LogowanieZarejestruj się
News

REVO SuperConnect – topowy siecioodbiornik z obsługą serwisu Spotify

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
SuperC_Hero

Jak wiecie od paru dni słuchamy sobie niezobowiązująco muzyki z sieciowego radyjka (siecioodbiornika z tunerem FM) Noxon Fun. To bardzo fajne urządzenie, które dysponuje wieloma przydatnymi funkcjami, a przy tym nie jest specjalnie drogie… jak na sprzęt audio z WiFi cena 500 złotych to strefa budżetowa. Tytułowy produkt jest inny. Jest niewątpliwie o klasę, albo i dwie klasy wyżej od wspomnianego radyjka. Właściwie to sprzęt, który poza funkcją radia internetowego pozwala na integrację z domowym systemem audio i może w takim scenariuszu pełnić funkcję pełnoprawnego źródła dźwięku. Mamy tutaj zarówno analogowe jak i cyfrowe wyjścia dźwięku, mamy dostęp do serwisu Spotify, wygodne zdalne sterowanie za pomocą handhelda, OLEDowy ekran, intuicyjne sterowanie, odtwarzanie lokalnej biblioteki muzycznej, obsługę kluczowych kodeków (m.in. FLAC), wyjście słuchawkowe, wejście analogowe itd. Do tego można będzie sprawdzić działanie radia cyfrowego DAB (od niedawna uruchomiono w Polsce nadawanie w tym standardzie). Dzięki modułowi Bluetooth będzie można strumieniować dźwięk wprost z handhelda (także w jakości bezstratnej dzięki aptX). Rzecz jasna REVO SuperConnect to także, czy może przede wszystkim wysokiej klasy sieciowy odbiornik pozwalający jw. na odtwarzanie strumieniowe z wielu źródeł, a dzięki drewnianej obudowie, dobrym przetwornikom, opisywany produkt może zagrać zaskakująco dobrze w jakimś niewielkim pomieszczeniu (widzę tu głównie gabinet – idealnie takie eleganckie radyjko zintegruje się z duży, drewnianym biurkiem). Poniżej informacja prasowa oraz kilka zdjęć tytułowego produktu (który postaramy się przetestować na naszych łamach).

Informacja prasowa

C4i wprowadza na polski rynek najnowsze, hybrydowe, wieloformatowe radio Revo SuperConnect wyposażone w funkcję Spotify, wiodącą na świecie, komercyjną usługę transmisji strumieniowej. Jest to pierwszy cyfrowy produkt z wbudowanym wsparciem dla Spotify, działającym od razu po podłączeniu urządzenia do zasilania i nie wymagającym instalacji jakichkolwiek rozszerzeń sprzętowych lub programowych. Radio SuperConnect łączy nieprzeciętny design, duże możliwości i świetną jakość dźwięku. Pośród wszystkich produktów firmy Revo – pod względem wzornictwa i konstrukcji – właśnie ten model plasuje się na najwyższej półce. Radio będzie dostępne już w listopadzie, a cena detaliczna radia to 1365,00 zł brutto. Produkt będzie objęty 12-miesięczną gwarancją.

Bogactwo możliwości
SuperConnect pozwala na odbiór zarówno radia analogowego FM z RDS, jak i wprowadzanego od października tego roku w niektórych regionach Polski radia cyfrowego DAB/DAB+. Dzięki wbudowanemu modułowi WiFi, zapewniającemu bezprzewodową łączność z Internetem, możliwy jest odbiór dowolnej spośród ponad 16 tys. internetowych stacji radiowych z całego świata. Bez kosztów subskrypcji, z pominięciem międzynarodowych granic i bez konieczności słuchania reklam emitowanych przez lokalne stacje radiowe. SuperConnect umożliwia słuchanie radia na żywo, jak i – dzięki funkcji „Listen Again” – ponowne odsłuchanie audycji nadawanych w sieci w postaci podcastów. Stacje wyświetlane są alfabetycznie lub posortowane według krajów oraz gatunków muzycznych.

Dodatkowo, SuperConnect pozwala na odsłuch ulubionej muzyki z serwisu Spotify. Spotify Connect to nowe doświadczenie audio, które zapewnia swobodną kontrolę i przyjemność z muzyki przesyłanej do radia SuperConnect z wielu urządzeń np. z telefonu, tabletu. Właściciele SuperConnect z kontem Premium Spotify mogą teraz cieszyć natychmiastowym dostępem do ponad 20 milionów utworów z archiwum Spotify, wszystko w najwyższej częstotliwości próbkowania dźwięku, wystarczy pobrać aplikację Spotify na smartfona lub tablet.

Spotify Connect. Jak to działa?
Właśnie wszedłeś do domu, słuchając ulubionej playlisty na swoim telefonie. Z funkcją Spotify Connect po prostu wciśnij ‘Play’ w radiu SuperConnect i muzyka natychmiast gra, od momentu w którym została przerwana – masz zapewnienie, że nigdy jej nie przeoczysz. Teraz weź Swój tablet, aby sterować muzyką siedząc na sofie lub płynnie przełączaj dźwięk do innego urządzenia z funkcją Spotify znajdującego się w drugim pokoju.

Ze Spotify Connect nie musisz polegać na niestabilnych połączeniach do przesyłania muzyki pomiędzy urządzeniami. Możesz wykonywać połączenia, grać lub oglądać film, co więcej Twój telefon lub tablet może nawet znajdować się poza zasięgiem radia a muzyka będzie po prostu grać dalej. Aby korzystać ze Spotify Connect, właściciele Revo SuperConnect muszą pobrać aplikację Spotify na smartfona lub tablet i posiadać aktywne konto Premium Spotify. Oprócz tego, dostępna jest bezpłatna 30-dniowa wersja próbna, więcej szczegółów można znaleźć na stronie: www.spotify.com/uk/freetrial/.

Spotify Connect daje swobodną kontrolę nad muzyką przez telefon, tablet i sprawia, że słuchanie muzyki jest proste, płynne i bezproblemowe. Zapewnienie dostępu do usługi Spotify było priorytetem na liście działań działu R&D w Revo od blisko 4 lat, dlatego teraz z dumą ogłaszają, ze udało się dostarczyć najnowsze radio Superconnect z tak atrakcyjną funkcją.

Radio SuperConnect pozwala także cieszyć się całą kolekcją muzyki, przesyłaną bezprzewodowo z sieci komputera PC lub Mac w domu. Obsługuje wiele kodeków audio, w tym WMA, AAC, FLAC, MP3, MP2 i Real Audio. Strumieniowanie audio wymaga serwera DLNA lub PC / MAC działającego z certyfikowanym oprogramowaniem DLNA.

Dzięki zastosowanej technologii Bluetooth, można bezprzewodowo przesyłać muzykę do SuperConnect z iPhone’a, urządzeń Android, Samsung, Blackberry lub innych urządzeń z funkcją Bluetooth, takich jak laptop czy tablet. Eliminuje to konieczność stosowania adapterów dokujących. Dodatkowo, jeżeli nadajnik obsługuje technologię aptX, to strumieniowana muzyka uzyskuje jakość CD, zamiast jakości MP3, która stanowi standard dla łącza Bluetooth.

Radio SuperConnect posiada wejście AUX, które pozwala podłączyć do radia inne zewnętrzne źródło dźwięku oraz wyjście Stereo RCA L/R i optyczne dające możliwość połączenia z domowym zestawem HiFi. Oprócz tego jest wyposażone w 3,5 mm wyjście słuchawkowe. Radio zapewnia możliwość ustawienia cyfrowego alarmu z funkcją drzemki oraz 8 zestawów z ulubionymi stacjami dla trybu DAB, FM i radia internetowego.

Zawarte technologie
Po uruchomieniu ukazuje się (niewidoczny przed włączeniem) duży i czytelny wyświetlacz OLED. Do nawigowania po menu służy mały joystick, pozwalający na intuicyjny i szybki wybór pożądanych ustawień. Każdy aspekt radia został zaprojektowany pod kątem najwyższej jakości dźwięku – zaczynając od całkowicie drewnianej obudowy, a kończąc na zaawansowanych układach audio w sercu urządzenia. Rezultatem jest naturalny, czysty i szczegółowy dźwięk z głębokim i bogatym basem. Współodpowiedzialne za to są 15-Watowy wzmacniacz w klasie D oraz nowoczesny głośnik 3,5” BMR (Balanced Mode Radiator).

Konstrukcja i wzornictwo
Pod względem estetycznym, SuperConnect jest zrównoważonym połączeniem nowoczesności i uroku urządzeń z połowy ubiegłego stulecia i odrobiną funkcjonalizmu dodanego na dokładkę. Rezultatem jest ponadczasowy wygląd urządzenia z dużym poziomem dbałości o szczegóły. Ręcznie wykonana drewniana obudowa z orzecha amerykańskiego posiada doskonałe właściwości akustyczne. Żaden inny materiał nie zapewnia tak głębokich fundamentów dużej wydajności dźwięku, jak drewno. Panel przedni został wykonany z wysokiej jakości, eleganckiego anodowanego aluminium. Tłoczony stalowy panel tylny godnie uzupełnia całą konstrukcję. Jak przystało na produkt kalibru Super Connect, radio w standardzie wyposażone jest w pilota zdalnego sterowania, który pozwala na łatwe poruszanie się po menu i dostęp do różnych trybów pracy radia.

Pełny opis radia znajduje się pod adresem: http://revo.co.uk/shop/superconnect/

 

Dodaj komentarz