LogowanieZarejestruj się
News

Mini zestaw stereo od Advance Acoustic

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
advance_acoustic_ezy80

W połowie lat 90. w ofercie Advance Acoustic można było znaleźć dwie miniwieże: RCD7 i RCD9. Po kilku latach firma wraca do tej tradycji, wprowadzając na rynek mini zestaw EZY-80. Advance Acoustic EZY-80 składa się z dwóch osobnych segmentów, z których pierwszy zawiera końcówki mocy i sekcję zasilania a drugi przedwzmacniacz, odtwarzacz CD i tuner. Producent pozostawił w „miniobudowie” analogowe wskaźniki wysterowania – charakterystyczny element dla wzmacniaczy Advance Acoustic. Potwierdzają to 70-watowe końcówki mocy (8 Ohm) pracujące w klasie AB i zasilane z dużego toroidalnego transformatora. W pierwszym segmencie znajduje się również osobna sekcja zasilania przedwzmacniacza, odtwarzacza i tunera.

Drugi segment to stanowisko dowodzenia, z którego można sterować wszystkimi funkcjami systemu. Oprócz wspomnianego klasycznego odtwarzacza CD i tunera FM znajdziemy tam odbiornik Bluetooth apt-X kompatybilny z systemem AirBlue, pozwalający na bezprzewodowy przesył plików dźwiękowych z dowolnego smartphone’a, tabletu, iPod’a czy komputera. Advance Acoustic EZY-80 umożliwia też połączenie UPnP, które za pośrednictwem komputera PC lub Mac może komunikować system z serwerem NAS, zarówno w konfiguracji WiFi, jak i Ethernet. Przedwzmacniacz oferuje dwa dodatkowe wejścia analogowe, wejście USB 2.0 oraz liniowe wejście stereo Mini Jack. Cena: 4 400 zł.

advance_acoustic_ezy80_tyl_max

Niespotykaną właściwością Advance Acoustic EZY-80 są dwa wyjścia dla słuchawek – w obu rozmiarach standardowych wtyczek Jack. Dla ceniących potężniejsze brzmienia przewidziano podwójne wyjście dla subwoofera. Advance Acoustic EZY-80 będzie w przyszłości także oferowany w komplecie z dwudrożnymi podstawkowymi kolumnami SPX 77.


Dodaj komentarz