LogowanieZarejestruj się
News

Xtreamer Prodigy – Android z wideo 3D

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Xtreamer_prodigy_front(M)

Human Media rozpoczyna sprzedaż najnowszego modelu o nazwie Xtreamer Prodigy. Odtwarzacz w wygodny sposób łączy świat plików multimedialnych i kina domowego z aplikacjami i funkcjonalnością systemu Android. Podwójny system operacyjny pozwala na wygodne i szybkie sterowanie odtwarzaniem plików z filmami, zdjęciami i muzyką, pobieranych z różnych nośników danych, z możliwościami instalacji i korzystania z internetu i dodatkowych aplikacji. Konstrukcja oparta jest o najnowszy procesor Realtek RTD1186 750MHz, zapewnia obsługę sieci LAN 1Gbit, USB 3.0, dysków SATA II i III o pojemnościach do 3TB. Złącze HDMI 1.4 pozwala na odtwarzanie filmów 3D na telewizorach HDTV 3D. Sprzęt dotarł już do naszej redakcji, niebawem opublikujemy zapowiedź testu tytułowego odtwarzacza.

W modelu Prodigy pierwszy raz zastosowano najnowszy procesor Realtek RTD1186 z taktowaniem 750MHz – znacznie szybszy od wszystkich swoich poprzedników. Układ gwarantuje bezproblemowe odtwarzanie plików wideo Full HD i SD w wielu popularnych formatach (m.in. AVCHD/H264, M2TS, MOV, WMV, MKV, MKV3D, SBS/TaB) oraz obrazów płyt DVD, Blu-ray i Blu-ray 3D z plików na dysku. Wielokanałowe filmowe ścieżki audio w formatach DTS, DTS-HD, Dolby Digital czy Dolby TrueHD odtwarzane są w pełnym formacie 7.1 kanałów lub są dekodowane do 2 kanałów dla systemów kina domowego bez konieczności używania odpowiedniego amplitunera. Odtwarzacz obsługuje wiele popularnych muzycznych formatów audio (MP3, FLAC, WMA, OGG, WAV, APE), również w jakości 96kHz i 192kHz/24bit. Pozwala na uruchomienie prezentacji zdjęć w formatach JPG, BMP, PNG, GIF, z efektami przejść i muzyką w tle.

Źródłem danych dla odtwarzacza może być wbudowany dysk twardy 3,5” o pojmeności do 3TB, dysk zewnętrzny lub sieciowy, nośnik pamięci ze złączem USB, karta pamięci, podłączony do domowej sieci komputer albo zasoby internetowe. Z tyłu obudowy znajdują się złącza AV obejmujące wyjście HDMI w wersji 1.4, cyfrowe i analogowe wyjścia audio, kompozytowe i komponentowe złącza wideo, dwa porty USB 2.0, port USB 3.0 do podłączenia komputera PC oraz złącze sieci LAN.

Nowością wśród odtwarzaczy multimedialnych jest możliwość korzystania z systemu Android, który w wypadku Xtreamera Prodigy nie zarządza pracą całego urządzenia i uruchamiany jest z menu. Procesor, mając do do dyspozycji pamięć 2GB, bez problemu radzi sobie z obsługą wielu aplikacji, które użytkownik może zainstalować samodzielnie, znacznie rozszerzając funkcjonalność urządzenia. Producent udostępnia na swoich stronach startowy pakiet 60 aplikacji gotowych do instalacji, dostępny jest też Market Aplikacji pozwalający na pobranie kolejnych programów z internetu. System Android umożliwia korzystanie ze standardowej przeglądarki stron WWW, którą można kontrolować za pomocą pilota, lub klawiatury i myszki podłączanej do portu USB urządzenia.

Odtwarzacz obsługuje protokoły sieciowe: FTP, UPnP/DLNA, SAMBA/CIFS, NFS. Posiada klienta BitTorrent. Urządzenie wyposażone zostało w szybką kartę sieciową 1Gbit, opcjonalnie można podłączyć kartę Wi-Fi pracującą w standardzie 802.11bgn. Cena detaliczna urządzenia w podstawowej wersji wynosi 849 zł. Opcjonalny adapter Wi-Fi dostępny jest w cenie 85 zł. Gwarancja na urządzenie wynosi 2 lata. W pierwszej połowie roku 2012 zapowiada także rozbudowaną wersję urządzenia wyposażoną w cyfrowy tuner DVB-T. Informacje o urządzeniu znajdują się na przygotowanej przez dystrybutora stronie http://www.xtreamer.pl/Xtreamer_Prodigy.html, gdzie użytkownicy znajdą szczegółowe dane techniczne urządzenia, aktualizacje oprogramowanie oraz wszelkie informacje dotyczące wsparcia technicznego w języku polskim.

Dodaj komentarz