LogowanieZarejestruj się
News

Monitor Audio: tym razem nie kolumny a stacje muzyczne

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
i dock

Monitor Audio to firma, którą znamy gównie z produkcji wysokiej klasy kolumn głośnikowych. Zarówno w stereo, jak i w kinie domowym produkty MA zdobyły liczne laury oraz uznanie wśród konsumentów. Firma widząc rosnącą popularność handheldów Apple postanowiła wprowadzić na rynek dwa nowe produkty, będące stacjami muzycznymi przystosowanymi do współpracy z urządzeniami z logo jabłka na obudowie. Nowe systemy i-deck to I-DECK 100 oraz I-DECK 200, które mają wydobyć z iPoda wszystko to, co najlepsze. Zaletą ma być ominięcie nie najlepszych przetworników w sprzęcie Apple, przesłanie za pośrednictwem portu dokującego muzyki w formie cyfrowej i zdekodowanie jej przez znacznie lepsze układy w stacji dokującej. Poniżej można przeczytać więcej informacji na temat nowej propozycji Monitor Audio…

I-DECK 100 i I-DECK 200 są kompatybilne z iPodami (przez wyjście cyfrowe) poprzez elastyczny port dokujący. Obydwa są owocem ponad 40-letniego doświadczenia połączonego z zachowaniem purystycznych zasad zdefiniowanych przez Monitor Audio. Urządzenia te zawierają zapierające dech w piersiach technologie, takie jak precyzyjne przetworniki C-CAM, korekcję akustyki itp.

Nowe systemy i-deck pobierają cyfrowe dane z iPoda i konwertują je w wysokiej klasy podwójnych konwerterach cyfrowo-analogowych. By uwolnić czystszą i bardziej dynamiczną muzykę z przetwornika, cztery wysokiej jakości głośniki w każdym i-decku są indywidualnie zasilane przez osobne wzmacniacze. Żeby nic nie umknęło także w pomieszczeniach o słabej akustyce, każdy i-deck jest wyposażony w innowacyjny equalizer DSP Automatic Position Correction (APC), który przy pomocy wbudowanego mikrofonu koryguje brzmienie pod kątem lokacji urządzenia i akustyki pokoju.

Niezwykły projekt plastyczny

Nowa linia wzornicza w kształcie tulipana nadaje nowe znaczenie tego typu projektom. Jego mineralno-polimerowa konstrukcja oferuje wysoką sztywność obudowy i tłumienie drgań – nieregularny panel dystrybuuje sygnał, korzystając z odbić, i generując delikatniejszy – ale o szerokiej scenie – dźwięk. Dla łatwiejszej obsługi zaprojektowano wygodny pilot zdalnego sterowania, 3,5 mm wejście AUX typu jack, dające możliwość podłączenia zewnętrznego źródła. Sama stacja dokująca akceptuje wszystkie urządzenia iPod/Phone bez konieczności adaptorów. Z kolei inteligentny system ładowania baterii sprawi, że odtwarzacze zawsze będą gotowe do pracy.

Audiofilska prostota

Projekt i-Decka jest niekonwencjonalny. Wbudowane cztery przetworniki, w parach po jednym tweeterze i głośniku niskotonowym, dają klasyczną konfigurację dwudrożnego, audiofilskiego monitora. Konstrukcja ta została zapożyczona z kolumn Monitor Audio. Każdy przetwornik jest zasilany wzmacniaczem pracującym w klasie D, zoptymalizowanym dla danego przetwornika.

W systemie I-DECK 100 dostajemy dwa przetworniki niskotonowe C-CAM o średnicy 75 mm każdy, zasilane przez dwa 30-watowe wzmacniacze klasy D i dwa 19 mm, pozłacane przetworniki wysokotonowe C-CAM, zasilane przez dwa 15-watowe wzmacniacze.

W systemie I-DECK 200 dostajemy dwa przetworniki niskotonowe C-CAM o średnicy 100 mm każdy, zasilane przez dwa 50-watowe wzmacniacze klasy D i dwa 25 mm, pozłacane przetworniki wysokotonowe C-CAM, zasilane przez dwa 25-watowe wzmacniacze.

Wspaniały dźwięk w każdym pomieszczeniu: gwarantowane

System APC wyposażono w zintegrowany mikrofon mierzący akustykę pomieszczenia w zakresie częstotliwości słyszalnych, porównywaną następnie z „idealną” akustyką. Zaawansowane oprogramowanie w układzie DSP ustawia barwę i fazę poszczególnych przetworników i-Docka tak, by ten dostarczał naturalny dźwięk bez zniekształceń o głębokim brzmieniu i szerokiej scenie dźwiękowej. Pomiar włączany jest automatycznie za każdym razem po włączeniu urządzenia.

Czystość od samego źródła

Z cyfrowego źródła, poprzez precyzyjną konwersję D/A i napędzane osobno przetworniki C-CAM, dźwięk z iPoda lub iPhone będzie czystszy, bardziej dynamiczny i bardziej naturalny: audiofilska ścieżka sygnału prowadzi do najlepszej jakości dźwięku, co jest natychmiast zauważalne.

Dodaj komentarz