LogowanieZarejestruj się
News

Nowy zestaw stereo Cambridge Audio Azur 851C i 851A

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
ca_851a_851c_m_max

Cambridge Audio prezentuje dwa urządzenia – odtwarzacz CD Azur 851C oraz wzmacniacz Azur 851A. To nowy zestaw dzielony stereo o bardzo nowoczesnej formie. Odtwarzacz został bardzo bogato wyposażony, w praktyce użytkownik może oprzeć cały system na tym urządzeniu (przedwzmacniacz cyfrowy, przetwornik C/A, wejścia cyfrowe). Oba urządzenia to wyższa półka w katalogu Cambridge Audio. Za Cambridge Audio 851A zapłacimy 6990 zł, tyle samo będzie kosztował nas Cambridge Audio 851C (6990 zł). Suma 14 000 złotych to całkiem sporo, w tym wypadku jednak otrzymujemy niezwykle uniwersalny zestaw, który powinien sprostać najbardziej wymagającym użytkownikom. Poniżej duża dawka informacji na temat tytułowych urządzeń…

Cambridge Audio Azur 851C

Nowy odtwarzacz CD Cambridge Audio Azur 851C jest zaawansowanym technologicznie, złożonym urządzeniem z przetwornikiem cyfrowo-analogowym i cyfrowym przedwzmacniaczem, umieszczonymi w jednej, stylowej obudowie.

Cambridge Audio Azur 851C został zaprojektowany tak, by był sercem wysokiej klasy systemu muzycznego - oferuje bowiem niesamowitą funkcjonalność i fantastyczne brzmienie. Jest w stanie poprawić każdy cyfrowy sygnał i skonwertować go w wysublimowanych układach cyfrowo-analogowych.

Charakter brzmienia zawdzięcza zestawowi zaawansowanych technologii jak wysokiej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy od ekspertów w tej dziedzinie z firmy Analog Devices, a także technologię upsamplingu ATF2. Odtwarzacz jest w stanie poprawić sygnał niezależnie od formatu: począwszy od plików mp3 aż do wysokiej rozdzielczości plików 24/192.

Cambridge Audio Azur 851C gotowy jest do podłączenia całego świata cyfrowej muzyk, w tym: telewizora, stacji dokujących dla iPoda/iPhone’a, odtwarzaczy sieciowych, konsoli gier czy komputerów, maksymalizując muzyczne doznania. Akceptuje pliki muzyczne o najwyższej dostępnej komercyjnie rozdzielczości – aż do 24 bitów/192 kHz.

Uwaga konstruktorów skupiła się także na wyglądzie odtwarzacza. Obudowa to solidne, masywne i sztywne chassis z pełną kontrolą nad rezonansami.

Trio talentów…

Cambridge Audio Azur 851C jako high-endowy przetwornik D/A.

Być może najważniejszą, wcale nie dodatkową funkcją Cambridge Audio Azur 851C jest przetwornik D/A . Jest on w stanie tchnąć życie w brzmienie muzyki mającej swoje źródło w cyfrowych urządzeniach, dzięki wysokiej jakości konwerterom cyfrowo-analogowym i fantastycznej sekcji cyfrowej obróbki dźwięku.

Zamiast inwestować w osobny przetwornik D/A, można skorzystać z cyfrowej sekcji Cambridge Audio Azur 851C, podłączając do niego dowolne urządzenie czy gadżet z wyjściem cyfrowym. Otrzymamy wówczas system składający się z cyfrowego „transportu” (chodzi o odtwarzacz plików, iPod/iPad itp.) i high-endowego przetwornika cyfrowo-analogowego (w tej roli 851C). sygnał do 851C możemy przesłać poprzez wejścia cyfrowe koaksjalne i optyczne, a także 24-bitowe wejście USB typu bit-perfect (do 192 kHz).

Cambridge Audio Azur 851C jako high-endowy odtwarzacz CD

Przy budowie Cambridge Audio Azur 851C skorzystano z wielu zaawansowanych technik i rozwiązań, w tym z najlepszych dostępnych przetworników cyfrowo-analogowych, procesora upsamplingu AFT2 i zbalansowanych wyjść.

Jak mówią inżynierowie Cambridge Audio, jedną z najważniejszych cech tego urządzenia jest specjalnie opracowane przez nich, nowoczesne cyfrowe serwo napędu CD, dzięki któremu odtwarzacz potrafi „wyciągnąć” ze standardowej płyty Compact Disc każdy bit informacji. opracowany przez Cambridge Audio transport perfekcyjnie uzupełnia jego pracę.

Cambridge Audio Azur 851C jako cyfrowy przedwzmacniacz

Następnym udogodnieniem, jeszcze bardziej podnoszącym funkcjonalność Cambridge Audio Azur 851C, jest możliwość wykorzystania go w roli przedwzmacniacza. Użytkownicy cyfrowych źródeł, takich jak komputery, odtwarzacze sieciowe czy stacje dokujące, mogą skorzystać z regulacji balansu między kanałami i regulacji poziomu siły głosu w odtwarzaczu Cambridge Audio Azur 851C i podłączyć go bezpośrednio do końcówki mocy bądź aktywnych głośników.

Ta ciekawa funkcja daje niebywałą elastyczność w konfiguracji systemu. Odpowiedzialny za to procesor DSP zaprogramowany przez Cambridge Audio gwarantuje najwyższą jakość cyfrowego sterowania siłą głosu. Inaczej niż większość tego typu rozwiązań, regulacja ta nie prowadzi do redukcji rozdzielczości bitowej sygnału.

Kluczowe zalety:

- konwerter cyfrowo-analogowy z wejściem koaksjalnym i optycznym,
- cyfrowe wejścia AES/EBU i USB (wszystkie kompatybilne z 24-bitowym sygnałem),
- odtwarzanie płyt Compact Disc,
- opcjonalny balans kanałów i poziom głośności,
- analogowe wyjścia audio RCA i XLR,
- wejście USB pozwalające na przesył sygnału do 24 bitów/192 kHz,
- upsampling sygnału cyfrowego w procesie ATF2 do 24 bity/384 kHz,
- dwa przetworniki D/A Analog Devices AD1955,
- trzy filtry cyfrowe: liniowy, z minimalną fazą i ze stromym zboczem,
- audiofilski, masywny transformator toroidalny, zapewniający niskie szumy i zniekształcenia,
- w pełni metalowa obudowa ze szczotkowanym frontowym panelem z aluminium; tłumiące drgania dwuwarstwowe nóżki,
- port RS232,
- pobór mocy poniżej 0,5 W (w trybie standby),
- pilot Azur Navigator umożliwiający kontrolę urządzeń w stacjach dokujących,
- dostępny w kolorach czarnym i srebrnym.

Cambridge Audio Azur 851A

Flagowy wzmacniacz zintegrowany firmy Cambridge Audio gwarantuje moc i finezję przy niesamowicie niskim poziomie zniekształceń.

Klasa XD

Nowy Cambridge Audio Azur 851A to wzmacniacz zintegrowany pracujący w klasie XD zaprojektowany tak, by oferować najczystszy dźwięk, finezję, przy wyjątkowo niskim poziomem zniekształceń. Sercem tego urządzenia jest technologia pracy w klasie XD, opracowana oryginalnie dla serii ’840′ i teraz poprawiona przez inżynierów Cambridge Audio.

Wzmacniacz Cambridge Audio Azur 851A dostarcza 120 watów czystej mocy z dwóch masywnych transformatorów toroidalnych - jeden napędza sekcję przedwzmacniacza, a drugi sekcję wzmacniającą, pozwalając tym samym na bezstresową pracę każdej z tych sekcji.

Moc głośników może być precyzyjnie kontrolowana przez jeszcze jedną ważną innowację, którą można znaleźć w 851A, a mianowicie przez pracującą w układzie zbalansowanym regulację siły głosu, pozwalającą na bardzo dokładne dostrojenie poziomu głośności, przy precyzyjnym balansie kanałów.

Ponieważ potrzeby każdego systemu są inne, Cambridge Audio Azur 851A oferuje dwa typy połączeń: częściej spotykane RCA oraz rzadsze, zbalansowane XLR. Dedykowany odtwarzacz CD 851C również ma oba typy połączeń, dzięki czemu możemy stworzyć najwyższej klasy system audio niezależnie od tego, co i do czego chcemy podłączyć.

Obudowa to dizajnerski majstersztyk. W pełni metalowe chassis z tłumieniem drgań zapewnia niezakłócony przepływ sygnału i znakomitą reprodukcję dźwięku. Aluminiowy szczotkowany panel przedni nadaje temu urządzeniu uroku.

Ponieważ w dzisiejszym świecie audio wybór źródeł cyfrowej muzyki jest ogromny, w Cambridge Audio opracowano wyświetlacz, na którym można wprowadzić nazwę urządzenia podłączonego do danego wejścia, tym samym eliminując problem z wyszukiwaniem źródła.

Do Cambridge Audio Azur 851A można podłączyć stację dokującą iD100 i przy pomocy pilota Azur Navigator sterować zadokowanym urządzeniem firmy Apple.

W przeciwieństwie do wielu high-endowych wzmacniaczy, prześcigających się na tym, czy innym polu, Cambridge Audio Azur 851A oferuje perfekcyjną kombinację wysokiej jakości brzmienia i łatwości użytkowania.

Kluczowe zalety:

- klasa XD, pozwalająca wyeliminować zniekształcenia przy niskich poziomach sygnału,
- nowa topologia systemu sterowania głośnością w krokach co 1 dB, dająca precyzyjny balans między kanałami,
- audiofilski, masywny transformator toroidalny, pozwalający oddać wzmacniaczowi moc 120 W przy 8 Ohm i 200 W przy 4 Ohm,
- oddzielne uzwojenia wtórne transformatora dla prawego i lewego kanału i podwójne prostowniki umożliwiają pracę w trybie dual mono,
- osobny transformator toroidalny dla przedwzmacniacza,
- zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe CAP5,
- w pełni metalowe chassis tłumiące drgania,
- szczotkowany, aluminiowy panel przedni,
- wejścia RCA i XLR,
- port RS232,
- pobór mocy poniżej 0,5 W (w trybie standby).


Dodaj komentarz