LogowanieZarejestruj się
News

Nowe produkty ACOUSTIC SIGNATURE

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
ecco

Niemiecka firma Acoustic Signature specjalizująca się w produkcji najwyższej klasy gramofonów ma od niedawna w swojej ofercie trzy nowe urządzenia – jeden gramofon i dwa przedwzmacniacze gramofonowe. Tango Ultimate to droższy model phono stage’a. Jego konstruktorzy skupili się na precyzyjnej korekcji sygnału wejściowego. Każdy element służący do budowy urządzenia ma indywidualnie mierzone wartości przy użyciu precyzyjnych narzędzi pomiarowych, a selekcja dokonywana jest z tolerancją mniejszą niż 1%. Elementy w torze jednego kanału są parowane z odpowiednimi komponentami kanału drugiego. Zastosowano zarówno korekcję pasywną, jak i aktywną. Sygnał na wyjściu jest niemal doskonale liniowy. Komponenty umieszczone są na płytce drukowanej przy użyciu najnowszej technologii CAD. Masa została poprowadzona gwiaździście. Zasilacz dostarcza do obwodów wzmacniacza prąd filtrowany. Na wyjściu pracują szybkie tranzystory MOSFET w klasie A. Impedancja wyjściowa jest bardzo niska, więc rodzaj zastosowanego kabla nie powinien mieć znaczenia krytycznego. Urządzenie jest umieszczone w solidnej obudowie z grubego bloku aluminium, która jest jednocześnie ekranem.

Tango Mk3 to przedwzmacniacz gramofonowy ze średniej półki cenowej. Elementy umieszczone są po obu stronach płytki drukowanej (w celu skrócenia ścieżki sygnałowej) i chronione od góry dużym ekranem. Phono stage obsługuje zarówno wkładki MM, jak i MC. Tolerancja wobec krzywej RIAA jest mniejsza niż 0,2dB. Taki wynik osiągnięto poprzez zastosowanie kondensatorów i rezystorów o tolerancji 1%. Tango jest również wyposażony w filtr subsoniczny, który eliminuje zniekształcenia poniżej 6Hz. Wzmocnienie wynosi 40dB dla wkładek MM i 67dB dla wkładek MC.

Nowy model gramofonu nosi nazwę !ECCO i jest w tej chwili najtańszym gramofonem oferowanym przez firmę. Z zewnątrz przypomina model Barzetti – ma podobne, lakierowane na czarno, błyszczące chassis. Łożysko wykonane jest z utwardzanej i polerowanej stali. Osłona łożyska zawiera dopasowane w wysokiej temperaturze samosmarujące się wkładki z brązu, dlatego ten element gramofonu nie wymaga konserwacji. W podstawie łożyska znajduje się opracowany przez Acoustic Signature materiał Tridorfolon. Żadne z łożysk niemieckiej firmy nie wymaga oliwienia – działają „na sucho”. Silnik gramofonu jest stabilny i nie przenosi drgań na talerz. Ważący 4,3 kg talerz wytoczono z aluminium na tokarkach CNC. Gramofon stoi stabilnie na regulowanych, aluminiowych nóżkach. Ceny: !ECCO – 5.000zł; Tango Mk3 – 3.900zł; Tango Ultimate – 6.900zł.

Dodaj komentarz