LogowanieZarejestruj się
News

Nowe plazmy Samsunga

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip

Samsung wprowadza do sprzedaży swoją najnowszą generację plazm. Nowe modele to nowy design, nowe rozwiązania technologiczne, jeszcze lepsza jakość obrazu. Seria E będzie oferowała komplet technologii sieciowych, pozwalając użytkownikom na korzystanie z dobrodziejstw IPTV oraz serwisów VOD. Czerń to ważny element obrazu, który wpływa na realistyczny wygląd, lepszy kontrast, bogatszą paletę barw oraz dokładniejsze odwzorowanie szczegółów. Dlatego w 2012 roku w ofercie firmy Samsung wyposażył swoje telewizory plazmowe w filtry Real Black oraz Real Black Pro. Dodatkowo, najwyższy model – E8000 – umożliwia sterowanie głosem oraz gestem.

Plazma E8000

Seria telewizorów plazmowych Samsung E8000 oferuje najgłębszy poziom czerni w telewizorach tego typu. Jest to możliwe dzięki innowacyjnemu panelowi Real Black Pro oraz wykorzystaniu specjalnego filtra antyrefleksyjnego Real Black i panelu Clear Image, który ogranicza odblaski światła. Ta wyjątkowa technologia zapewnia użytkownikom intensywne, naturalne kolory i ostry obraz o doskonałym kontraście – nawet w jasnych pomieszczeniach. Telewizory tej serii charakteryzują się jednym z najlepszych w branży współczynników kontrastu, dzięki czemu zapewniają doskonałą jakość obrazu, a wskutek zminimalizowanej refrakcji światła zmaksymalizowane są również detale obrazu w obszarach czerni i cieni.

Podobnie jak w serii telewizorów plazmowych firmy Samsung z ubiegłego roku, także obecnie użytkownicy zyskują dodatkowy cal ekranu. Znacznie zmniejszono również przerwę między ramą a samym ekranem, dzięki czemu nieaktywny obszar jest już właściwie niewidoczny. Telewizor E8000 posiada cienki profil o grubości 1,5 cala i ultracienką  ramę Plasma +1 w kolorze metalicznie czarnym tytanowym.

Najwyższa seria telewizorów plazmowych Samsung Smart TV wyposażona jest również w wbudowaną kamerę i dwa głośniki, dzięki czemu użytkownik ma możliwość sterowania telewizorem za pomocą gestów ręką lub poleceń głosowych. Zastosowane rozwiązanie pozwala na jeszcze większą interaktywność z urządzeniem, a także zapewnia doskonałą zabawę.

Innowacyjność i wizja firmy Samsung została doceniona przez organizatorów tegorocznych targów CES 2012. Najwyższa seria E8000 otrzymała nagrodą Innovations Design and Engineering Awards CES 2012.

Nowe funkcje telewizorów Samsung Smart TV

Dzięki nowym funkcjom telewizorów Samsung Smart TV użytkownicy mogą wykorzystywać je w sposób dotychczas zarezerwowany dla komputerów. Oto wybrane z wielu nowych, dostępnych możliwości:

Album „Family Story” umożliwia zarządzanie kolekcjami cyfrowych fotografii i wyświetlanie ich na dużym ekranie. Zdjęcia mogą być pobierane bezpośrednio z telefonów czy aparatów cyfrowych. Możliwe jest także przesyłanie komunikatów lub prowadzenie rodzinnego kalendarza z wykorzystaniem smartfonów, tabletów lub komputera.

Aplikacja „Fitness” pozwala użytkownikom telewizorów Samsung Smart TV monitorować postępy w zakresie pracy nad kondycją fizyczną. Umożliwia także bezprzewodowe podłączenie wagi Wi-Fi Body Scale w celu rejestracji pomiarów, a także wykorzystanie wbudowanej w telewizor kamery do stworzenia „wirtualnego lustra”, które pozwoli korygować pozycję przy wykonywanych ćwiczeniach.

Sekcja „Kids” to gry edukacyjne i inna rozrywka dla dzieci, dzięki którym nauka i odkrywanie świata zmienią się we wspaniałą zabawę. Poprzez zmianę telewizora w nadzorowane przez rodziców interaktywne centrum nauki, Samsung wzbogaca czas, który dzieci spędzają przed ekranem.

Telewizor z funkcją Smart Evolution

Wybrane najnowsze telewizory firmy Samsung zostały wzbogacone o nową funkcję Smart Evolution. Jest to zestaw, który będzie zapewniał posiadaczom wybranych modeli telewizorów możliwość unowocześniania swoich urządzeń o nowe funkcje przez kolejne 4 lata. Z zestawu będą mogli korzystać posiadacze telewizorów Samsung Smart TV wprowadzonych do sprzedaży w 2012 roku lub później. Zestaw będzie dostępny w sprzedaży jako osobny produkt od 2013 do 2016 roku.

Nowa aplikacja All Share Play

Nowa aplikacja Samsung AllShare Play to nowa odsłona usługi AllShare. Dzięki dostępnej pamięci AllShare Play umożliwia ona pobieranie i wymianę treści multimedialnych z różnych urządzeń, jak np. smartfony, tablety czy laptopy. Wbudowany w telewizor moduł sieci bezprzewodowej i funkcja AllShare Play umożliwią dostęp do urządzeń bez konieczności zakupu dodatkowego wyposażenia, np. adaptera WLAN. Użytkownicy mogą korzystać z filmów, plików muzycznych i zdjęć zapisanych na dysku USB za pomocą funkcji ConnectShare Movie i oglądać swoje zasoby na ekranie telewizora. Funkcja PVR umożliwia nagrywanie i przechowywanie ulubionych filmów bezpośrednio na dysku twardym telewizora.

Samsung Smart TV: E6500, E550 oraz E530

Za pomocą najnowszej technologii nowe telewizory plazmowe marki Samsung wyświetlają pojedynczy obraz nawet 600 razy na sekundę. Dzięki temu jest on niezwykle płynny i wyróżnia się wyjątkową jakością, bez względu na szybkość akcji na ekranie. Technologia Real Black redukuje odblask światła z pomieszczenia, dzięki czemu kolory czerni i szczegóły cieni są wyraźne i skontrastowane. Dzięki czterem wejściom HDMI (High Definition Multimedia Interface) telewizor Samsung przekształci Twój salon w multimedialne centrum rozrywki. HDMI umożliwia szybką transmisję danych cyfrowych w wysokiej rozdzielczości z kilku urządzeń bezpośrednio do telewizora. To oznacza, że możesz oglądać różnorodne zasoby na dużym ekranie.

Cyfrowa Polska

Wszystkie telewizory firmy Samsung wyposażone są w wbudowany tuner cyfrowy DVB-T MPEG4 i umożliwiają odbieranie telewizji cyfrowej. DVB-T to standard telewizji cyfrowej DVB nadawanej z nadajników naziemnych. W Polsce do 2013 roku standard ten zastąpi całkowicie telewizję analogową, a obowiązującym standardem kodowania będzie MPEG4 (h.264).

Ceny:

PS64E8000 –  13 499 zł

PS51E8000 – 7 799 zł

PS60E6500 – 8 499 zł

PS51E6500 – 5 799 zł

PS60E550 – 7 499 zł

PS51E550 – 4 899 zł

PS51E490 – 3899 zł

PS51E450 – 2 799 zł

PS43E490 – 3049 zł

PS43E450 – 2049 zł

 

Dodaj komentarz