafki i sterować nim przy wykorzystaniu odbiornika podczerwieni. Cena: 729 zł.

» Czytaj dalej

Topowy projektor Sony z serii ES

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
sony-hw50es

Pokazany w Berlinie, najważniejszy kinowy projektor Sony –  model HW50ES - trafia wreszcie do sklepów. Maszyna wygląda podobnie jak poprzednie modele, ma jednak wydajniejszą lampę i bardziej dopracowany blok optyczny, co zaowocowało dużym maksymalnym strumieniem świetlnym – 1700 lumenów. Jest to szczególnie istotne przy oglądaniu materiałów 3D. Pierwsze testy wskazują, że w trójwymiarze HW50ES generuje jaśniejszy obraz niż znacznie droższy VPL-VW95ES. Największą nowością w „pięćdziesiątce” jest system Reality Creation, który ma za zadanie „symulować” efekt obrazu o rozdzielczości 4K.

Faktyczna rozdzielczość użytych paneli S-XRD wynosi 1920 x 1080, jednak dzięki odpowiedniej obróbce sygnałów i „odgadywaniu” informacji utraconych podczas konwersji 4K->2K projektor maluje ostrzejszy, bardziej imponujący obraz. System oferuje różne ustawienia, różniące się siłą obróbki. Użytkownik może je dopasować do własnych preferencji.

Obiektyw (zmotoryzowany) ma zoom 1,6x o bardzo małej zmianie otworu względnego przesłony (co wiąże się z niedużymi zmianami jasności obrazu, przy zachowaniu tej samej przekątnej obrazu, a zmianie odległości projektora od ekranu). Dynamiczna przesłona trzeciej generacji (Auto Iris 3) pozwoliła na uzyskanie kontrastu on/off na poziomie 100 000:1 (jakość czerni powinna stać na bardzo wysokim poziomie). Wbudowany system konwersji 2D->3D pozwala oglądać w trójwymiarze każdy materiał. W komplecie z projektorem dostaniemy dwie pary aktywnych okularów.  Cena: 15 000 zł.

» Czytaj dalej

Harman Kardon AVR 170 – amplituner w pełni wyposażony

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
hk_avr170

Nowy AVR 170 to druga z tegorocznych nowości Harmana Kardona z tegorocznej linii amplitunerów wielokanałowych. O ile pierwszy model (AVR70) jest konstrukcją dość prostą funkcjonalnie, to w AVR170, kosztującym 2600 zł, projektanci już rozwinęli skrzydła. Harman Kardon AVR 170 ma bardzo rozbudowany moduł sieciowy, dzięki niemu może pełnić rolę odtwarzacza strumieniowego (protokół DLNA), tunera dla radia internetowego, a także pracować z urządzeniami Apple poprzez AirPlay. Nowym harmanowym AVR-em możemy sterować za pośrednictwem smartfonów, pobierając i instalując wcześniej stosowną aplikację. Oprócz funkcji sieciowych, amplituner ma również port  USB dla napędów flash zapełnionych muzyką. Wejścia i wyjścia HDMI są zgodne z formatem Full HD 3D. Podsumowując otrzymujemy w pełni wyposażoną jednostkę centralną kina domowego, ponadto urządzenie streamiujące muzykę z sieci, kompatybilne z handheldami, płacąc za to wszystko mniej niż 3000 złotych.

» Czytaj dalej

Nowy 85″ UHDTV od Samsunga

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
samsung-uhd-tv

Nowy model 85″ UHDTV Samsunga to świeżo upieczony laureat nagrody 27 CES Innovation Awards. To 8 milionów pikseli, ostry niczym brzytwna obraz, supercienkie ramki i bardzo smukła obudowa. Ideał? Cóż, nie da się ukryć, że Samsung może obecnie obieścić całemu światu, że ma w ofercie największy, komercyjny UHD LED TV. Będzie to niewątpliwie jedna z głównych telewizyjnych atrakcji, jaką przygotują Koreańczycy na CES 2013. Telewizor trafi na rynek w pierwszej połowie przyszłego roku. Przy okazji, ciekawe jak tam z OLED TV? Po wielkim hype jakoś cicho w temacie. Samsung oraz LG zdążyły już się pokłócić o technologie, potem pojawiły się komunikaty o kłopotach w produkcji oraz przesunięciu premiery. Czy na CES zobaczymy odbiorniki z wyraźnie zaakcentowaną informacją o premierze? Śmiem wątpić…

» Czytaj dalej