LogowanieZarejestruj się
News

Definitive Technology BP8000

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
bp8000-lifestyle2

Definitive Technology, lider na amerykańskim rynku w produkcji wysokiej klasy zespołów głośnikowych do kina domowego i stereo wprowadza na europejski i polski rynek nową serię kolumn – BP8000. Dzięki unikalnym opatentowanym technologiom Definitive Technology to jedyna na świecie firma, która potrafiła  połączyć w serii BP8000 technologię bipolarną (zestaw głośników grający do przodu oraz do tyłu w tej samej fazie) z półaktywną konstrukcją kolumn w cenach, w których inni producenci oferują klasyczne (pasywne) konstrukcje.

Połączenie bipolarnej konstrukcji z nową technologią rozpraszania średnich tonów oraz wysokotonowa kopułka z aluminium i ceramiki zapewnia rewelacyjnie przestrzenny dźwięk. Dzięki głośnikom w technologii BDSS II kolumny z serii BP8000 zapewniają dźwięk o niezrównanej rozdzielczości, a tym samym namacalnym realizmie. Wbudowany aktywny głośnik niskotonowy z dwiema pasywnymi membranami oraz 56-bitowym procesorem DSP gwarantuje potężne basowe tąpnięcia i niezrównaną dynamikę w stosunku do innych kolumn w tej cenie. Modele BP8040 / 8060 to jedne z niewielu kolumn stereo w cenie do 10.000 zł, które potrafią realistycznie odtworzyć uderzenie kotłów perkusyjnych! Definitive Technology BP-8060 został wybrany przez jeden z najstarszych audiofilskich magazynów w USA, The Absolute Sound, jako najlepszy zakup roku 2012-2013 w przedziale 2000-3000 USD.

 

Do największych zalet serii BP8000 należą:

 • pełny trójwymiarowy, przestrzenny dźwięk dzięki technologii bipolarnej (zestaw głośników grający do przodu oraz do tyłu w tej samej fazie) oraz technologii Linear Response Waveguide
 • podwójny aktywny system niskotonowy – dzięki zabudowaniu głośnika niskotonowego w technologii znanej z subwooferów SuperCube w każdej kolumnie podłogowej system kina domowego BP8000 dysponuje podwójnym uderzeniem basowym w stosunku do systemu 5.1 lub 7.1 – bez marnowania przestrzeni pomieszczenia na oddzielny subwoofer!
 • niezwykle wąskie kolumny podłogowe (15cm!) – dzięki użyciu głośników z technologią BDSS oraz unikalnych obudów z membranami pasywnymi i grubością ścianek dochodząca do 5-centymetrów!
 • maksymalne dopasowanie dźwięku do pomieszczenia i ochrona głośników dzięki pełnej cyfrowej kontroli dźwięku za pomocą 56-bitowego procesora DSP
 • rewelacyjny stosunek jakości do ceny – system 5.0 Definitive gra jak system 5.2, w cenie systemu 5.0

 

Cechy szczególne serii BP8000:

 • bipolarna opatentowana konstrukcja Forward Focused Bipolar Array™  (poza głośnikami centralnymi)
 • półaktywna konstrukcja z wbudowanym głośnikiem niskotonowym w technologii  SuperCube i procesorem DSP (poza kolumnami surround i 8040HD)
 • wbudowane dwie pasywne membrany (poza kolumnami surround)
 • głośniki średnio zbudowane w oparciu o opatentowaną technologię Balanced Dual Surround System (BDSS) II generacji oraz o technologię Linear Response Waveguide dla jak najlepszego odtwarzania mikrodetali i lepszego rozpraszania fal dźwiękowych w celu uzyskania  w pełni trójwymiarowej sceny muzycznej
 • głośniki średnio-niskotonowe umieszczone w odlewanych aluminiowych koszach
 • głośnik wysokotonowy 1″ (2.54 cm) II generacji z kopułką wykonaną z czystego hartowanego aluminium pokrytego warstwą ceramiczną
 • obudowa z grubego MDF (2.54cm) - niskodyfrakcyjna, antyrezonacyjna, wewnętrznie wzmacniana podwójnej grubości wieńcami MDF; w newralgicznych miejscach obudowa została pogrubiona do ponad 5cm.

 

Historia serii BP od Definitive Technology

czyli 60 kolumn BP10 zamiast organów w nowojorskim kościele św Trójcy.

Czy istnieją kolumny tak doskonałe aby mogły zastąpić prawdziwy instrument?

Na to pytanie musiał odpowiedzieć konserwator zabytkowego kościoła św Trójcy w Nowym Yorku. Niedługo po zniszczeniu wieżowców World Trade Center okazało się, że zanieczyszczenia atmosferyczne, które powstały przy katastrofie trwale i nieodwracalnie uszkodziły zabytkowe organy producenta Marshall&Ogletree.

W związku z tym podjęto decyzję o zainstalowaniu elektronicznego nagłośnienia najwyższej klasy – takiego, które będzie zdolne zastąpić brzmienie cennego zabytkowego instrumentu. Wybór systemu dźwiękowego powierzono najlepszym specjalistom produkującym organy. Decyzja była szybka i jednogłośna – organy zostaną zastąpione przez kolumny Definitive Technology BP10. Każda kolumna BP10 zastąpiła jedną piszczałkę organową. Zespół projektujący podkreślił, że tylko kolumny bipolarne są w stanie zastąpić potężną przestrzenność brzmienia prawdziwych organów. Przedstawiciel firmy Marshall&Ogletree podkreślał: „bipolarne głośniki Definitive bardzo dobrze reprodukują dźwięk ze specyficznym pogłosem, który powstaje w interakcji grających organów z kościelnymi murami. Dodatkowy atut to bardzo neutralne brzmienie z dobrym zakresem częstotliwości i wysoką odpornością na przesterowania – nawet przy bardzo wysokim poziomie głośności. To był łatwy wybór”.

System nagłośnienia w nowojorskim kościele składa się z 82 kanałów o łącznej mocy 16 000 watt. Do tego 11 komputerów spiętych systemem Linux, który generują dźwięk z 30GB niepowtarzalnych sampli przygotowanych przez producenta organów. Specjalnie na potrzeby akustyki kościoła Definitive stworzył jeden z największych subwooferów świata – SuperCube Trinity o ciągłej mocy 2000W RMS. Na potrzeby nagłośnienia całego kościoła potrzeba jedynie 6 takich subwooferów.

Dodaj komentarz