LogowanieZarejestruj się
News

Pylon Audio Onyx… altusowe pylony, pylonowe altusy?

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
onyks_30_czarny_pylon_audio_1

Przy okazji testu nowych monitorów Pylon Pearl oraz wyróżnienia produkt roku dla tych kolumn, wspomniałem, że niebawem firma wprowadzi na rynek nowe modele, jak się okazało dużych podstawkowych głośników, nowej linii Onyx. Popatrzcie na wygląd tych kolumn… z czym Wam się kojarzy ;-) … no właśnie. Oczywiście tytuł z przymrożeniem oka, bo sama forma, czy raczej wygląd (oraz gabaryty) nie tworzy z tych głośników kopii Altusów. Tak czy inaczej skojarzenia idą w tę właśnie stronę. Koszt zestawu Onyks 25 wynosi 1580 PLN, natomiast Onyks 30 oferowany jest w cenie 1790 PLN. Na razie jedyne dostępne wybarwienia to czarny. Oto, co o nowym produkcie pisze producent:

„Linię kolumn głośnikowych Onyks dedykujemy miłośnikom muzyki rockowej i rozrywkowej. Można w ich brzmieniu usłyszeć wiele cech znanych z typowo audiofilskich konstrukcji, jednakże akcenty reprodukcji dźwięku są przesunięte w kierunku witalności, dynamiki oraz swobody. Kolumny Onyks bezproblemowo nagłośnią każdą imprezę, ale też z przyjemnością posłuchacie Państwo koncertu rockowego, obejrzycie film czy zwyczajnie posłuchacie swoich ulubionych płyt. Cała linia została skonstruowana by móc przyjąć dużą moc bez zniekształceń ale także zapewnić komunikatywnie brzmienie na niskich poziomach głośności podczas bardziej kameralnych odsłuchów.Niskie i średnie tony zarówno w zestawie głośnikowym Onyks 25 jak i Onyks 30 powierzono membranom celulozowym, mamy więc w tym zakresie spójność, plastyczność jak również pełną barwę dźwięku. Natomiast górę pasma odtwarza 1 calowy przetwornik w małej tubce, zabieg ten poprawia właściwości mocowe oraz nadaje brzmienia klimatu znanego z koncertów live. Onyks 30 z głośnikiem niskotonowym 30 cm przeznaczony jest do pomieszczeń powyżej 20m2, gdzie najlepiej czuje się w kubaturze 25-50m2.”

Postaramy się przetestować nowe Pylony, na razie w planach mamy najnowsze Sapphire. Swoją drogą ciekawy ruch, takie duże podłogówki to nie jest popularny kierunek poszukiwań, gdzie zazwyczaj albo dobiera się coś mniejszego (podstawki), albo podłogówki. Może skojarzenia z legendarnymi Tonsilami, udane, dotychczasowe, modele, będą zachętą do zakupu takich nietypowych konstrukcji (poza naszym, rodzimym, rynkiem takie kolumny produkują głównie Brytyjczycy, np. Harbeth, z „herbatnikami” na czele, jako przedstawicielami gatunku).

Dodaj komentarz