LogowanieZarejestruj się
News

Nowy sieciowy Marantz

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
marantz 11s1

NA-11S1 to nowy sieciowy odtwarzacz audio klasy referencyjnej z wbudowanym DAC przedstawiła właśnie firma Marantz. Wyposażony w technologie Marantza i wykorzystujący wiele modułów HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Modul) Marantz NA-11S1 zapewnia łączność z wieloma urządzeniami przenośnymi, jak również możliwość połączenia z siecią i komputerami PC. Wszystkim można z łatwością sterować za pomocą pilota lub aplikacji Marantz Remote App.

Sprzęt ma wbudowany konwerter DSD1782 (High Current Audiophile D/A converter), oryginalny DSP Marantza i cyfrowy filtr PEC777. Analogowe układy audio są wyposażone w rozwiązania Marantz HDAM-SA2 i HDAM oraz transformator toroidalny. Sztywne, pokryte miedzią chassis z 5mm grubości górną pokrywą z aluminium minimalizuje wibracje i zakłócenia. Co ważne, dostępny wybór filtrów cyfrowych pozwala na dostrojenie dźwięku do własnych preferencji. Marantz NA-11S1 będzie dostępny w czarnym lub szampańskio-złotym wykończeniu od kwietnia.

Marantz NA-11S1 jest wyposażony w port Ethernet i Apple Airplay. Dzięki zgodności ze standardem DLNA 1.5, użytkownicy mogą również uzyskać dostęp do swoich lokalnych bibliotek plików, takich jak Network
Attached Storage (NAS) oraz odtwarzać wiele formatów plików audio, w tym WAV, WMA, MP3, MPEG-4 AAC, FLAC i ALAC, jak również pliki FLAC HD 192/24 i WAV 192/24. Funkcja Gapless (brak przerw między utworami) jest obsługiwana dla nieprzerwanego odtwarzania koncertu na żywo lub słuchania muzyki klasycznej.

Przedni port USB typu A jest otwarty dla urządzeń przenośnych lub pamięci USB. Port USB-B działa w trybie asynchronicznym do podłączenia PC lub Mac bezpośrednio, i obsługuje nie tylko 192 kHz/24bit ale także DSD 2.8MHz oraz 5.6MHz dla maksymalnej wszechstronności. Dodatkowo, nowo opracowana technologia izolowania masy od sygnału (Ground/Signal Izolator) pomaga zredukować szumy PC dla najwyższej jakości dźwięku. Dostępne są również dwa wejścia cyfrowe umożliwiające stosowanie NA-11S1 jako przetwornika DAC dla innych źródeł dźwięku cyfrowego.

marantz_na_11s1_2_max

marantz_na_11s1_back_max

 

marantz_na_11s1_3_max

Symetryczne wyjścia dają możliwość użycia opcji odwrócenia fazy dla kompatybilności z dowolnym przedwzmacniaczem wyposażonym w XLR. Dostępny jest nawet wysokiej jakości dedykowany wzmacniacz słuchawkowy, który posiada własny stopień wyjściowy wyposażony w układy HDAM-SA2 wraz z precyzyjną analogową regulacją głośności.

 

Dodaj komentarz