LogowanieZarejestruj się
News

Polska edycja HiFi Choice w wersji dla iPada

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
HFC emagazyn 3

Cenna inicjatywa, dodajmy że pierwsza na polskim rynku (w zakresie pism branżowych dotyczących tematyki AV) – HiFi Choice & Home Cinema od teraz dostępny jest także w formie aplikacji dla iOSa do pobrania z App Store. Po pobraniu aplikacji na iPada, wybieramy jabłkowy kiosk, gdzie otrzymujemy dostęp do elektronicznej wersji (numer specjalny z 17 testami), specjalnie dostosowanej do obsługi dotykowej na handheldach Apple. Atrakcyjna forma, bardzo fajny efekt przesuwania kolejnych ekranów (z rozdzielającymi się elementami layoutu) – wygląda to naprawdę nieźle.

Kupujemy za pośrednictwem eKiosku statyczną, pdf-ową edycję HFC – to spora wygoda (no i oszczędność miejsca, półki nie z gumy), porównując obie wersje, widzimy potencjał w nastawionym na większą interakcję, nowoczesny sposób konsumowania treści e-magazynie. Rzecz dostępna jest bezpłatnie zarówno dla iPada jak również w warsji dla komputerów osobistych. Mamy nadzieję, że także użytkownicy Androida będą mieli okazję przekonać się o zaletach elektronicznego magazynu (w przyszłości jest planowane wprowadzenie takiego wariantu).

Z drobnych uwag jakie mamy: oznaczenia nawigacyjne powinny być większe, wyraźniejsze (teraz są malutkie eVki); elementy które można powiększyć warto wyróżnić jakimś znaczkiem, ikonką. Poza tym w przyszłości można wprowadzić więcej interaktywnych, multimedialnych elementów. Bez przesady z wodotryskami, ale jakiś klip przybliżający działanie, funkcjonowanie danego urządzenia, względnie omawiający jakiś problem to coś, co dodatkowo uatrakcyjni przekaz treści oraz wykorzysta nowe możliwości jakie daje magazyn w wersji aplikacyjnej, przygotowanej z myślą o urządzeniach mobilnych. Poniżej, w rozwinięciu, oryginalna informacja prasowa wraz z linkami do pierwszego numeru e-magazynu HiFi Choice & Home Cinema oraz parę zrzutów ekranowych prezentujących nową wersję pisma na ekranie iPada…

Informacja prasowa

Hi-Fi Choice & Home Cinema na iPada

Ukazało się pierwsze interaktywne wydanie magazynu „Hi-Fi Choice & Home Cinema” w formie aplikacji na iPoda i komputery PC/Mac do pobrania całkowicie za darmo!

To pierwszy w Polsce magazyn o tematyce audio-wideo, który dostępny jest w takiej nowoczesnej formie. Wydanie cyfrowe zawiera 17 recenzji najciekawszych urządzeń A/V: amplitunerów, odtwarzaczy CD, kolumn, słuchawek itp. W porównaniu z wersją papierową posiada szereg interaktywności jak dodatkowe zdjęcia, możliwość powiększania i przewijania tych zdjęć oraz tekstu. W pierwszym wydaniu nie wykorzystano jeszcze wszystkich możliwości, które oferuje ten nowy format, a więc materiałów interaktywnych: muzyka, wideo, animacje, ale wydawca obiecuje, że kolejne wydania będą znacznie bardziej rozbudowane pod względem interaktywności.

Aktualnie dostępne są wersje działające na iPadzie oraz na komputerach PC/Mac. W przyszłości planowane jest wprowadzenie wersji na Androida.

 

 

Wykaz recenzji, które znajdziemy w numerze specjalnym e-magazynu:

ACCUPHASE E-460

AYON S-3

AYON SPARK III

CHARIO DELPHINUS

CASTLE KNIGHT 2

DYNAUDIO XEO 3

DYNAUDIO XEO 5

DYNAUDIO FOCUS 160

DYNAUDIO FOCUS 260

HEED OBELISK

ONKYO TX-NR818

LEEMA ACOUSTICS TUCANA II

M2TECH YOUNG DAC

HEGEL H100

TAGA HARMONY PLATINUM F-100

REGA APOLLO-R

SENNHEISER HD800

VITUS AUDIO SIA-025

 

Wersja na komputery PC/Mac: http://www.hfc.com.pl/ewydanie1/WebReader.html

Natywna aplikacja na iPada w App Store: https://itunes.apple.com/pl/app/hifi-choice/id583308455?mt=8

 

Zrzuty ekranowe…

…oraz dotychczasowa wersja, bieżące numery do pobrania z eKiosku w formie statycznego magazynu (w pdf-ie)

Dodaj komentarz