LogowanieZarejestruj się
News

Najnowszy procesor kina domowego od Rotela

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
rsp1572

Poza wielkimi firmami, specjalizującymi się w kinie domowym, na rynku egzystują producenci którzy mimo specjalizacji w sferze audio mają w ofercie urządzenia dedykowane obrazowi. Przykładem choćby Arcam czy NAD. Inną firmą, która także ma coś tutaj do zaoferowania jest Rotel. To producent o uznanej renomie, wytwarzający wysokiej klasy sprzęt audio… i nie tylko, bo w katalogu znajdziemy także centralne jednostki kina domowego. W przypadku omawianego urządzenia chodzi o jeden z komponentów dzielonego zestawu składającego się z procesora oraz końcówki mocy. To zazwyczaj najbardziej rozbudowany, bezkompromisowy sposób na uzyskanie najlepszej możliwej jakości obrazu oraz (a nawet przede wszystkim) dźwięku. Niebawem na rynku dojdzie do premiery zupełnie nowego procesora firmy Rotel – RSP-1572. Dzięki układowi Cirrus Logic model ten zapewni wsparcie dla przetwarzania sygnału audio w konfiguracji 7.1, korzystając przy tym z kompletu dekoderów Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus i DTS HD Master Audio. Za sygnał wideo odpowiadać będzie procesor Faroudja DCDi Cinema ze wsparciem dla technologii RealColor i 3D.

RSP-1572 posiada także zaawansowane technologie i funkcje, takie jak Multiple High MIP DSP, Parametric EQ, Audio Return Channel oraz zapewnia wsparcie dla iPhona/iPad/iPod. Model ten posiada aż 6 wejść i 2 wyjścia HDMI 1.4 ze wsparciem 3D. Wszystkie starsze media nagrane w rozdzielczości SD można dostosować do standardu 1080p dzięki funkcji HDMI Scaling. W połączeniach HDMI wykorzystano ponadto technologię Audio Return Channel, która pozwala na jednoczesne przesyłanie sygnału audio do amplitunera za pomocą jednego i tego samego kabla HDMI. Zwiększa to znacznie komfort i wygodę użytkowania eliminując potrzebę stosowania w tym celu dodatkowego połączenia S/PDIF.

Najnowszej generacji procesor Faroudja Torina FLI 30336 Cortez Advanced odpowiada za sygnał wideo, oferując przy tym najbardziej zaawansowane techniki analogowego i cyfrowego przetwarzania obrazu, redukcję wszelkich szumów bez utraty jakości i funkcję poprawiania ostrości, głębi i kolorów. Posiada zintegrowany dekoder 3D, co pozwala na wyświetlanie obrazu zgodnie z najnowszymi standardami.

Nowy procesor doskonale radzi sobie z zaawansowanym dekodowaniem sygnału audio i przetwarzaniu go do postaci 7.1-kanałowego. Inżynierowie Rotela wykorzystując układ Cirrus Logic CS497024 32 bit Dual Core zadbali o to, by zaimplementować w nim wszystkie najpopularniejsze rozwiązania: Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus i DTS HD Master Audio. Podwójny procesor dźwięku 32 Bit DSP poradzi sobie nawet z najbardziej złożonymi ścieżkami audio i zapewni wyjątkową jakość wszystkich efektów dźwiękowych. Układ zastosowany przez Rotela brzmi tak doskonale także dzięki układom Burr-Brown DSD1791 24/192 DAC, które wykorzystywane są do konwersji cyfrowo-analogowej sygnału dźwiękowego zapewniając 8 wyjść audio.

RSP-1572 posiada wbudowany w przednim panelu port USB, który pozwala na komunikację z iPod/iPhone/iPad oraz innymi odtwarzaczami MP3 zapewniając jednocześnie fantastyczną jakość dźwięku dzięki układowi 24 bit/192kHz DAC. Dodatkowym atutem tego modelu jest możliwość korzystania z łączności Bluetooth do komunikacji z innymi urządzeniami. Sprzęt ten będzie miał swoją premierę w czwartym kwartale 2011, cena nie jest jeszcze znana.

 

Dodaj komentarz