LogowanieZarejestruj się
News

Podstawowy model kukurydzy Popcorn Hour A-300 już w Polsce

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
A300_tv

Wcześniej informowaliśmy o pojawieniu się zapowiedzi i rychłej premierze w Stanach. Teraz przyszedł czas na Polskę. W pierwszych dniach grudnia br. na rynku pojawił się najnowszy odtwarzacz multimedialny A-300 marki Popcorn Hour. Ponownie (vide A100, A200) nie ma co liczyć na wyszukany design, jednak w przypadku Kukurydzy tak to po prostu od zawsze wygląda (czy raczej nie wygląda). Sprzęt ma być gdzieś ukryty na półce pod telewizorem, a najważniejsza jest funkcjonalność, możliwości oraz support. Syabas zawsze słynęło z bardzo dobrego wsparcia. Postaramy się zdobyć jak najszybciej egz. do testów i sprawdzić jak rozwinęło się nowe oprogramowanie w odtwarzaczach producenta popularnej Kukurydzy. W przypadku Popboksa widać było że jest jeszcze sporo do zrobienia. Urządzenie zbudowano w oparciu o zaawansowany i szybki procesor Sigma Designs taktowany zegarem 800 MHz, gwarantujący bezproblemowe odtwarzanie plików wideo Full HD i SD w wielu popularnych formatach (m.in. AVCHD/H264, M2TS, MOV, WMV, MKV, MKV3D SBS/TaB) oraz obrazów płyt Blu-ray i DVD z plików na dysku. Wielokanałowe ścieżki audio w formatach DTS, DTS-HD, Dolby Digital czy Dolby TrueHD odtwarzane są w pełnym formacie 7.1 kanałów lub są dekodowane do dwóch kanałów. Odtwarzacz obsługuje wiele popularnych muzycznych formatów audio (MP3, FLAC, WMA, OGG, WAV, APE) – również tych o jakości HD (24/192). Pozwala na uruchomienie prezentacji zdjęć w formatach JPG, BMP, PNG, GIF, z atrakcyjnymi efektami przejść i muzyką w tle. Oprogramowanie odtwarzacza Popcorn Hour A-300 zawiera przyjazny dla użytkownika, obrazkowy interfejs wykonany w technologii Flash, służący do przeglądania, odtwarzania oraz zarządzania dużymi bibliotekami plików multimedialnych z filmami, muzyką i zdjęciami. Networked Media Jukebox w nowej wersji v2, szybko indeksuje dane i pobiera opisy filmów z internetu. Nowością, którą z pewnością docenią polscy użytkownicy, jest funkcja wyszukiwania i pobierania napisów do filmów.

Interesującą częścią oprogramowania odtwarzacza jest Market Aplikacji z dodatkowym oprogramowaniem i serwisami internetowymi (aktualnie znajduje się w nim ponad 60 różnych programów). Wśród najbardziej popularnych serwisów dostępne są: YouTube, Facebook, Twitter, Channels.com, Mevio, Revision3, MotoRZ, CNET TV, Picasa, Flickr, SHOUTcast Radio. Planowany jest intensywny rozwój Marketu i uzupełnianie oferty o nowe aplikacje, darmowe, oraz klasy premium, z wideo na żądanie (VOD) i zawartością płatną.

Obudowa odtwarzacza, wykonana z czarnego aluminium, zapewnia skuteczne pasywne chłodzenie zarówno procesora, jak i dysku twardego 3.5″ o pojemności do 3 TB lub dysku 2.5” (do 1 TB), który można zamontować wewnątrz.

A300-gniazda

Podłączenie zewnętrznych nośników danych i pamięci oraz komunikacja z otoczeniem jest możliwa dzięki wyposażeniu odtwarzacza w dwa złącza USB 2.0 (host), port USB 3.0 oraz złącze sieci LAN (w standardzie 1 Gbit). Opcjonalnie można podłączyć adapter Wi-Fi (802.11b/g/n). W sieci lokalnej A-300 pozwala także na wydajne udostępnianie i współdzielenie filmów, muzyki i zdjęć z wbudowanego dysku. Wykorzystując protokoły Samba, FTP, NFS, UPnP i HTTP może pełnić funkcję serwera mediów dla innych urządzeń. Opcji pracy w sieci dopełniają wbudowany klient BitTorrent oraz klient grup Usenet. Urządzenie jest zgodne z Windows Media Connect, Windows Media Player NSS oraz Bonjour dla komputerów z systemem Mac OS. Gwarancja na urządzenie wynosi 2 lata. Cena urządzenia wynosi 1049 złotych.

Dodaj komentarz