LogowanieZarejestruj się
News

Kolejne, tegoroczne nowości audio-wideo Denona

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
denon_avr2313

Niedawno informowaliśmy o nowościach z zakresu budżetowego, teraz czas na droższe modele. Denon wprowadza właśnie na rynek nowe amplitunery klasy średniejAVR-2113 i AVR-2313 oraz transport Blu-ray 1713UD. Po niedawnej prezentacji modeli klasy podstawowej Denon dodaje więcej produktów do nowej serii AV-Art. Jak twierdzi producent, wiele funkcji sieciowych, w tym AirPlay oraz możliwość korzystania z technologii wideo 4k, to tylko niektóre z powodów, które sprawiają, że nowe urządzenia będą idealnym rozwiązaniem przynoszącym radość z każdego dźwięku. Podobnie jak w przypadku wcześniej pokazanych urządzeń, także tutaj nie mogło zabraknąć najnowszych technologii: 3D, kanału powrotnego audio, CEC oraz obsługi sygnału 4k. Denon, jako jedna z nielicznych firm z branży oferuje transporty nośników optycznych – najnowszym przedstawicielem tego typu sprzętu jest model 1717UD. Poniżej szczegółowe informacje na temat nowości…

Amplitunery AVR-2113 i AVR-2313

Denon AVR-2113 oraz Denon AVR-2313 są wyposażone w wydajne obwody zapewniające prostą i krótką ścieżkę sygnału dla optymalnego odtwarzania audio i wideo, niwelując przy tym degradację sygnału ze względu na zakłócenia. Co najbardziej godne uwagi, są teraz wyposażone w 4k pass-through i skalowanie 4k poprzez ich sześć wejść HDMI (z 3D, z kanałem powrotnym audio i CEC), z czego jedno jest wygodnie umieszczone z przodu i gotowe na przyszłe rozwiązania funkcjonalne. Denon AVR-2313 ma również dwa wyjścia HDMI do równoczesnego odtwarzania na telewizorze i projektorze w tym samym czasie.

Nowe AVR’y oferują popularną funkcję do strumieniowania muzyki, AirPlay, prosto z pudełka (AirPlay pozwala uwolnić swoje biblioteki muzyczne iTunes z komputera PC, Mac lub urządzeń mobilnych firmy Apple). Są one dodatkowo wyposażone w bezpośrednie połączenie dla iPoda / iPhona przez USB (współpracujące również z iPadem), dla szybkiej i prostej integracji urządzeń Apple z domowym systemem audio. Prawie nieograniczony wybór zaawansowanych funkcji sieciowych obejmuje wsparcie radia internetowego lub odtwarzanie plików muzycznych przechowywanych na udostępnionym dysku twardym (NAS) lub dysku komputera.

Amplitunery Denon AVR-2113 i Denon AVR-2313 serwują pełen pakiet technologii audio Audyssey, dla optymalnej jakości dźwięku. Audyssey Dynamic Volume oferuje regulację głośności w czasie rzeczywistym, natomiast Audyssey DynamicEQ poprawia efekty dźwięku systemu surround przy niskich poziomach głośności. Audyssey MultEQ XT automatycznie ustawia głośniki (w tym subwoofer), dostosowując parametry w zależności od warunków odsłuchowych pomieszczenia i charakterystyki głośników. AVR-2313 dodatkowo wyposażony jest w Audyssey DSX i przygotowany do Audyssey Pro.

Transport Blu-ray 1713UD

Ponieważ wszystkie technologie audio i wideo są już wbudowane w amplitunery, Denon zdecydował się ożywić swoją koncepcję transportu Blu-ray, oferując odtwarzacz koncentrujący się na swojej podstawowej pracy: odtwarzaniu płyt i dostarczaniu niezmienionego sygnału cyfrowego poprzez wyjście HDMI do amplitunera. Tym samym jest on doskonałym partnerem dla jednego z nowych amplitunerów serii AVArt, zarówno pod względem wzornictwa jak i funkcjonalności. Oprócz swojej uniwersalnej zdolności czytania płyt (w tym Super Audio CD i DVD Audio), urządzenie wspiera strumieniową transmisję takich materiałów wideo, jak YouTube czy Netflix.

 

Dodaj komentarz