LogowanieZarejestruj się
News

Czas na forum HD-Opinie.pl

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
HD Opinie big

Czas najwyższy rozruszać forum. Chcemy pomóc Wam dobrać odpowiednie komponenty audio-wideo, z przyjemnością doradzimy w sprawie optymalnej konfiguracji, poza tym chcemy zachęcić Was do dyskusji na tematy związane z tematyką poruszaną na naszym portalu. Jako zachętę proponujemy dla najaktywniejszych uczestników forum nagrody w postaci drobnych akcesoriów, użytecznych drobiazgów, które będzie można otrzymać w dwóch przypadkach: służąc pomocą, aktywnie uczestnicząc w dyskusjach na forum oraz dodatkowo (zwykle będą to nagrody lustrzane ) odpowiadając na proste pytanie z dziedziny AV. O czym będziemy pisać, dyskutować na forum? Nasze propozycje przedstawiamy poniżej, w rozwinięciu.

Poza tym w październiku czeka Was wysyp recenzji. W redakcji trwają testy, albo zostały już ukończone kilku gorących produktów: tabletu Nexus 7, nowiutkiego bateryjnego przetwornika/wzmacniacza Matrix Mini Portable DAC, podobnego funkcjonalnie FiiO E17 Alpen, zewnętrznego akumulatora HyperJuice do ładowania iHandheldów oraz podtrzymania pracy MacBooka, dokanałowych słuchawek a-Jays oraz bezprzewodowej pamięci przenośnej Wi Drive firmy Kingston. Dodatkowo artykuł będący porównaniem (zarazem recenzją) Squeezeboksa Touch z nową linią UltimateEars Logitecha. To plan na październik, a już lista publikacji na następny miesiąc jest zamknięta. Napiszemy o wzmacniaczu słuchawkowym Musical Fidelity M1HPA, o słuchawkach ortodynamicznych HiFiMan HE-400 oraz Sennheiserach HD650. Do tego tekst o dobrym, budżetowym zestawie stereo (NAD) oraz ciekawym produkcie Pro-Ject`a (przełączniku źródeł Switch Box). Jak widać, tematykę zdominuje audio z domieszką handheldów (być może uda się do testów zdobyć nową Nokię Lumia). Na grudzień zaś przygotowujemy niespodziankę – kolejny konkurs z atrakcyjnymi nagrodami :)

Nie chcemy powielać tego, co możecie znaleźć na innych forach, dlatego postanowiliśmy skoncentrować się na paru zagadnieniach. Oczywiście nie oznacza to, że inne tematy nie mają racji bytu, ale po prostu w czymś będziemy się specjalizować, zresztą wystarczy popatrzeć na nasze artykuły, by choćby częściowo, odgadnąć o co może chodzić. Pierwszym zagadnieniem, będzie PC Audio ze szczególnym uwzględnieniem cyfrowego źródła, rodzaju, konfiguracji, możliwości wyciągnięcia najlepszej jakości brzmienia z komputera. To obecnie bardzo modny temat, wywołujący sporo pytań, sporów, kontrowersji. Postaramy się nie tylko przybliżyć wiedzę dotyczącą tego zagadnienia, ale jednocześnie zachęcić do wymiany doświadczeń z zakresu PC Audio. Konkretnie będziemy pisać o (…), dyskutować nt. streamingu z sieci, odtwarzaczy strumieniowych audio, komputera jako podstawowego transportu audio w systemie, oprogramowania (odtwarzacze, rippery), wszelkiego rodzaju stacji muzycznych (ze szczególnym uwzględnieniem bezprzewodowego strumieniowania z handheldów). Na pewno poruszymy temat plików hi-res, jakie można pobrać z sieci, postaramy się stworzyć aktualizowaną na bieżąco listę miejsc z uwzględnieniem darmowego oraz komercyjnego charakteru.

Kolejną sprawą, którą chcemy mocno zaakcentować na naszym forum jest Lo-Fi. To tematyka, która dzisiaj wraz z ogromną popularnością wszelkiej maści handheldów stała się najważniejszym, kluczowym wręcz segmentem rynku audio. I nic dziwnego, w końcu zmiany w sposobie dystrybuowania muzyki (Internet), streaming przyczyniły się do głębokich zmian w branży. Dlatego Lo-Fi będzie mocno akcentowany, zresztą staramy się dobierać sprzęt do testów w taki sposób, żeby ten temat był u nas widoczny. Tak więc sporo o handheldach, o sposobie uzyskania satysfakcjonującej jakości z telefonu, PMP czy tabletu oraz o serwisach streamnigowych, inteligentnym radiu…

Gdzie się podział obraz w tym wszystkim, zapytacie. Spokojnie, jest i wizja, z tym że patrząc na to co się dzieje na rynku RTV chcemy naszą uwagę skoncentrować na dwóch aspektach rozwoju telewizorów oraz telewizji / kina. Pierwszy będzie dotyczył smartTV oraz IPTV, z uwzględnieniem wielu platform (nie tylko telewizory, ale także inne, mniejsze ekrany – handheldy, sieciowe odtwarzacze wideo). Drugi będzie niejako syntezą naszych zainteresowań dotyczących całego rynku audio/wideo: chodzi o multiroom, ale taki który wykracza poza mury naszego mieszkania, domu… właściwie lepszą, bardziej adekwatną nazwą byłaby wielostrefowość. Obecnie, w czasach rozwoju rynku mobilnej elektroniki, można mówić o postępującej symbiozie, tworzeniu spójnych ekosystemów, gdzie treści, materiały multimedialne podążają za nami, są wszędzie tam gdzie my przebywamy. To zjawisko, które można sprowadzić do hasła: „wszystkie moje ekrany, czy wszystkie moje głośniki vel nauszniki” ;) . Oczywiście, mimo uproszczenia obsługi, bezprzewodowości nadal jest pole do poprawy, konfigurowania, polepszania, choć trzeba przyznać, że dużo mniejsze niż to miało miejsce wcześniej. Ktoś zainteresowany bezkompromisową jakością wybierze dedykowane rozwiązania, pozwalające uzyskać maksimum za bardzo wysoką cenę. Tak czy inaczej skomplikowane, trudne do instalacji systemy powoli ustępują miejsca sprzętowi typu Plug & Play.

Na zakończenie tego materiału promocyjnego ;-) wypada zapytać, czy to co powyżej przedstawiłem, trafia w Wasze potrzeby, zainteresowania? Czy widzielibyście miejsce dla innych, związanych z AV tematów, zagadnień?

Jak widać handheldy przewijają się praktycznie wszędzie, ale też nie jesteśmy i nie planujemy być witryną poświęconą stricte mobilnej elektronice. Interesuje nas raczej określony typ zastosowania handheldów, terminali AV (ach, ta sieć), urządzeń do konsumpcji treści audiowizualnych. Czasami opiszemy akcesoria pozwalające np. wydłużyć czas pracy na baterii, czytaj takie, które pozwolą dłużej słuchać, dłużej oglądać ;-) Mam nadzieję, że takie podejście, nawiązujące do tematu przewodniego, spotka się z uznaniem ze strony czytelników.

Dodaj komentarz