LogowanieZarejestruj się
News

Sharp BIG AQUOS – giganty LCD o przekątnych od 60 do 80 cali w Polsce

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
sharp-tv-porownanie-kobieta

Największe oferowane na rynku telewizory firmy Sharp z linii BIG AQUOS sprawią, że we własnym domu poczujesz się, jakbyś razem z piłkarzami wybiegał na murawy stadionów turnieju UEFA EURO 2012TM. Naj-większe emocje zapewnią również doskonałe parametry wyświetlania obrazu w technologii Quattron oraz układy E-Motion 200 i Active Motion 400.

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się żałować, że Twój samochód jest zbyt szybki, a partnerka zbyt piękna? Raczej nie. Podobnie jest z dużym telewizorem takim jak BIG AQUOS. Na pewno nie będziesz żałował, że jest zbyt duży. Abyś mógł poczuć się jak w kinie lub na boisku piłkarskim konieczne jest by obraz wypełniał niemal całe pole widzenia, a do tego potrzeba naprawdę dużego ekranu. Telewizory LCD z linii BIG AQUOS wyposażono w ekrany o szerokości 140, 160 i 190 cm byś mógł przeżywać ogromne emocje na wielkim ekranie.


Dlaczego nie?

Nie ma racjonalnych powodów, by nie można było pozwolić sobie na naprawdę duży ekran i wielkie emocje w do-mowym zaciszu. W przypadku telewizorów LCD argument o niszczeniu sobie wzroku przez siedzenie zbyt blisko ekranu nie ma racji bytu. Często całymi godzinami siedzimy przed gorszymi jakościowo ekranami LCD zamonto-wanymi w naszych komputerach i to w bardzo niewielkiej odległości, i jeżeli wzrok miałby się nam posuć to właśnie z powodu za małego monitora. Argumenetm przeciw nie powinna być również duża odległość widza od telewizora. Poprawna odległość oglądania obrazu na telewizorze LCD o rozdzielczości Full HD 1080p powinna wynosić dwu-krotność szerokości (nie przekątnej) ekranu, a zatem w przypadku 80“ telewizora Sharp o szerokości ekranu 190 cm potrzebujemy około 4 m miejsca przed urządzeniem. Jeśli usiądziemy dalej, możemy już nie dostrzec interesu-jących szczegółów obrazu Full HD, a także utracimy efekt „kinowości”. Smukła konstrukcja telewizora BIG AQUOS LED sprawia, że nie zajmie on zbyt wiele przestrzeni w salonie, a nawet będzie jego ozdobą dzięki minimalistycz-nemu designowi firmy Sharp.

Być może obawiasz się, że Twój nowy, wielki telewizor będzie pobierać zbyt dużo energii? Niepotrzebnie – 10 generacja matryc X-GEN oraz zastosowane technologie zmniejszające zużycie energii sprawiają, że telewizory BIG AQUOS LED posiadają klasę energetyczną A+ (ekrany o przekątnych 60 i 70 cali) lub nawet A++ (model 80-calowy), dzięki czemu, to emocje płynące z ekranu, a nie rachunki z elektrowni, przyprawią Cię o szybsze bicie serca. Dla przykładu 60-calowy telewizor Sharp 60LE635 zużywa tyle samo prądu, co ekrany 32-calowe podświe-tlane świetlówkami CCFL. Może zatem cena za naprawdę wielki telewizor okaże się nieproporcjonalnie wysoka? Nic bardziej mylnego. Wspomniany wyżej 60-calowy model można kupić już za 5 499 zł, a przecież w podobnej cenie można kupić tele-wizory 52 czy 55 calowe.

Wielki, wspaniały obraz

Rozamiary, rozsądna cena oraz energooszczędność to nie jedyna cechy, dla których warto pomyśleć o najwięk-szych telewizorach firmy Sharp. Kolejnym powodem jest znakomity obraz zapewaniany dzięki doskonałej jakości matrycom 10. generacji, podświetleniu LED oraz wielokrotnie nagradzanej technologi Quattron. Zapewnia ona szersze spektrum kolorów i udoskonaloną reprodukcję odcieni, barwy są jeszcze bardziej naturalne, a obraz jaśniejszy dzięki zastosowaniu dodatkowych żółtych subpikseli, w przeciwieństwie do tradycyjnych technologii RGB uzyskujących obraz z mieszania tylko trzech barw podstawowych.

Sugerowane ceny detaliczne dla dostępnych na rynku telewizorów 60” i większych (w złotówkach):

• LC80LE645E 27 999
• LC70LE835E 20 999
• LC70LE740E 16 999
• LC60LE840E 12 999
• LC60LE830E 10 999
• LC60LE740E 6 999
• LC60LE635E 5 999

Dodaj komentarz