LogowanieZarejestruj się
News

Definitywne rozstanie z plazmą

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
PDP Hi Vision 4K

To już koniec. PDP przechodzi do historii. Ostatni Mohikanin, firma LG, właśnie zapowiedział wycofanie się z produkcji paneli plazmowych. Po wcześniejszej rezygnacji Panasonica, końcu produkcji u Samsunga (30 listopada br.) rok 2014 będzie ostatnim, w którym z taśm zejdą plazmowe panele. Powody są znane i od wielu lat podnoszone. Produkcja PDP nie opłaca się, to dużo droższa technologia od taniego jak barszcz wytwarzania matryc ciekłokrystalicznych. Dla konsumentów (podobno) istotną sprawą był większy pobór energii oraz zazwyczaj wyższa cena telewizorów plazmowych w odniesieniu do modeli LCD. Oczywiście poza wspomnianymi powodami oraz mniej, lub bardziej dokuczliwymi cechami „charakteru” był jeszcze jeden czynnik podnoszony na równi przez zwolenników oraz przeciwników PDP… jakość obrazu. Przeciwnicy zazwyczaj mówili o gigantycznym postępie (co jest faktem) jaki dokonał się w przypadku telewizorów ciekłokrystalicznych i ich zbliżonych do PDP parametrach jakościowych. Jak się jednak okazało i nadal okazuje, plazma ma do zaoferowania co najmniej dwie, jak nie trzy rzeczy, które mogą przynieść dużo lepsze efekty wizualne od najlepszych ekranów LCD. Po pierwsze panel plazmy jest nadal płynniejszy, lepiej sobie radzi odnośnie reprodukcji dynamicznych scen, zauważalnie lepiej jest także w przypadku kolorów. To co prezentuje plazma to naturalniejsze barwy, szersze kąty widzenia, lepszy kontrast… tego wszystkiego LCD nie oferuje na takim poziomie. Dodajmy do tego znakomitą czerń (głęboką, a przy tym, pozwalającą dojrzeć szczegóły), która zawitała najpierw w legendarnych plazmach Kuro firmy Pioneer, a następnie trafiła do plazmowych ekranów Panasonica.

Przez chwilę wydawało się, że plazma jeszcze nie zginęła, że jeszcze da się ją uratować. Nadzieje podsycała Korea, gdzie ulokowane są fabryki, wyrażała gotowość kontynuowania produkcji. Nic z tego jednak, jak widać, nie wyszło. Wobec zamknięcia wszystkich fabryk dostarczających panele PDP*, jest kwestią paru miesięcy kiedy ostatnie telewizory tego typu znikną definitywnie z rynku. Czy gorsze zatem wyparło lepsze? Niekoniecznie, bo faktycznie materiał 4K na dostosowanym odbiorniku (LCD) może prezentować się bardzo dobrze, dodatkowo możemy zawsze zdecydować się na model z miejscowym wygaszaczem ekranu oraz wieloma technologiami niwelującymi wady tego typu matryc. Następcą plazm mają być ekrany OLEDowe, niestety tutaj postęp jakby przyhamował. Nośnym tematem jest także 4k, …coraz więcej materiałów, coraz większa dostępność. Na razie ceny organicznych paneli utrzymują się na wysokim, nieakceptowalnym, dla większości poziomie. Technologia ciekłokrystaliczna też dobiega swoich dni.

Sam korzystając z plazmy na co dzień, mogę to skomentować następująco…. jaka szkoda. Z drugiej strony, rozumiem powody i nie dziwi mnie to, że wycofano się z produkcji PDP, wręcz nawet dziwię się że trwało to tak długo. Już od paru lat mówiło się o plazmie tylko i wyłącznie w kontekście wygaszania produkcji, rezygnacji z oferowania telewizorów wyposażonych w panele plazmowe. Pozostaje tylko żałować, że Panasonic nie pokaże czegoś lepszego od Kuro (to właśnie w kolejnej, już nieplanowanej, generacji była szansa na jednoznaczną detronizację Pioneera), że wszyscy zaangażowani nie wprowadzą ultra wysokiej rozdzielczości, nie pojawią się nowe warstwy antyodblaskowe etc. Niestety to wszystko nas ominie. Dla osób bezkompromisowych odnośnie jakości pozostaną topowe modele projektorów, które nie tylko zbliżają się, ale często prezentują czy prezentowały znacznie lepszą jakość od paneli PDP. Dla osób z przepastną kieszenią będą OLEDy, które na razie nie mogą być alternatywą cenową, do tego mają duże problemy z właściwym odwzorowaniem pełnej gamy kolorów.

*Jak ktoś szuka dużego HDTV i nie wie za bardzo co kupić, polecam przejrzeć aukcje, sprawdzić w jakiej cenie są oferowane obecne modele PDP. Można spróbować szczęścia z używanym PDP, ale przed zakupem trzeba dokładnie się jemu przyjrzeć. W starszych problemem były duszki oraz możliwość trwałego wypalenia elementów. Pamiętajmy także o żywotności (też raczej w kontekście starszych modeli)

 

 

Samsung zapowiada zakończenie produkcji plazm. Bliski koniec technologii PDP

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
samsungpdp8000-lg1

Co prawda pozostaje jeszcze LG, ale nie oszukujmy się – ostatni z wielkich producentów tego typu ekranów zapewne niebawem również podejmie decyzję o zakończeniu produkcji wyświetlaczy plazmowych. Samsung, podobnie jak Panasonic wcześniej, uznał że dalsze wytwarzanie telewizorów PDP nie ma obecnie ekonomicznego uzasadnienia. Technologia jest znacznie kosztowniejsza od LCD, a malejące ceny wielkich ekranów nie pozwalają na utrzymywanie takiego stanu rzeczy – ciekłokrystaliczne telewizory są po prostu opłacalne, czego nie da się powiedzieć o plazmach. Niestety oznacza to, że do momentu popularyzacji OLEDowych ekranów (co nie nastąpi, po pierwsze, szybko, po drugie pojawiają się już głosy, że ta technologia w ogóle nie ma szans na zastąpienie elcedeków) prym będą wiodły bardzo udoskonalone, ale nadal nie pozbawione wad wyświetlacze ciekłokrystaliczne. Pewnych rzeczy po prostu nie da się obejść – czy to spadku jakości wynikającego z patrzenia na taki ekran pod kątem, odstającej od PDP/OLED czerni, szybkości reakcji matrycy… Najnowsze odbiorniki LCD są obiektywnie bardzo dobre, niektóre wręcz świetne, ale… no właśnie, na rynku (jeszcze) jest coś, co pod pewnymi względami jest zwyczajnie lepsze (czasami wyraźnie vide czas reakcji oraz jakość czerni). Plazmy odchodzą do przeszłości, przegrywając bój o portfele klientów. Parę lat temu nie miały praktycznie żadnej alternatywy w dużych rozmiarach ekranu, dzisiaj jest jak wspomniałem inaczej …wielkie LCD-ki dobrze świecą, są tańsze w produkcji, zazwyczaj kosztują mniej niż odpowiedniki (rozmiar) w technologii PDP. Ten rok będzie prawdopodobnie ostatnim, w którym da się jeszcze kupić w sklepie nową plazmę. Od 2015 pozostaną wyłącznie LCD i nieliczne, nadal bardzo kosztowne ekrany OLED. Te ostatnie nie są pozbawione wad, może się zatem faktycznie okazać, że następca LCD jeszcze się nie narodził, nie powstał. Cóż, zobaczymy jak to będzie. Jak ktoś planuje zakup wielkiego ekranu z bardzo dobrym obrazem w przystępnej cenie to powinien się pospieszyć z zakupami (o ile ma to być plazma).

Panasonic Viera 2014 z 4K… tylko LCD. Testujemy topową plazmę VT60

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
viera_tx_60as800e

Tak, tak niestety… Panasonic jak wiadomo (o czym parę razy wspominaliśmy) wycofuje się z technologii plazmowej, jednocześnie wprowadza na rynek swoje telewizory 4K: nowa seria AX800 będzie wyposażona w matryce ciekłokrystaliczne, podświetlane LEDami, dysponującymi rozdzielczością 3840 x 2160 pikseli. Szkoda, że na rynek nie trafią plazmy 4K, wg. mnie takie odbiorniki mogłyby spokojnie rywalizować z dużo droższymi telewizorami OLED (które w wariancie fullHD kosztują krocie, a o UHD w ogóle na razie nie ma co wspominać). Podobno nowo opracowany system podświetlania ledowego ma w przypadku najnowszej serii znacząco podnieść jakość wyświetlania czerni oraz pozostałych kolorów, ale pozostaję sceptyczny do tego typu wypowiedzi. I nie chodzi o to, że nie doceniam ogromnego postępu jaki dokonał się w dziedzinie obrazu w przypadku technologii LCD – to jest przepaść jakościowa i dzisiejsze, najlepsze odbiorniki potrafią wyświetlić bardzo dobry jakościowo obraz, ale… trzy rzeczy są tutaj nie do przeskoczenia – kąty, szybkość reakcji oraz nadal poziom czerni.

Co pisze o nowych telewizorach Panasonic? Sprawdźmy… szybki procesor Hexa Processing Engine PRO w połączeniu z zaawansowanym przetwarzaniem obrazu i innowacyjnym renderingiem maksymalizuje jakość zarówno natywnej treści 4K, jak i materiałów stworzonych w niższej rozdzielczości. W telewizorach wykorzystano również technologię 2000Hz Back Light Scanning (BLS) i mechanizm 4K Intelligent Frame Creation, dzięki którym obraz jest ostry, a ruch płynny nawet w scenach szybkiej akcji. Technologia Local Dimming PRO w telewizorze AX800 oferuje lokalne przyciemnianie obrazu w celu podbicia kontrastu, zwiększając dynamikę obrazu poprzez pogłębianie czerni i rozjaśnianie bieli (ciekawe, czy udało się wyeliminować „pompowanie obrazu”?). Seria oferuje nowy port HDMI 2.0(ważne!), który jest zgodny z protokołem High-Bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.2 i pozwala przesyłać sygnały 4K z dużą szybkością. nawet 60 klatek na sekundę. Oprócz portu HDMI 2.0 telewizory z serii AX800 zawierają terminal DisplayPort – technologię przydatną graczom, dzięki której wyświetlany obraz zachowuje szczegółowość i ostrość. Jak widać wyposażenie „na bogato” i dobrze, choć jak wspomniałem na wstępie nie będzie to poziom (jakości obrazu) najnowszych i ostatnich w ofercie odbiorników PDP Viera. Warto wspomnieć, że odwrotnie jak u konkurencji, Panasonic nie idzie w gigantyczne przekątne (i dobrze, w końcu nie każdy ma warunki na 80″, poza tym to kosztuje!) i jego 4K zaczyna się już od 50 cali, poza tym można będzie nabyć ekrany 58 i 65 calowe. To ekrany odpowiadające rozmiarami wyświetlaczom fullHD, oferowanym od wielu, wielu lat. Dobra decyzja, choć pamiętajmy, że w takim przypadku dla wychwycenia wszystkich szczegółów obrazu UHD trzeba będzie usiąść naprawdę blisko, nie dalej niż 2-2,5 metra od telewizora (w przypadku 50-ki w sumie jeszcze bliżej). Panasonic bardzo rozbudował w najnowszej serii TV Viera funkcje sieciowe, wprowadził nowe możliwości sterowania etc. O tym wszystkim przeczytacie w rozwinięciu newsa.

Odnośnie plazm, szykujcie się na duży test topowego VT60 – poza oceną (przed i po kalibracji) czerni, kolorów, ostrości etc. oraz funkcjonalności będziemy starali się sprawdzić telewizor m.in. pod kątem rozrywki (szybkość reakcji) oraz integracji funkcji sieciowych oraz multimedialnych w ramach oferowanych w najnowszej odsłonie VieraConnect (Panasonic zapowiada wprowadzenie hbbTV – niestety wprowadzają to dopiero teraz, w najnowszej serii odbiorników), konfrontując je z możliwościami Chromecast. Innymi słowy, odpowiemy sobie na pytanie: czy odbiornik AD2013/2014 może być w pełni autonomiczny (w slocie będzie moduł z kartą operatora UPC – sprawdzimy EPG, PVR etc.), czy też nadal warto posiłkować się zewnętrznymi urządzeniami? To wszystko już niebawem, wraz z VT60 sprawdzimy także kino domowe Denona (oparte na transporcie BD oraz jednym z najnowszych modeli amplitunerów Japończyków) wraz z zestawem głośnikowym Pylona dla KD: fronty Topaz 20, centralny Pearl oraz małe kolumny na tył – również Pearl. Innymi słowy kompletny system wizyjny oraz audio (rzecz jasna posłuchamy muzyki, głównie tej zrealizowanej wielokanałowo – z SACD, BD, BD-A). Poniżej dokończenie  informacji prasowej…

» Czytaj dalej

Niestety, to już potwierdzone: Panasonic zakończy produkcję plazm

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Panasonic_logo

To, o czym wspominaliśmy przed paroma miesiącami, znalazło swoje potwierdzenie. Co prawda Panasonic wydał nawet stosowne oświadczenie, że w 2014 roku nadal będzie produkował PDP, ale wygląda na to, że jednak …nie będzie. Dlaczego? Jedyna fabryka koncernu zajmująca się wytwarzaniem paneli plazmowych – zakład Agamasaki – zostanie za parę miesięcy sprzedany. To na razie nieoficjalne, ale potwierdzone z paru źródeł informacje. Jest bardzo mało prawdopodobne, że nabywca będzie chciał utrzymać drogą produkcję… prawdopodobnie wykorzysta zakład do innych celów. Panasonic zmuszony jest zakończyć wytwarzanie plazm z powodu poważnych problemów finansowych jakie obecnie przeżywa, musi zrezygnować z niedochodowych przedsięwzięć. Wygląda zatem na to, że w przyszłym roku zakończy się definitywnie produkcja telewizorów plazmowych, a obecna seria (60) będzie ostatnią w historii firmy. W produkcji pozostaną odbiorniki LCD, a w bliżej nieokreślonej przyszłości na rynek trafią faktyczni następcy plazm Viera – modele oparte na  panelach OLED. Panasonic pokazał w br. swój prototyp takiego odbiornika (na CES 2013). Niestety firma jest tutaj wyraźnie zapóźniona w stosunku do konkurencji, konkurencji rodem z Korei. Ciekawe czy ktoś będzie zainteresowany zakupem / wykorzystaniem patentów Japończyków, w tym technologii zastosowanej w legendarnych telewizorach Kuro firmy Pioneer, do których prawa nabył Panasonic?

Telewizory Panasonic Smart VIERA GT60 w sprzedaży w Polsce

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
GT60

Firma Panasonic wprowadziła do sprzedaży na polskim rynku telewizory plazmowe Smart VIERA serii GT60. Nowe modele, dostępne z przekątną 42 i 50 cali, oferują znakomitą jakość obrazu dzięki panelom 3D Full HD NeoPlasma oraz zaawansowane opcje łączności i funkcje ułatwiające obsługę. Telewizory plazmowe Smart VIERA z serii GT60 zostały wyposażone w nowe, wysokiej klasy panele Full HD NeoPlasma z certyfikatem 3D THX, zamknięte w eleganckiej obudowie o metalowym wykończeniu. Dzięki zastosowaniu nowego czerwonego fosforu udoskonalono odwzorowywanie kolorów, a technologia Focused Field Drive (FFD) 3000 Hz pozwala uzyskać najwyższą ostrość obrazu nawet podczas wyjątkowo dynamicznych scen akcji. Nowe modele wyposażono również w mechanizm przetwarzania obrazu Hexa, dzięki któremu podczas oglądania filmów, wydarzeń sportowych lub korzystania z gier z rozbudowaną grafiką każdy szczegół jest wyraźnie widoczny.

Modele z serii Smart VIERA GT60 zostały również wyposażone w szereg zaawansowanych opcji łączności i innowacyjnych rozwiązań w zakresie obsługi, które czynią z niego prawdziwe centrum rozrywki multimedialnej. Dzięki udoskonalonej usłudze VIERA Connect nowe modele oferują nowe opcje strumieniowego przesyłania materiałów wideo, unikatowe funkcje społecznościowe, w pełni zintegrowane aplikacje oraz intuicyjne funkcje wyszukiwania, które usprawniają i ułatwiają obsługę. Funkcje łączności zostały dodatkowo rozszerzone o Swipe & Share 2.0, które przekształca telewizor w centrum łatwego strumieniowego przesyłania oraz udostępniania zdjęć i materiałów wideo za pomocą smartfonu lub tabletu. Użytkownicy mogą przesyłać zdjęcia i wideo między urządzeniem z systemem Android lub iOS a ekranem telewizora, przeciągając palcem po wyświetlaczu. Mogą też zapisywać przesłane w ten sposób materiały na opcjonalnym dysku twardym podłączonym do telewizora Smart VIERA przez port USB. Ponadto za pomocą funkcji Swipe & Share 2.0 zdjęcia i filmy użytkownika wyświetlane na dużym ekranie można udostępniać na innych urządzeniach z systemem Android lub iOS.

Seria GT60 oferuje również innowacyjną funkcję personalizacji my Home Screen, która umożliwia każdemu domownikowi (do 5 ekranów) utworzenie własnego, dostosowanego do osobistych preferencji ekranu głównego, zapewniającego szybki dostęp do ulubionych materiałów. Obszar my Home Screen można swobodnie dostosowywać tak, aby wszystkie ulubione elementy użytkownika — od wybranych widgetów po zdjęcie w tle zrobione aparatem LUMIX — znalazły się w jednym miejscu.  Obsługę telewizora ułatwia interakcja głosowa (do 80-ciu komend), która dodatkowo upraszcza przeglądanie stron internetowych na telewizorze, umożliwiając wyszukiwanie materiałów oraz wprowadzanie słów kluczowych, adresów URL i wiadomości przeznaczonych do serwisów społecznościowych przez proste wypowiadanie słów do kontrolera dotykowego Touch Pad Controller telewizora Smart VIERA albo zgodnego smartfonu bądź tabletu. (Funkcja ta dostępna jest w wybranych wersjach językowych.) Rekomendowana cena detaliczna: od 5 799 zł do 7 299 zł (w zależności od rozmiaru). Drogie, droższe od poprzednich generacji GT, ale chyba warte swojej ceny. Z opublikowanych recenzji wynika, że to najlepsza seria PDP Panasonica, z czernią lepszą od legendarnego Kuro, ze znakomitymi kolorami, jasnymi panelami i bardzo dobrą płynnością obrazu. Czyli jakby nie patrzeć, prawie ideał.

» Czytaj dalej

Topowe plazmy serii F8500 Samsunga debiutują na polskim rynku.

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
samsung_f8500

To jedne z najlepszych telewizorów, jakie będzie można kupić na rynku. Poza znakomitą serią 60 Panasonica, najlepszych ekranów plazmowych na rynku, to właśnie samsungowe F8500 pretendują do miana sprzętu wyświetlającego najdoskonalszy obraz. Szczególnie dobrze nowe plazmy Koreańczyków wypadają w świetle dziennym, w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach. To zasługa niezwykle jasnego (jak na PDP) panelu… bardzo wysoka jasność, wraz z wysokim kontrastem, mocno nasyconymi kolorami pozwala uzyskać znakomite rezultaty w ciągu dnia, w typowych, domowych warunkach. Nieco gorzej jest w nocy, sprzęt odstaje odnośnie reprodukcji czerni od najnowszych odbiorników Viera, ale nie są to jakieś dramatyczne różnice. Poniżej notatka prasowa przygotowana przez producenta.

» Czytaj dalej

Oficjalnie: ZT60 ostatnim modelem plazmy stworzonym przez Panasonica

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Panasonic-ZT60

To już (niestety) potwierdzone. Nie będzie w 2014 roku nowych modeli PDP. Panasonic, specjalizujący się w produkcji telewizorów plazmowych, firma która produkowała je przez lata, tworząc najlepsze konstrukcje pod względem jakości obrazu rezygnuje z dalszych prac nad tą technologią. To koniec. ZT60 będzie zatem ostatnim, najlepszym telewizorem PDP, który opuścił fabryki japońskiej firmy. Prace R&D nad nowymi technologiami wizyjnymi będą koncentrowały się na wdrożeniu ekranów OLED. Jednak nie nastąpi to szybko, nie będzie płynnego przejścia z jednej technologii na drugą. Trzeba będzie poczekać. Na razie Panasonic nadal ma zamiar sprzedawać telewizory (nowe LCD, choć zapowiada ograniczenie produkcji). Firma zapewnia, że w 2014 roku będą nadal oferowane odbiorniki PDP (produkcja oraz sprzedaż), jednak jak ktoś chce kupić coś, co gwarantuje najlepszy jakościowo obraz, a jednocześnie nie ma zamiaru przeznaczać na ten cel 10 000 dolarów (OLEDy LG / Samsunga) to powinien się pospieszyć. W ciekawym wywiadzie z przedstawicielem Panasonica (patrz link) przeczytamy o pracach nad OLED (firma musi być pewna przed wprowadzeniem takich TV na rynek, że to się sprzeda, że nie straci), o dominacji LCD („nasz błąd polegał na zbytnim skupieniu się na PDP, kosztem LCD”) oraz promowaniu najnowszej, ostatniej generacji plazm jako telewizorów z najlepszą jakością obrazu. Seria 60 będzie ostatnią na rynku, a wspomniany ZT60 to kwintesencja tego co najlepsze w tej technologii. Osoby, które widziały prezentację nowego modelu w Nowym Jorku, zgodnie przyznają, że jest to absolutnie najlepszy obraz, sprzęt który wyprzedza jakościowo legendarne Kuro (poziom czerni, szybkość panelu etc.). Jak ktoś ma 3500~4000$ na zbyciu to jeszcze przez najbliższe półtora roku może sobie taki TV sprawić. W 2015 roku zapewne nowych odbiorników PDP już nie kupimy…

Aktualizacja: Sprawa zakończenia produkcji plazm Panasonica wcale nie jest przesądzona (ufff… ;) ) Co prawda nie wiadomo, czy zobaczymy nową generację (prawdopodobnie nie), jednak nie oznacza to całkowitego rozbratu Panasonica z technologią PDP. Będziemy na bieżąco śledzić i informować Was o planach Japończyków w tym względzie.

» Czytaj dalej

Panasonic zaprzestanie produkcji plazm!?

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Panasonic_logo

Źródłem tej informacji jest zazwyczaj bardzo dobrze zorientowane w tym, co się dzieje w branży, Nikkei. Co prawda rzecznik Panasonica mówi, że na razie firma nie ma skrystalizowanych planów odnośnie telewizorów, ale jednocześnie pojawiły się udokumentowane wiadomości o zaprzestaniu produkcji PDP w 2014 roku (rok fiskalny). Wieści w ogóle są złe, bo Panasonic chce mocno ograniczyć swoje zaangażowanie w telewizorowym segmencie – poza zamknięciem wielkiej fabryki Amagasaki (plazmy), mowa jest o ograniczeniu produkcji LCD TV. Japończycy chcą to zrobić stopniowo, w ciągu najbliższych trzech lat. Czyżby obecna seria plazm (60) miała być ostatnią? Niestety, jak widać, jest to całkiem prawdopodobne. Pytanie co dalej? Ekrany LCD niewątpliwie osiągnęły już kres swoich możliwości (odnośnie rozwoju technologii – pewnie niewiele da się już zrobić, co zresztą znajduje potwierdzenie w ofercie rynkowej – obecnie firmy starają się wprowadzać  bardzo duże ekrany).

Oczywistym kandydatem jest OLED, problem w tym, że nadal jest to dość kłopotliwa w produkcji technologia (opóźnienia we wprowadzaniu pierwszych, dużych modeli przez Koreańczyków). Sony oraz Panasonic chcą takie telewizory wprowadzić na rynek, jednak dla obniżenia kosztów szukają (obie firmy współpracują na tym polu) podwykonawców – chcą zastosować outsourcing, zlecając produkcję komuś innemu, kto zrobi to po prostu taniej. Powracając do tematu, Panasonic oferował do tej pory najlepsze pod względem jakości obrazu produkty na rynku. Brak plazm Viera będzie odczuwalny dla wszystkich, którzy cenią naturalne kolory, brak degradacji obrazu przy oglądaniu pod kątem etc. Niestety w paru aspektach, dostępne na rynku LCD, nie zaoferują zbliżonej jakości.

To nie jest okno, proszę pana, to ekran jest (145″, 8K)

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
PDP Hi Vision 4K

Ten obraz na pewno prezentuje się zniewalająco. Widzieliśmy w akcji ekrany hi-rez, które nawet z bliska wyświelały obraz pozbawiony widocznej struktury, bez pikselozy, gładki, takie tytułowe okno właśnie. Najnowszy ekran plazmowy Panasonica to ogromna, 145 calowa plazma zdolna do prezentacji rozdzielczości 8K (7680×4320 pikseli). To pierwszy model o takich wymiarach, w którym zastosowano nową technologię wyświetalnia, pozawalającą na uzyskanie idealnie ostrego obrazu. Wcześniej Panasonic pokazał modele 85 oraz 103 calowe (4K), teraz przyszła kolej na omawianego giganta. Sprzęt będzie prezentowany w siedzibie japońskiej telewizji państwowej, która jest partnerem Panasonica w rozwoju Super Hi-Vision TV. Warto nadmienić, że to właśnie w Japonii zadebiutuje za parę lat nowy format obrazu, następca fullHD. To właśnie w tym kraju trwają najbardziej zaawansowane prace, pierwszych transmisji należy spodziewać się w 2020 roku.

  » Czytaj dalej

Nowe plazmy Samsunga

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip

Samsung wprowadza do sprzedaży swoją najnowszą generację plazm. Nowe modele to nowy design, nowe rozwiązania technologiczne, jeszcze lepsza jakość obrazu. Seria E będzie oferowała komplet technologii sieciowych, pozwalając użytkownikom na korzystanie z dobrodziejstw IPTV oraz serwisów VOD. Czerń to ważny element obrazu, który wpływa na realistyczny wygląd, lepszy kontrast, bogatszą paletę barw oraz dokładniejsze odwzorowanie szczegółów. Dlatego w 2012 roku w ofercie firmy Samsung wyposażył swoje telewizory plazmowe w filtry Real Black oraz Real Black Pro. Dodatkowo, najwyższy model – E8000 – umożliwia sterowanie głosem oraz gestem.

» Czytaj dalej