LogowanieZarejestruj się
News

Przystępne cenowo wzmacniacze lampowe La Audio

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
IMG_4555

Firma LA Audio Electronic Co,. Ltd powstała w roku 1988 i od początku nastawiona jest na produkcję wzmacniaczy lampowych. Firma ma własną fabrykę, w której wzmacniacze są ręcznie składane, testowane i wstępnie wygrzewane. W przeciwieństwie od większości zachodnich firm, zlecających budowę swoich urządzeń na Dalekim Wschodzie, bez kontroli nad ich jakością, LA Audio kontroluje każdy aspekt produkcji. W ofercie znajdziemy wzmacniacze zintegrowane, przedwzmacniacze, wzmacniacze mocy, iDocki oraz odtwarzacz CD. Ostatnio na rynek trafiły dwa wzmacniacze zintegrowane: M-3 i A-30.

Ten pierwszy to niewielki, acz solidnie zbudowany wzmacniacz pracujący w oparciu o lampy 6N3x2 i 6N1x2 w stopniu wejściowym oraz 6N7x4 w stopniu wyjściowym. Te ostatnie, choć niewielkie, dostarczają 20W na kanał. Urządzenie ma trzy wejścia liniowe, a także wejście cyfrowe USB, przez które możemy odtwarzać pliki zgromadzone na komputerze. Całości dopełniają bardzo ładne, złocone gniazda głośnikowe. A-30 ma tylko dwie pary, ponieważ impedancję wyjściową (4 lub 8 omów) zmieniamy przełącznikiem na tylnej ściance. Lampy zakryte są gustownym elementem z aluminium. Wzmacniacz wyposażony jest w pilot zdalnego sterowania.

Z kolei wzmacniacz A-30 pracuje w oparciu o klasyczne lamp mocy EL84 w końcówce i ECC81 w stopniu wejściowym. Na czarnej, pokrytej lakierem fortepianowym ściance przedniej umieszczono dwie, złocone gałki – siły głosu i selektora wejść. Transformatory zakryto okrągłymi ekranami. Za transformatorem wyjściowym umieszczono dwa duże kondensatory filtrujące. Do dyspozycji mamy trzy wejścia liniowe. Gniazda głośnikowe są złocone. Ceny: model A-30 – 2.390 zł, model M-3 – 2.790 zł

 

Dodaj komentarz