LogowanieZarejestruj się
News

Kolejny DAC na rynku: Advance Acoustic MDX 600

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
advance_acoustic_mdx_600_m_max

To bardzo ciekawe, oryginalne urządzenie. Po pierwsze zastosowano w nim solidny moduł zasilania, co w przypadku DACów zdarza się stosunkowo nieczęsto. Po drugie mamy tutaj całe zatrzęsienie złącz cyfrowych, w sumie jest ich aż …9, w tym jedno w standardzie AES/EBU! To chyba rekord w tej klasie urządzeń. Kupując tytułowy produkt podłączymy do niego praktycznie każde źródło z wyjściami cyfrowymi jakie mamy w domu. Dodatkowo Advance Acoustic wprowadził do swojego nowego DACa możliwość korekcji barwy dźwięku. Moduł EQ to rzecz niespotykana w przetwornikach, takie coś znajdziemy zazwyczaj w przedwzmacniaczach czy wzmacniaczach zintegrowanych (obecnie – rzadko kiedy). Kiedy przyda się możliwość korekcji? Oczywiście wtedy, gdy przyjdzie nam słuchać muzyki poddanej silnej kompresji. Jeżeli naszym źródłem będą wysokiej jakości pliki FLAC/WAV to rzecz jasna będzie można szybko wyłączyć EQ, wybierając tryb Bypass. Poza niezbalansowanymi wyjściami analogowymi, dostępne są także XLRy. Dodatkowo można będzie podłączyć do tytułowego DACa solidny kabel sieciowy. Cóż, wygląda na to, że mamy tutaj do czynienia z bardzo ciekawym urządzeniem, które warto będzie przetestować na łamach HD-Opinie. Cena sprzętu wynosi 1890 złotych. Patrząc na wyposażenie, muszę uszczypnąć się w udo. Tanio to mało powiedziane. No nic, pozostaje „tylko” sprawdzić jak ten sprzęt gra. Poniżej notka prasowa z dokładnym opisem konstrukcji…

Informacja prasowa

Advance Acoustic  wprowadza do sprzedaży kolejny przetwornik cyfrowo – analogowy MDX 600. Duży transformator toroidalny i konwerter Burr-Brown PCM 1796 (24 bity/192 kHz), są w stanie odtworzyć dźwięk ze źródeł cyfrowych z dużą dokładnością, bez zbędnych zabarwień. W konwerterze MDX 600 wykorzystano filtry analogowe NE5532 firmy Nec i cyfrowe YSS951 Yamahy. Wszystkie elementy starannie zamknięto w sztywnej ekranowanej ramie wykonanej z metalu.

Zgodnie z duchem czasu i dzięki zastosowanym rozwiązaniom Advance Acoustic MDX 600 pozwala w pełni korzystać ze wszelkiego rodzaju cyfrowych źródeł sygnału. Przetwornik został wyposażony w trzy wejścia optyczne, trzy koaksjalne, dwa porty USB (jeden standardowy i jeden typu B) i wejście AES/EBU. Równie imponująca jest ilość wyjść – francuska firma oferuje nam nie tylko symetryczne XLR i analogowe RCA, ale także wyjścia cyfrowe (koaksjalne i optyczne).

Poza świetnym wyglądem i doskonałymi możliwościami technicznymi Advance Acoustic MDX 600 ma jeszcze jedną , trochę pomijaną ostatnio, ale bardzo pożądaną funkcję – czterostopniowy equalizer. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet muzyka z plików Mp3 może być czysta i dokładna. Jeżeli jednak słuchamy plików w bezstratnych formatach (FLAC, WAV, itp…) możemy skorzystać z opcji Bypass i wyłączyć wszystkie formy oczyszczania dźwięku.

 

Dodaj komentarz