LogowanieZarejestruj się
News

Yamaha obchodzi jubileusz: 125 lat muzycznej pasji

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
125 srodek

Już od ponad stu lat muzyka jest polem działania i powołaniem firmy Yamaha. Na dorobek tego niezwykle cenionego producenta instrumentów muzycznych składa się doświadczenie zdobywane na przestrzeni trzech wieków. Od wielu dekad firma należy do najbardziej znanych i cenionych na świecie producentów urządzeń audio-wideo. Rok 2012 jest bardzo szczególny dla firmy, gdyż Yamaha Corporation świętuje w nim 125 rocznicę swojej obecności na rynku.

Działalność firmy zapoczątkował Torakusu Yamaha, który w 1887 r. naprawił stare organy piszczałkowe w jednej ze szkół w Hamamatsu. To skłoniło go do zbudowania podobnego instrumentu, ale według własnego projektu. Stworzone przez Torakusu organy zaczęły znajdować coraz liczniejszą grupę nabywców, co doprowadziło do założenia firmy zajmującej się produkcją instrumentów muzycznych. W 1889 r. powstała spółka Yamaha Organ Works, a kilka lat później, 12 października 1897 r., Torakusu Yamaha założył Nippon Gakki Company Limited. Pod tą nazwą firma działała aż do 1987 r. W setną rocznicę rozpoczęcia działalności stworzona przez Torakusu firma zmieniła nazwę na Yamaha Corporation.Od samego początku Yamaha dążyła do tego, by wzbogacać ludzką kulturę poprzez skoncentrowanie się na dźwięku i muzyce. Z upływem czasu portfolio japońskiego producenta powiększało się o coraz to nowe konstrukcje i obecnie produkty Yamahy należą do wielu różnych segmentów rynku. Yamaha oferuje systemy konferencyjne, sprzęt do golfa, profesjonalne konsole wykorzystywane w studiach nagraniowych i podczas koncertów, prowadzi szkoły muzyczne i dostarcza komponenty wykończeniowe do samochodów. Główny obszar działania nadal jednak obejmuje produkcję i sprzedaż wysokiej jakości instrumentów muzycznych oraz zaawansowanych rozwiązań audio-wizualnych. Wśród nich można wymienić m.in. pianina, instrumenty cyfrowe, dęte, strunowe i perkusyjne, urządzenia stereofoniczne i systemy kina domowego.

Od ponad 50 lat Yamaha należy do grona najbardziej znanych i innowacyjnych producentów wysokiej jakości sprzętu audio, a od niemal ćwierć wieku projektanci firmy tworzą niezwykle zaawansowane urządzenia kina domowego. Warto odnotować, że Yamaha była jednym z pionierów tych rozwiązań. Wprowadzony w 1986 r. cyfrowy procesor pola dźwiękowego DSP-1 to pierwsze na świecie urządzenie na rynku przeznaczone do cyfrowej obróbki sygnału i wielokanałowy procesor. Ta nowatorska i rewolucyjna konstrukcja stała się początkiem obecnych systemów kina domowego. Doświadczenie zdobyte przez inżynierów Yamahy doprowadziło do opracowania soundbaru – kolejnego rewolucyjnego oryginalnego rozwiązania Yamahy. Zaprojektowany przez inżynierów firmy cyfrowy projektor dźwięku był pierwszą tego typu konstrukcją na rynku. Kolejnym kamieniem milowym stał się wprowadzony w 2003 r. MusicCAST. Za sprawą tego  urządzenia Yamaha wkroczyła w obszar bezprzewodowej muzyki i kompleksowych systemów rozrywkowych. W swojej historii Yamaha zaprezentowała m.in. wiele zaawansowanych i cenionych przez audiofili wzmacniaczy, gramofonów, odtwarzaczy płyt CD, a także kolumn głośnikowych i słuchawek. Wszystkie produkty z logo Yamahy, od pierwszych urządzeń aż do dzisiejszych nowości,  wyróżniają się wspólną cechą: optymalnym połączeniem najnowocześniejszych technologii z najpełniejszym doświadczeniem dźwięku.

Yamaha nie spoczywa na laurach i korzystając z wiekowego doświadczenia wciąż udoskonala swoje produkty i wprowadzają rozwiązania wyznaczające trendy i zagospodarowujące nowe obszary. To wszystko sprawia, że Yamaha może odważnie patrzeć w przyszłość i poważnie myśleć o kolejnej ważnej rocznicy swojej działalności.

Dodaj komentarz