LogowanieZarejestruj się
News

Japońską lampeczkę poproszę. Jedną? Nie od razu trzy biorę

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
TRV-P845SE

Biorę, bo to absolutny, lampowy high-end. Ok, kosztuje to sporo (ale też moim zdaniem w rozsądnych granicach), zapewne racjonalnie nie da się odpowiedzieć na pytanie: ”czy ja naprawdę tego potrzebuję”. Odpowiedź na nie w sumie wydaje się oczywista – nie, nie potrzebuję, ale cóż… to TriodeCztery nowe lampowe komponenty od cenionego japońskiego producenta hi-endu to kwintesencja grania z bańką w torze. Są tacy, którzy w ogóle nie są w stanie zrozumieć, jak można tak ułomne, niedokładne medium jakim jest lampa elektronowa, uważać za ideał w reprodukcji dźwięku. My też tego nie rozumiemy, po prostu słuchamy i zawsze, jak już przychodzi do wyboru na czym grać, wybieramy nieodmiennie lampkę.

Co poradzić? W pomiarach wypada to do d…, trudno tu o krystaliczną czystość, jeszcze gorzej z neutralnością, a już w ogóle fatalnie z wyczynową, kliniczną neutralnością, domeną systemów z podstawkami z marmuru, demagnetyzerami, kablami ala boa, audiofilską biżuterią za kilkaset tysięcy (gdzie poza kliniczną neutralnością, słychać jeszcze całkiem wyraźnie szum banknotów). No tak, ale tutaj też w sumie tanio nie jest, choć do Mount Everestu audio-endu sporo, naprawdę sporo brakuje…  Ceny poszczególnych wyrobów (wymienionych poniżej, kolejno…) – 472 500,  399 000, 157 500 i 126 000 jenów, co na nasze przedstawia się tak: 20 000 zł, 16 880 zł oraz odtwarzacz za 6650zł  i DAC za 5370zł. Lampowy high-end za około, czy nieco ponad 30 000zł (jeden ze wzmacniaczy plus DAC plus CD)? Obstawiam co najwyżej separację, ale taki zakup to jeszcze nie powód do rozwodu ;-)

TRV 845SE to triodowa końcówka mocy, dysponująca 20 watami na każdy kanał i regulowanym poziomem sygnału wyjściowego. Dla zwolenników pragmatyzmu Japończycy przygotowali integrę TRX88PP, która może służyć także zarówno jako wzmacniacz, jak i preamp. Moc – 2×50 watów. Automatyczna regulacja biasu i czysta klasa A. Nową ofertę uzupełnia odtwarzacz TRV CD5SE oraz przetwornik 24/192 z lampowym buforem. Piękne to, choć z buforem w DACu trochę bym polemizował. Dlaczego tytułowe „trzy”? No, to akurat jasne – dwie końcówki mocy, każda osobno na kanał, a dodatkowo integra, bo żal byłoby takiej integry nie kupić, prawda? ;-) No niestety, ale po takiej akcji papiery na stole. Na bank…

Dodaj komentarz