LogowanieZarejestruj się
News

Musical Fidelity M1 CLiC nagrodzony przez EISA

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
foto2 clic

W tym roku nagrodę w kategorii odtwarzacze sieciowe audio (czy szerzej, urządzenia odtwarzające muzykę z plików) zgarnął produkt Musical Fidelity. Model M1 CLiC to bardzo zaawansowane urządzenie, stanowiące cześć najnowszej oferty MF pozwalającej na budowę kompletnego systemu opartego na komponentach HiFi serii M. To bardzo wszechstronny sprzęt, który pozwala na ograniczenie źródeł do… jednego produktu, którym jest omawiany M1 CLiC. Oczywiście zasadnicze znaczenie ma jakość dźwięku. W M1 zastosowano wysokiej jakości komponenty, a wbudowane przetworniki oraz procesory pozwalają na obsługę wszystkich najważniejszych formatów, w tym także plików audio 24bit/192kHz.

Jak już wspomniałem M1 CLiC to nie tylko cyfrowy przedwzmacniacz i odtwarzacz strumieniowy, to coś więcej. Model ten jest zaawansowanym urządzeniem, które potrafi odtwarzać pliki muzyczne z bardzo wielu źródeł, wykorzystując do tego sieci przewodowe i bezprzewodowe, pamięci USB, odtwarzacze CD, a także z klasycznych źródeł analogowych. Swoim użytkownikom oferuje także odbiór stacji radia internetowego. CliC ma łącznie siedem wejść cyfrowych (iPod/iPhone/iPad, przednie i tylne USB, sieciowe, optyczne i 2 koaksjalne ). Innymi słowy mamy tutaj do czynienia nie tylko z urządzeniem cyfrowym, ale także – przykładowo – przedwzmacniaczem analogowym z trzema wejściami dla źródeł.

Za rewelacyjne działanie całej konstrukcji odpowiedzialny jest przetwornik C/A M1 (24 bity/192 kHz), dzięki któremu sygnał audio zamieniany jest w bogaty, pełen detali i głęboki dźwięk. Do nawigacji służy duży kolorowy wyświetlacz, dzięki któremu w prosty i intuicyjny sposób wybierzemy odpowiednie funkcje i źródła sygnału. Podłączenie do sieci i moduł WiFi sprawi, że sprzęt ten idealnie sprawdzi się jako domowe centrum dźwiękowe.

M1 Clic akceptuje wiele formatów plików muzycznych m.in.:
FLAC (do 24bit 192 kHz przy przewodowym połączeniu do sieci LAN i do 24bit 96 kHz przy bezprzewodowym LAN)
WMA/9 (do 16bit 48 kHz)
AAC, HE-AAC (do 24bit 96 kHz)
LPCM (do 24bit 192 kHz przy przewodowym połączeniu do sieci LAN i do 24bit 96 kHz przy bezprzewodowym LAN)
Ogg vorbis 1.0 (do 16bit 32 kHz)
MP3 (do 16bit 48 kHz)

Firma Musical Fidelity na przestrzeni wielu lat przyzwyczaiła swoich klientów do nadzwyczajnej jakości i innowacyjnego podejścia przy tworzeniu swoich produktów. Tradycję tą podtrzymuje także w przypadku zupełnie nowego urządzenia w swojej ofercie. M1 CLiC – to sieciowy odtwarzacz muzyczny, który z całą pewnością zasłużył na wyróżnienie Europejskiego Sieciowego Odtwarzacza Muzycznego 2011-2012 przyznane przez EISA. Sprzęt jest już oferowany na naszym rynku w cenie 5499zł.

Dodaj komentarz