LogowanieZarejestruj się
News

Cambridge Audio 651R i 751R

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
ca651r

Cambridge Audio serwuje dwa nowe dania dla entuzjastów wykwintnego brzmienia, w postaci nowoczesnych amplitunerów kina domowego ze średniej i wyższej półki cenowej, o symbolach 651R i 751R. Zarówno Cambridge Audio 651R, jak i Cambridge Audio 751R nie są obojętne na jakość obrazu, nad którym pieczę sprawuje skaler Anchor Bay ABT2010. Pozwoli on na zmianę rozdzielczości do 1080p, nawet ze źródeł analogowych, a unikalny tryb by-pass zapobiega podwójnemu skalowaniu materiału, który wcześniej został przeskalowany na zewnątrz (np. w odtwarzaczu Blu-ray).

Cambridge Audio 751R zastosowano także układ upsamplingu dla sygnału audio. Sygnał z jakiegokolwiek źródła  – od odtwarzaczy MP3 do wysokiej jakości cyfrowych źródeł – może być poprawiony, aż do 24 bitów i 192 kHz. Także cyfrowy sygnał z laptopa traktowany jest po królewsku, a to za sprawą asynchronicznego wejścia USB, pozwalającego pominąć kartę dźwiękową komputera. Wejście to przyjmuje sygnał do 24 bitów i 192 kHz. Obydwa amplitunery oferują entuzjastom kinowego brzmienia wyjścia 7.1 (z opcją podłączenia dwóch subwooferów), a za dekodowanie najnowszych formatów audio odpowiada najnowocześniejszy 32-bitowy procesor DSP Texas Instruments. Ceny: 651R - 7490 zł; 751R - 8990 zł.

» Czytaj dalej

Harman Kardon AVR 170 – amplituner w pełni wyposażony

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
hk_avr170

Nowy AVR 170 to druga z tegorocznych nowości Harmana Kardona z tegorocznej linii amplitunerów wielokanałowych. O ile pierwszy model (AVR70) jest konstrukcją dość prostą funkcjonalnie, to w AVR170, kosztującym 2600 zł, projektanci już rozwinęli skrzydła. Harman Kardon AVR 170 ma bardzo rozbudowany moduł sieciowy, dzięki niemu może pełnić rolę odtwarzacza strumieniowego (protokół DLNA), tunera dla radia internetowego, a także pracować z urządzeniami Apple poprzez AirPlay. Nowym harmanowym AVR-em możemy sterować za pośrednictwem smartfonów, pobierając i instalując wcześniej stosowną aplikację. Oprócz funkcji sieciowych, amplituner ma również port  USB dla napędów flash zapełnionych muzyką. Wejścia i wyjścia HDMI są zgodne z formatem Full HD 3D. Podsumowując otrzymujemy w pełni wyposażoną jednostkę centralną kina domowego, ponadto urządzenie streamiujące muzykę z sieci, kompatybilne z handheldami, płacąc za to wszystko mniej niż 3000 złotych.

» Czytaj dalej

Topowe Blu-ray i amplituner Denona

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
denonAVR-4520

DBT-3313UD to zupełnie nowy odtwarzacz Blu-ray marki Denon. Od października br. będzie pełnić funkcję flagowca w ofercie. Wyróżnia go wyrafinowany napęd uniwersalny Blu-ray/DVD/SACD typu SVH z aluminiową pokrywą i podwójnymi wałkami tłumiącymi drgania wewnętrzne i zewnętrzne. Z wyjść analogowych jest dostępna tylko para stereo (L/R). Reszta to wyjścia cyfrowe: dwa łącza HDMI – w tym jedno tylko do audio ‒ oraz autorski interfejs Denon Link HD umożliwiający (mniej podatny na jitter) przesył sygnałów audio z synchronizacją zegarów źródła i przetwornika (w praktyce: amplitunera lub procesora A/V). Połączenie to jest kompatybilne z amplitunerami AVR-3313 i zupełnie nową, topową jednostką centralną AVR-4520 (patrz niżej). Nowy Denon Link HD nie jest kompatybilny z wcześniejszym łączem Denon Link – wykorzystywane są inne wtyki. Omawiany odtwarzacz otrzymał oczywiście liczne funkcje sieciowe: DLNA z możliwością odczytu plików FLAC 24/192 oraz plików wideo HD oraz wbudowane aplikacje do przeglądania YouTube i serwisu Netflix (niedostępnego w Polsce).

» Czytaj dalej

Topowe amplitunery Onkyo TX-NR5010, TX-NR3010, TX-NR1010

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
OnkyoAmplitunery

Firma Onkyo zapowiedziała premierę trzech nowych amplitunerów w klasie high-end. Modele TX-NR3010 i TX-NR5010 mają po dziewięć wzmacniaczy audio, natomiast TX-NR1010 ma ich siedem. Wszystkie wyposażono w wydajne wzmacniacze audio oferujące 220W (TX-NR5010) lub 200W/kanał, spełniające normy THX ULTRA2 Plus (kanały frontowe można mostkować). Nowe modele wykorzystują dekodery najnowszych standardów dźwięku multikanałowego, po dziewięć wejść HDMI v 1.4 (jedno na froncie), dwa wyjścia HDMI, a także podłączenie do internetu (opcjonalnie bezprzewodowe) i po dwa porty USB. Posiadają także rzadko spotykane w systemach multikanałowych cyfrowo-analogowe przetworniki różnicowe dla kanałów frontowych, zapewniające bardzo wysoką jakość reprodukcji dźwięku stereofonicznego. Model TX-NR5010 jest wyposażony w siedem przetworników Burr Brown 192kHz/32-bit, modele niższe zadawalają się DAC-ami o parametrach 192kHz/24-bit.

W najnowszych amplitunerach zastosowano podział między zakresem dźwięku reprodukowanym przez głośniki poszczególnych kanałów a tym, który przetwarza subwoofeer na drodze cyfrowej. Dzięki temu uzyskano wysoką precyzję i bardzo gładkie, wręcz niezauważalne przejście między poszczególnymi głośnikami.  Amplitunery mają korektory akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32, za polepszenie jakości obrazu odpowiadają procesory HQV Vida, a za skalowanie do 4k procesory Marvell Qdeo. Dostępne są oczywiście najnowsze technologie InstaPrevue i MHL. Miłośnicy rozbudowanych instalacji z pewnością będą zachwyceni, gdyż modele TX-NR5010 i TX-NR3010 obsłużą konfigurację 11.4, a TX-NR1010 konfigurację 9.2.

» Czytaj dalej

Nowy, flagowy amplituner Denon AVR-4520

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
flagowy amplituner Denona

Nowy flagowy amplituner kina domowego z obsługą sieci marki Denon – 9.2-kanałowy AVR-4520 – udostępnia 190W w każdym z 9 kanałów (6ohm), najbardziej kompletny zestaw funkcji sieciowych i niemal nieograniczony dostęp do treści cyfrowych. W urządzeniu zastosowano szereg zaawansowanych rozwiązań, m.in. technologię Dynamic Discrete Surround Circuit (D.D.S.C.-HD32) opartą na trzech wysokiej jakości 32-bitowych procesorach DSP, przetworniki cyfrowo-analogowe 32bit/192kHz oraz AL32 Processing Multi Chanel, jak również nowe łącze cyfrowe Denon Link HD i obsługę Audyssey DSX oraz dts Neo: X.

Pełna funkcjonalność sieciowa obejmuje hub połączeniowy Ethernet z czterema portami, dzięki czemu AVR-4520 stanowi prawdziwe centrum sterowania kinem domowym. Zgodność z DLNA 1.5 umożliwia strumieniowe odtwarzanie muzyki z różnych źródeł, jak dyski NAS, komputery PC/MAC czy nawet urządzenia mobilne. AVR-4520 oferuje także funkcjonalność AirPlay oraz dostęp do innych popularnych źródeł treści, w tym radia internetowego i serwisów Spotify oraz last.fm, jak również możliwość bezpośredniego podłączenia urządzeń z iOS-em i pamięci USB (port na panelu przednim).

» Czytaj dalej

Amplituner Harman Kardon AVR70

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
harman_kardon_avr70_m_max

Na targach IFA w Berlinie Harman Kardon pokazał swoje najnowsze amplitunery. Jako pierwszy do sprzedaży trafi najniższy model, czyli AVR70. Harman Kardon AVR70 to amplituner 5.1 z mocą 75 W na kanał, mający trzy wejścia HDMI® z obsługą 3D i zwrotnego kanału audio, tryby dźwięku surround Dolby® i DTS®, menu ekranowe i pilot zdalnego sterowania. Wyższe modele będą miały nieco zmieniony wygląd i oczywiście znacznie bogatsze wyposażenie. Cena AVR70 będzie wynosić 1599 zł. Poniżej pełna specyfikacja urządzenia…

» Czytaj dalej

Mikrosystemy AV Krüger&Matz KM1319 i KM1504

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
kruger_matz_km1319

Marka Krüger&Matz poszerzyła ofertę sprzętu home audio o dwa nowe urządzenia – wieże KM1504 oraz KM1319. Wieża Krüger&Matz KM1319 to niewielkie urządzenie złożone z dwóch modułów – umieszczonego w dolnej części wzmacniacza oraz w górnej czytnika DVD. Całość została zamknięta w stylowej obudowie wykonanej ze szczotkowanego aluminium w kolorze srebrnym. Cały system integruje wykonana z czarnego drewna podstawka.

Produkt odtwarza pliki zapisane na płytach DVD, CD, ma port USB, dzięki któremu możemy korzystać z plików dźwiękowych i wizyjnych umieszczonych na zewnętrznych pamięciach flash. Krüger&Matz KM1319 wyposażony jest także w tuner radiowy z funkcją RDS, która dostarcza informacji m.in. o nazwie stacji czy typie programu. Ma wiele wyjść analogowych z gniazdem SCART i komponent, a także wyjście cyfrowe HDMI. Do zestawu dołączony jest pilot zdalnego sterowania. Cena: 799 zł

» Czytaj dalej

Nowy amplituner Marantza – SR7007

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
marantz_sr7007

Marantz przedstawia najnowszy, flagowy amplituner SR7007. To, co rzuca się mocno w oczy w nowym urządzeniu to stylowy, aluminiowy panel frontowy z podświetlanym, stylizowanym na iluminator wyświetlaczem i drugim wyświetlaczem, ukrytym pod klapką. Marantz SR7007 oferuje wejście Phono MM dla fanów winyli, wejście USB kompatybilne z iPodem i gniazdo sieciowe RJ45 dla fanów muzyki cyfrowej. Użytkownik może więc mieć dostęp do dziesiątek tysięcy internetowych stacji radiowych, internetowych serwisów muzycznych (jak last.fm), może przesyłać muzykę strumieniowo, bezpośrednio z iUrządzeń dzięki wbudowanej funkcjonalności AirPlay, czy odtwarzać pliki z bibliotek muzycznych na komputerze.

Amplituner Marantz SR7007 wyposażono w 7 wejść HDMI, z których jedno jest umieszczone wygodnie na przednim panelu. Wszystkie obsługują 3D i 4k pass through oraz skalowanie obrazu do rozdzielczości 4k, aby móc poprawić oryginalny materiał wideo o mniejszej rozdzielczości, Audio Return Channel (ARC) we współpracy z kompatybilnymi z ARC telewizorami. Co jeszcze bardziej warte uwagi, amplituner ma 3 wyjścia HDMI do równoczesnej obsługi telewizora lub projektora oraz dodatkowego przesłania obrazu na inne urządzenie, dostarczając w ten sposób odrębny sygnał do innego pomieszczenia (wyjście na dodatkową strefę w opcji multiroom za pomocą HDMI – to bodaj pierwsza firma na rynku, która oferuje taką funkcjonalność!). Dla dalszej poprawy jakości audio i wideo, nowy Marantz otrzymał nadzwyczajne dodatki, takie jak przetwarzanie Audyssey DSX dla wyjątkowo przestrzennego dźwięku.

» Czytaj dalej

Adapter Bluetooth dla sprzętu AV od Onkyo

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
Onkyo_ubt_1

Firma Onkyo wprowadza do sprzedaży adapter USB model UBT-1, który zapewni wszystkim amplitunerom z sezonu 2012 (model TX-NR414 i wyższe) kontakt z przenośnymi urządzeniami przy wykorzystaniu połączenia Bluetooth. Od teraz Twoja muzyka przechowywana w telefonie, tablecie, lub komputerze osobistym może być w prosty sposób bezprzewodowo dostarczona do amplitunera.

Nieważne czy posiadasz urządzenie Apple czy też pracujące w oparciu o dowolny inny system operacyjny, wystarczy by miało możliwość komunikacji Bluetooth i możesz bezprzewodowo dostarczyć muzykę do wzmacniacza Onkyo. Wystarczy włożyć adapter w port USB na panelu przednim, powiązać oba urządzenia, a następnie wybrać swoją muzykę. Dzięki kompresji aptX ™ odzyskasz naturalny zakres dynamiki reprodukowanych plików audio, a wersja Bluetooth 3.0 poprawi przepustowość sygnału. Od teraz możesz cieszyć się bezprzewodową muzyką reprodukowaną z jakością zbliżoną do tej jaką oferuje płyta CD. Poniżej opis najważniejszych funkcji adaptera:

» Czytaj dalej

Najnowsze amplitunery kina domowego firmy Yamaha – RX-V773 & RX-V673

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
yamaha_rxv_773

Już 2 lipca rusza sprzedaż najbardziej zaawansowanych modeli amplitunerów Yamaha serii RX-V. Będą to RX-V673 i RX-V773. Oba amplitunery to urządzenia 7-kanałowe. Yamaha RX-V773 generuje moc 1120 W, co przy obciążeniu 4 omów daje aż 160 W na kanał. W modelu Yamaha RX-V673 można liczyć na niewiele mniej, bo uzyskuje on aż 150 W na każdy z siedmiu kanałów przy 4 omach. Wyposażenie obejmuje m.in.: bogaty zestaw funkcji sieciowych wraz z bezprzewodowym strumieniowaniem AirPlay, możliwość sterowania oraz strumieniowania za pomocą aplikacji Yamaha AV Controller (iOS i Android), aż 6 wejść i 2 wyjścia HDMI (RX-V773) zgodne z 4K, 3D, ARC i CEC, pełny upscaling wideo z postaci analogowej do 4K, zaawansowany układ automatycznej kalibracji YPAO R.S.C. (RX-V773 z wielopunktowym pomiarem), dekodery dźwięku HD, znakomite przetworniki C/A Burr-Brown 192 kHz/24 bity oraz układ CINEMA DSP z 17 programami DSP. Perfekcyjnie klarowne odtwarzanie dialogów oraz wokali gwarantują funkcje Dialog Lift i Dialog Level Adjustment. Mimo bogactwa funkcji i zaawansowanych walorów dźwiękowych Yamaha ustaliła ceny urządzeń na dość atrakcyjnym poziomie model 673 kosztuje bowiem 2500 zł, zaś 773 nieco ponad 3000 złotych.

Wśród ciekawych funkcji, które zwiększają elastyczność wykorzystania urządze,ń są wspomniane już  technologie 4K Pass-Through i Upscaling oraz YPAO R.S.C. Pierwsza z nich zapewnia zgodność z ewentualnymi przyszłymi formatami superwysokiej rozdzielczości. Możliwe jest także skalowanie sygnału wideo do postaci 4K. Dzięki temu obrazy o niższej rozdzielczości osiągają standard super high definition, przez co znacznie wzrasta jakość ich wyświetlania. Druga z technologii, czyli YPAO R.S.C.,  analizuje akustykę danego pomieszczenia i kalibrując parametry audio, optymalizuje wszystkie ustawienia głośników i amplitunera w celu zagwarantowania najlepszego jakościowo dźwięku. Pomiar jest na tyle szczegółowy i precyzyjny, że uwzględnia także kontrolę odbitych wiązek dźwiękowych, czego efektem jest m.in. zwiększenie realizmu sceny dźwiękowej. Wielkie zainteresowanie użytkowników funkcjami sieciowymi sprawia, że są one już niemal obowiązkowym wyposażeniem amplitunerów. W swoich najnowszych modelach Yamaha dozbroiła i tak już bogaty zestaw o dodatkowe funkcjonalności, jak chociażby bezprzewodowy streaming AirPlay. Teraz można więc bezprzewodowo strumieniować muzykę aż na dwa sposoby: korzystając z aplikacji Yamaha AV Controller oraz z wykorzystaniem AirPlay.

» Czytaj dalej