LogowanieZarejestruj się
News

Topowe Blu-ray i amplituner Denona

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
denonAVR-4520

DBT-3313UD to zupełnie nowy odtwarzacz Blu-ray marki Denon. Od października br. będzie pełnić funkcję flagowca w ofercie. Wyróżnia go wyrafinowany napęd uniwersalny Blu-ray/DVD/SACD typu SVH z aluminiową pokrywą i podwójnymi wałkami tłumiącymi drgania wewnętrzne i zewnętrzne. Z wyjść analogowych jest dostępna tylko para stereo (L/R). Reszta to wyjścia cyfrowe: dwa łącza HDMI – w tym jedno tylko do audio ‒ oraz autorski interfejs Denon Link HD umożliwiający (mniej podatny na jitter) przesył sygnałów audio z synchronizacją zegarów źródła i przetwornika (w praktyce: amplitunera lub procesora A/V). Połączenie to jest kompatybilne z amplitunerami AVR-3313 i zupełnie nową, topową jednostką centralną AVR-4520 (patrz niżej). Nowy Denon Link HD nie jest kompatybilny z wcześniejszym łączem Denon Link – wykorzystywane są inne wtyki. Omawiany odtwarzacz otrzymał oczywiście liczne funkcje sieciowe: DLNA z możliwością odczytu plików FLAC 24/192 oraz plików wideo HD oraz wbudowane aplikacje do przeglądania YouTube i serwisu Netflix (niedostępnego w Polsce).


denonDBT-3313-UD-srodek1
denonDBT-3313-UD-srodek2

 

Na szczególną uwagę zasługuje także druga nowość Denona: AVR-4520 ‒ nowy flagowiec tej marki, zrywający z dotychczasowym nazewnictwem. W sekcji cyfrowej zastosowano trzy 32-bitowe układy DSP, 32-bitowe przetworniki c/a oraz upsampler Al32 Processing Multi Channel. Dla uzyskania maksymalnej jakości dźwięku wykorzystano wspomniane już łącze Denon Link HD. Wewnętrzny tor sygnałowy jest aż 11.2-kanałowy, przy czym wbudowano 9 końcówek mocy. Występujący tu switch sieciowy z czterema portami Ethernet to nowość. Wbudowanie takiego przełącznika to moim zdaniem strzał w dziesiątkę. Praktycznie każde źródło AV jest dzisiaj wyposażone w port LAN, w przypadku topowej centrali kina domowego, będzie można posiadany sprzęt podłączyć do jednej skrzynki. Bardzo dobry pomysł! W standardzie otrzymujemy funkcje AirPlay oraz dostęp do biblioteki serwisu Spotify.
denonAVR-4520
AVR-4520 może być centralnym punktem 4-strefowego systemu, włączając w to główne pomieszczenie plus trzy dodatkowe obszary odtwarzania z niezależnymi źródłami, dostępnymi dla każdej strefy. Siedem wejść HDMI i aż  3 wyjścia HDMI pozwalają na połączenie jednym przewodem zarówno audio, jak i wideo z większości nowszych źródeł.

Dodaj komentarz