LogowanieZarejestruj się
News

Telewizory Sony BRAVIA 4K serii X9 – 4K na polskim rynku

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
sony_4k_m_max

Co prawda na dostępność źródeł 4K jeszcze chwilę poczekamy, ale już teraz będzie można kupić odbiornik wyposażony w ekran o takiej rozdzielczości. Z tego co wiem, trwają przymiarki do emisji pierwszych programów w 4K na satelitach obejmujących swoim zasięgiem Europę (np. Astra), możemy zatem spodziewać się wysypu podobnych ofert w najbliższym czasie.  Sony rozpoczyna właśnie sprzedaż telewizorów BRAVIA 4K o przekątnych 55 i 65 cali z nowej serii X9. Zostały one zaprezentowane podczas tegorocznych targów CES. BRAVIA serii X9 zapewniają obraz o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, zawierający cztery razy więcej szczegółów niż w formacie Full HD. Ponad to umożliwiają nie tylko odtwarzanie w rozdzielczości 4x Full HD, lecz także interpolację do rozdzielczości 4K każdego materiału: filmu z płyty Blu-ray Disc™, audycji telewizyjnej, a nawet pobranego z Internetu filmu o niskiej rozdzielczości.

Za najwyższą, godną kina, jakość oglądanego obrazu - zarówno nakręconego smartfonem, jak i odtwarzanego z płyt Blu-ray Disc™ - odpowiada najnowszy procesor obrazu 4K X-Reality PRO, który analizuje, oczyszcza i ulepsza obraz, wykorzystując przy tym bazę danych o wzorach i układach pikseli. Dzięki temu obraz z każdego źródła wygląda optymalnie. Nowy standard niesie ze sobą także rozszerzenie dostępnej palety barw. Zarówno nowe, jak i stare filmy są rejestrowane lub skanowane do palety RGB, która jest szersza niż standardowa sRGB. Technologia TRILUMINOS Display™ umożliwia reprodukcję szerszej palety bogatych, naturalnie wyglądających barw. Telewizory BRAVIA serii X9 można ponadto łączyć jednym dotknięciem ze smartfonami i tabletami wyposażonymi w technologię NFC. W rezultacie obraz z urządzenia przenośnego można wyświetlać bezprzewodowo na telewizorze.

Aplikacja TV SideView umożliwia sprawdzanie programów telewizyjnych, nagrywanie audycji i przeglądanie powiązanych informacji użytkownikom urządzeń z systemem Android lub iOS. Całości dopełnia oparta na harmonijnej równowadze ponadczasowych form geometrycznych stylistyka „Sense of Quartz”. Telewizory BRAVIA 4K Ultra HD z serii X9 już teraz są dostępne w salonie Sony Store w centrum handlowym Arkadia w Warszawie i sieci sklepów Sony Centre, w wersji z ekranem 55 lub 65 cali.

Komentarze Czytelników

 1. figer

  Klasyczny PR’owski bełkot – a info o cenie – brak…

 2. Antoni Woźniak

  55 cali w UK ma kosztować ok. 4000 funtów. U nas obstawiałbym cenę powyżej 20 000 złotych za te 55″.

Dodaj komentarz