LogowanieZarejestruj się
News

Terminal zakupowy Jeffa Bezosa: Fire Phone

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
Fire Phone

O amazonowym smartfonie było głośno wiele miesięcy (a nawet lat, z tego co pamiętam, już w 2012 mówiło się o takim produkcie) przed premierą. Miał to być kolejny, po tabletach Fire produkt, który pozwoli Amazonowi wejść na intratny rynek handheldów. Tytuł wiele mówi o tym urządzeniu… tak, właśnie, nowy telefon Jeffa Bezosa to przede wszystkim coś, co ma przynieść twórcom gigantyczne pieniądze ze sprzedaży. Ze sprzedaży wszystkiego, to znaczy dziesiątek milionów rzeczy jakie znajdziemy w amazonowym markecie, a w razie gdyby czegoś tam nie było, w innych miejscach (niech zgadnę, umowy dotyczące prowizji od zakupu via Fire Phone są już wydrukowane, gotowe do rozesłania zainteresowanym? ;-) ). To maszynka do drukowania pieniędzy i nie ma tu żadnej przesady w tym co napisałem. Bezos tak widzi każdy produkt, który wypuści jego firma… amazonowa wersja Androida, która świetnie sprawdziła się w tabletach, pewnie nie gorzej sprawdzi się w telefonie. Całość jest maksymalnie powiązana z tym co sprzedaje Amazon, a najważniejszą, kluczową technologią w zaprezentowanym sprzęcie nie jest jego ekran, procesor, kamera, technologie 3D i tym podobne rzeczy, tym czymś jest FireFly. Za pomocą kamery oraz zaszytego w system oprogramowania użytkownik natychmiast po skierowaniu telefonu (jego kamery) w stronę interesującego go przedmiotu zostaje skierowany do sklepu, gdzie ten przedmiot można od razu nabyć. I nie chodzi tutaj o kody, jakieś znakowanie produktów… nie, chodzi o bardzo zaawansowany system identyfikowania produktów, którego baza liczy sobie dziesiątki milionów rzeczy. I właściwie na tym można by poprzestać, omawiając amazonowy telefon ;-)

Rzecz jasna, poza funkcją terminala, telefon powinien pozwalać na wiele innych rzeczy. Patrząc na specyfikację, widzimy że generalnie Fire Phone nie odstaje od konkurencji (mówimy o średniakach, nie topowych modelach – tutaj nieco brakuje), choć trudno tu mówić o czymś przełomowym. Telefon wyposażono w ekran ze szkłem Gorilla Glass 3 o przekątnej 4,7″ o rozdzielczości HD (720p) oraz procesor Qualcomm o częstotliwości taktowania 2,2 GHz. Poza tym mamy 2GB RAM, 32GB pamięci masowej oraz kamerę 13 Mpx z funkcją stabilizacji obrazu. Ten element ma być znacznie lepszy od tego, co montuje w swoich produktach konkurencja. Tak przynajmniej wynikało z prezentacji Jeffa Bezosa, Fire Phone ma pozwolić na robienie lepszych zdjęć niż kamery w iPhonie 5S i Samsungu Galaxy S5. Czy tak jest w istocie przekonamy się gdy sprzęt trafi na rynek (pod koniec lipca). Warto podkreślić, że każdy użytkownik otrzyma nielimitowaną ilość miejsca na zdjęcia w chmurze. To niewątpliwie plus, kolejną ciekawostką jest poza wspomnianą kamerą główną oraz przednią, zamontowanie w obudowie 4 dodatkowych, które odpowiadają za drugi (poza FireFly) mocno eksponowany „ficzer”. Chodzi o interfejs 3D, tym razem oparty nie na czujnikach, a właśnie kamerach śledzących użytkownika (położenie oczu). Ciekawa rzecz, choć użyteczność tego elementu jest dyskusyjna. Widzę dwie rzeczy, które mogą faktycznie zyskać w przypadku szerokiego wykorzystania tej technologii: to aplikacje oraz funkcje związane z geolokacją, nawigacją oraz gry. Szczególnie w przypadku gier takie rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Pytanie tylko, czy Amazon zdoła to w ten sposób wykorzystać, spopularyzować? Poza tym kamera wraz z oprogramowaniem zarejestruje tylko to co najistotniejsze z wizytówek, materiałów promocyjnych etc (np. pominie zdjęcia, nieistotne informacje..). Sprzęt będzie także reklamowany jako idealny czytnik książek, pytanie czy da się czytać równie wygodnie jak na Kindle? Moim zdaniem nie bardzo, ale tu znowu z pomocą przyjdzie kamera i oprogramowanie, śledzące postępy czytania, z automatycznym przewijaniem tekstu.

Na zakończenie coś, co nas szczególnie interesuje. Fire Phone ma dobrze brzmieć. Sprzęt otrzymał wbudowane głośniki stereo, a w komplecie z telefonem użytkownik dostanie wysokiej jakości słuchawki, z płaskim przewodem. Ich jakość ma być dużo wyższa od tej, którą charakteryzują się wszystkie pchełki dołączane do kompletu w smartfonach konkurencji. Cóż, trzymamy za słowo i mam nadzieję, że faktycznie będzie to bardzo dobrze grający telefon, szczególnie że Amazon bardzo mocno angażuje się w dystrybucję oraz streaming muzyki. I nie chodzi tylko o stratną kompresję, ale także materiały w jakości CDA oraz hi-resy… Dobrze, żeby ten trend ulepszania możliwości dźwiękowych handheldów stał się obowiązującym standardem – do tej pory mało kto zwracał na ten szczegół uwagę, ale jak widać to się zmienia. Samsung, Apple pracują nad lepiej brzmiącymi urządzeniami, być może do gry o lepsze brzmienie na wynos włączy się Microsoft, który niedawno poinformował, że muzyka będzie dla niego jednym z kluczowych elementów przy projektowaniu nowych generacji sprzętu. Powracając zaś do Amazona, widać konsekwencję. Wszystko kręci się wokół własnego kramiku i ta spójna, logiczna strategia może przynieść wymierne pomnożenie zysków. Telefon będzie dostępny w Stanach w cenie 139 dolarów (kontrakt na dwa lata) lub (bez kontraktu) 649$ (drogo). Nie wiadomo kiedy trafi do Europy, wg. mnie nie wcześniej niż na gwiazdkę 2014.

Odtwarzacz Mede8er MED800X3D

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
Med800x3D_01

Mede8er MED800x3D jest wszechstronnym odtwarzaczem multimedialnym 3D z rozbudowanymi funkcjami pracy w sieci i dostępem do serwisów internetowych. Klasyczna czarna obudowa z przyciskami na froncie pozwala na instalację dysku twardego wewnątrz. Odtwarzacz oferuje komplet funkcji pozwalających na odtwarzanie plików HD, HD 3D i SD, muzyki zdjęć, obsługę wielokanałowych formatów Audio-HD oraz plików muzycznych hi-res, obsługę napisów do filmów (w tym z plików TXT) oraz dostęp do serwisów internetowych – bezpośrednio oraz przez wbudowaną przeglądarkę stron WWW. Rozbudowane oprogramowanie pozwala na wybór różnych metod przeglądania i przeszukiwania danych, oferuje szereg udogodnień związanych z zarządzaniem dużymi zbiorami danych. Movie JukeBox uzupełnienia filmy o opisy i zdjęcia pobierane z internetu (także w jęz. polskim). Źródłem danych dla odtwarzacza jest wewnętrzny dysk twardy, komputery i dyski sieciowe, pamięci USB oraz z karty pamięci. Opcjonalnie można podłączyć zewnętrzną kartę WiFi (USB) lub wydajną wewnętrzną kartę miniPCIe pracującą w standardzie 802.11n. Standardowa dwuletnia gwarancja, po rejestracji na stronach producenta, może zostać bezpłatnie przedłużona do 5 lat. Cena urządzenia wynosi 759 zlotych.

Więcej informacji na humanmedia.pl.

Popcorn Hour A-400 z handheldami w tle… z potencjałem, z problemami

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
A400_02

Tak się złożyło, że testowałem wszystkie modele odtwarzaczy popularnie zwanych Kukurydzą. Kiedyś był to niemal synonim multimedialnego odtwarzacza sieciowego, w czasach kiedy dopiero pojawiały się pierwsze urządzenia tego typu. Dzisiaj gigantyczna konkurencja nie pozwala „jechać na opinii”, trzeba czymś zaskoczyć, trzeba czegoś oryginalnego… tak to prawda, ale przy okazji dobrze by było, aby sprzęt po prostu działał, po prostu był niezawodny, nie wymagał od użytkownika ekwilibrystyki (będzie działać, czy nie będzie?). Niestety – mówię to mając na myśli całą branżę – standardem jest sprzęt niedopracowany, sprzęt sprawiający problemy, standardem jest czekanie na poprawki. Nie chodzi tutaj o to, że kiedyś wszystko działało jak należy. Chodzi raczej o coś innego… wraz z rosnącą liczbą nowych usług, funkcji coraz częściej spotykamy się z dwoma irytującymi sytuacjami: po pierwsze producent każe czekać na poprawne działanie tego, co widnieje na pudełku (pewne funkcje w ogóle nie są dostępne), po drugie praktycznie nie ma szans na bezproblemowe działanie – zawsze coś nie działa tak jak należy.

Alternatywa pod postacią HTPC też lubi płatać figle (jak to z komputerami bywa), ale dzisiaj można konsumować treść na handheldach, które (choć nie tak funkcjonalne) radzą sobie w tej kwestii bardzo dobrze, a przy wykorzystaniu transmisji (coraz częściej bezprzewodowej) na duży ekran, po prostu są wygodniejsze od odtwarzaczy. Piszę to wszystko, bo nie ukrywam że Popcorn Hour, mimo sporego potencjału, początkowo mocno mnie rozczarował. Rozczarowało niedopracowane oprogramowanie, spore problemy ze stabilnością działania, brak obrazu w przypadkowych sytuacjach, kiedy to stareńki A-110 radził sobie z odtwarzaniem bezproblemowo. Nie to, że A-110 nigdy się nie zawiesił (swego czasu robił to nawet często), że nie stwarzał problemów – nie, ale kiedy uruchamiamy nowe, nowoczesne urządzenie o większych możliwościach, chcielibyśmy żeby działało przynajmniej tak dobrze, jak coś trzy generacje do tyłu.

W końcu SyaBas wydało (kolejny) software, który naprawił najpoważniejsze błędy (o czym dalej), i choć nadal nie wszystko było ok, postanowiłem odtwarzacz w końcu przetestować. Ostatnio pojawiły się kolejne poprawki, które są kolejnym, dużym krokiem w dobrym kierunku. Tyle tylko, że użytkownik zamiast czekać na poprawki, chciałby po prostu coś obejrzeć, albo czegoś posłuchać. Ok, dość narzekania. Bohater niniejszego testu, Popcorn Hour A-400 to prawdopodobnie jedyny, planowany model nowej generacji (niestety C-400 nie będzie… wobec wprowadzonych obostrzeń, nie można wprowadzić na rynek tego typu odtwarzacza z napędem Blu-ray). Wszystko opiera się tutaj o sieci, na sterowaniu za pomocą handhelda (to opcja, ale na tyle mocno promowana, że można mówić o niej, jako o jednej z głównych funkcjonalności) oraz rozszerzaniu możliwości dzięki aplikacjom. Zapraszam na nasz najnowszy test, tym razem o  audio marginalnie, skupimy się na obrazie oraz interfejsie (przede wszystkim przygotowanej nowości – NMJ Navigator – dla użytkowniów handheldów)…

» Czytaj dalej

SONY Sense Of Quartz – po pierwsze design, głupcze!

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
bdp-s5100cw

Wygląd nowych odtwarzaczy Sony na pewno trudno uznać za banalny. Właściwie to trudno pomylić go z czymkolwiek co jest dzisiaj obecne na rynku. Według mnie ten sprzęt prezentuje się świetnie (choć to rzecz jasna kwestia gustu) i będzie stanowił doskonałe uzupełnienie dla nowych, monolitycznych Bravii. Stylistyka nowych odtwarzaczy Blu-ray zainspirowana jest wzornictwem Sense of Quartz, imitującym wycinek kryształowej bryły. Design kojarzy mi się z wycofanym z eksploatacji, pierwszym bombowcem stealth – Lockhead Martin F-117 „Nighthawk”. Usprawniono pracę wielu układów, między innymi modułu komunikacji Wi-Fi, rozszerzono wachlarz dostępnych serwisów internetowych oraz działanie mobilnej aplikacji, sterującej większością funkcji odtwarzaczy (wersja dla Androida oraz iOS).

BDP-S5100 oraz BDP-S4100 to odtwarzacze Full HD 3D, podczas gdy tańsza dwójka: BDP-S3100BDP-S1100, odtwarza tylko materiały 2D. Trzy modele (oprócz najtańszego) mogą „się pochwalić” odtwarzaczem strumieniowym DLNA oraz łącznością bezprzewodową Wi-Fi (do BDP-S4100 trzeba dokupić zewnętrzny adapter USB). Odtwarzacze będą pracowały z każdym telewizorem, choć oczywiście najlepiej, czy najpełniej z firmowym sprzętem Sony, korzystając z firmowej funkcji Triluminos Display, poprawiającej jakość wyświetlanego obrazu.

» Czytaj dalej

Nowe odtwarzacze Blu-ray Samsunga

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
BD 3D Samsung

Dwa najnowsze odtwarzacze Blu-ray Samsung zostały wyposażone w tryb szybkiego startu, dzięki któremu czas ich uruchomienia to zaledwie 0,5 sekundy. Nowe modele umożliwiają też odtwarzanie filmów, muzyki i zdjęć bezpośrednio z zewnętrznej pamięci masowej. Nowe odtwarzacze zapewniają rozrywkę z bogatymi i wyrazistymi kolorami oraz ostrymi, realistycznymi obrazami. Wyświetlanie filmów zapisanych w rozdzielczości Full HD 1080p zapewnia dwa razy lepszą szczegółowość obrazu.

Samsung BD-F5500 zapewnia porywający obraz w jakości 3D Full HD. Dzięki niej oglądanie filmów w domowych warunkach staje się zupełnie nowym przeżyciem. Odtwarzacze Samsung BD-F5100 i BD-F5500 pozwalają na szybkie połączenie z Internetem i korzystanie z preinstalowanych aplikacji – użytkownicy mają natychmiastowy dostęp do popularnych serwisów, takich jak YouTube, Facebook, Flingo czy Accuweather (dostępnych w obu modelach) oraz Twitter i Flickr w modelu BD-F5500. Sugerowane ceny detaliczne: BD-F5100 – 299 PLN, BD-F5500 – 399 PLN.

» Czytaj dalej

Philips Blu-ray 3D HTB3560

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
philips_htb3560

Philips prezentuje nowy zestaw kina domowego Blu-ray HTB3560. Urządzenie umożliwia odtwarzanie dźwięku  filmowego w bezstratnych formatach Dolby True HD, DTS HD MA Essential, oraz muzyki w bezstratnym formacie WAV. Zestaw Blu-ray Philips 3D HTB3560 pozwala przeglądać zdjęcia z serwisu Picasa oraz odtwarzać filmy z Youtube bezpośrednio na ekranie telewizora – bez konieczności włączania komputera. Wystarczy podłączyć odtwarzacz Blu-ray lub zestaw kina domowego do Internetu.

Wejście audio umożliwia podłączenie urządzeń iPod, iPad i iPhone, odtwarzacza MP3 lub laptopa. Za głębię i realizm obrazu odpowiedzialna jest technologia Active 3D, która w połączeniu z wysoką rozdzielczością 1080 x 1920 gwarantuje wysokiej jakości efekty wizualne. Moc muzyczna 300 W RMS zapewnia zaś, zdaniem producenta, doskonały dźwięk odtwarzanych filmów i muzyki. Technologia DivX umożliwia oglądanie obrazów i filmów z Internetu w wysokiej rozdzielczości. DivX Plus HD gwarantuje prawdziwą jakość HD cyfrowych obrazów. Cena: 1 109 zł.

» Czytaj dalej

Nowe odtwarzacze DUNE HD 3D

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
DuneBase3D_00

Firma Dune HD rozszerza swoją ofertę o nowe modele odtwarzaczy multimedialnych z obsługą 3D. Urządzenia zbudowano w oparciu o nową wersję procesora Sigma Designs SMP8672/3 800Mhz, który zapewnia obsługę wszelkich formatów wideo HD i 3D, wielokanałowych i gęstych formatów audio oraz odpowiada za sprawne , strumieniowe odtwarzanie mediów sieciowych i internetowych. Oprogramowanie urządzeń oferuje przeglądarkę WWW oraz zapewnia dostęp do różnych serwisów internetowych, których ilość będzie z czasem rosła. Dune HD Base 3D to odtwarzacz w pełnowymiarowej (43cm) obudowie, wyposażonej w wyświetlacz, przyciski sterujące i kieszeń na dysk 3.5″ z funkcją hot-swap. Dune HD TV-303D to kompaktowa wersja modelu Base 3D o zbliżonej funkcjonalności, z opcją instalacji dysku 2.5″ w obudowie. Oba modele, oprócz obsługi sieci LAN 1Gbit, mają też wbudowaną wewnętrzną kartę WiFi 802.11bgn. Nowe modele trafią do sprzedaży pod koniec stycznia 2013.

Więcej informacji na temat odtwarzaczy znajdziecie na stronie dystrybutora, firmy Human Media.

» Czytaj dalej

Samsung z Curved OLED – pierwszym na świecie TV z profilowanym ekranem

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
curved-oled-tv

Samsung, światowy lider w dziedzinie mediów cyfrowych i rozwiązań integrujących technologie cyfrowe, przedstawił na targach Consumer Electronics Show (CES) 2013 w Las Vegas telewizor Curved OLED, przełamując granice innowacyjności w domowej rozrywce. Ekran najnowszego telewizora Samsung OLED jest profilowany, co jeszcze zwiększa głębię wyświetlanego obrazu. Użytkownicy docenią także immersyjny efekt panoramy, którego nie można obecnie uzyskać na konwencjonalnych telewizorach płaskoekranowych.

Wykorzystując doświadczenie w technologii ekranowej, Samsung zoptymalizował jakość obrazu telewizora Curved OLED, aby zapewnić wysoki komfort oglądania. Telewizor Samsung Curved OLED nie męczy wzroku, ponieważ zakrzywiony panel sprawia, że odległość między użytkownikiem a ekranem jest taka sama z niemal każdego kąta.

Samsung kładzie nacisk na opracowywanie innowacyjnych rozwiązań, które przekraczają oczekiwania, a nawet wyobrażenia użytkowników. Zamierzamy kontynuować tradycję projektowania nowatorskich telewizorów, nieustannie wprowadzając nowe technologie, które zwiększają jakość życia, takie jak pierwszy na świecie telewizor OLED z zakrzywionym ekranem – powiedział HS Kim, wiceprezes działu Visual Display Business w Samsung Electronics (executive vice president of Visual Display Business).

Firma obiecuje podać w najbliższym czasie specyfikację zaprezentowanego modelu… » Czytaj dalej

Onkyo HTS-4505 tanie kino 5.1 z pełnym wyposażeniem

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
Onkyo_HT-S4505B

Firma E.I.C. wprowadza na polski rynek pięciokanałowy system dźwiękowy do kina domowego firmy Onkyo model HTS-4505. Zestaw składa się z amplitunera HT-R558 i zestawu głośnikowego 5.1 z aktywnym subwooferem model: HTP-558. Urządzenie wyposażone jest w szereg wchodzących na rynek technologii zapewniających użytkownikowi łatwą i przyjemną obsługę. Zestaw głośnikowy wyposażony jest w kable głośnikowe i kabel sygnałowy do podłączenia aktywnego subwoofera.

Onkyo HT-R558 wyposażony jest w pięć wysokoprądowych wzmacniaczy audio zapewniających najwyższą jakość dźwięku i bardzo niski poziom szumów. Zbudowano je zgodnie z technologią reprodukcji szerokopasmowej WRAT (Wide Range Amplifier Technology) i używając do ich budowy wyłącznie tranzystory. Tego typu wzmacniacze charakteryzują się płytkim ujemnym sprzężeniem zwrotnym, zamkniętą dla każdego obwodu pętlą uziemienia a przez to bardzo wysoką wartością współczynnika S/N i zdolnością do powstrzymywania energii powracającej do wyjścia wzmacniacza wytwarzanej przez pracujący głośnik. Świateczna cena detaliczna 1499,-

» Czytaj dalej

Topowy projektor Sony z serii ES

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
sony-hw50es

Pokazany w Berlinie, najważniejszy kinowy projektor Sony –  model HW50ES - trafia wreszcie do sklepów. Maszyna wygląda podobnie jak poprzednie modele, ma jednak wydajniejszą lampę i bardziej dopracowany blok optyczny, co zaowocowało dużym maksymalnym strumieniem świetlnym – 1700 lumenów. Jest to szczególnie istotne przy oglądaniu materiałów 3D. Pierwsze testy wskazują, że w trójwymiarze HW50ES generuje jaśniejszy obraz niż znacznie droższy VPL-VW95ES. Największą nowością w „pięćdziesiątce” jest system Reality Creation, który ma za zadanie „symulować” efekt obrazu o rozdzielczości 4K.

Faktyczna rozdzielczość użytych paneli S-XRD wynosi 1920 x 1080, jednak dzięki odpowiedniej obróbce sygnałów i „odgadywaniu” informacji utraconych podczas konwersji 4K->2K projektor maluje ostrzejszy, bardziej imponujący obraz. System oferuje różne ustawienia, różniące się siłą obróbki. Użytkownik może je dopasować do własnych preferencji.

Obiektyw (zmotoryzowany) ma zoom 1,6x o bardzo małej zmianie otworu względnego przesłony (co wiąże się z niedużymi zmianami jasności obrazu, przy zachowaniu tej samej przekątnej obrazu, a zmianie odległości projektora od ekranu). Dynamiczna przesłona trzeciej generacji (Auto Iris 3) pozwoliła na uzyskanie kontrastu on/off na poziomie 100 000:1 (jakość czerni powinna stać na bardzo wysokim poziomie). Wbudowany system konwersji 2D->3D pozwala oglądać w trójwymiarze każdy materiał. W komplecie z projektorem dostaniemy dwie pary aktywnych okularów.  Cena: 15 000 zł.

» Czytaj dalej