LogowanieZarejestruj się
News

Samsung Smart TV – Polacy pokochali dodatkowe aplikacje

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
samsung-smart-tv

Ipla, VOD.TVP.PL, Tuba.fm, Onet.tv, tvn player oraz iplex.pl to jedne z najczęściej pobieranych aplikacji dla telewizorów Samsung Smart TV. Z dostępu do nowoczesnej platformy internetowej za pośrednictwem telewizora korzysta coraz więcej Polaków. Dzięki Samsung Smart TV użytkownicy mają do dyspozycji niemal 29 000 bezpłatnych materiałów wideo, spośród których najchętniej wybierają filmy i seriale.  Polska należy do ścisłej czołówki pod względem ilości pobrań aplikacji dla telewizorów ze sklepu Samsung Apps TV. Tylko w listopadzie 2011 roku Samsung odnotował blisko 110 000 pobrań. Dzięki temu Polska zajmuje drugie miejsce w Europie, wyprzedzając takie kraje jak Wielka Brytania, Francja, Hiszpania i Włochy.

Z miesiąca na miesiąc rośnie również liczba podłączeń telewizorów Samsung Smart TV do sieci. Od czerwca do września 2011 roku zanotowano wzrost tego wskaźnika z 35% do ponad 50% – mówi Michał Wojciechowski odpowiedzialny za rozwój aplikacji Samsung Smart TV w Polsce. Wynika to z konsekwentnie realizowanego przez firmę Samsung planu rozszerzania oferty polskich aplikacji TV, jest również efektem akcji „100 filmów gratis od Ipla z każdym Samsung Smart TV”, która potrwa do końca 2011 roku. – dodaje Michał Wojciechowski.

Na pierwszym miejscu w rankingu najbardziej popularnych aplikacji znalazła się ipla, która wyprzedziła m.in. widget YouTube. Można uznać to za ogromny sukces – rodzima aplikacja okazała się bardziej popularna wśród polskich użytkowników niż ta stworzona przez globalnego gracza, jakim jest YouTube. Za pośrednictwem aplikacji ipla użytkownicy Samsung Smart TV mają do dyspozycji materiały dostarczane przez blisko 20 stacji telewizyjnych, w tym do seriali, retransmisji wydarzeń sportowych i kulturalnych, serwisów informacyjnych oraz programów rozrywkowych.

Za pośrednictwem platformy ipla można oglądać obecnie ponad 700 filmów. Ciągle rozszerzamy naszą ofertę, a dzięki dobrej współpracy z dystrybutorami jeszcze przed świętami zaproponujemy kolejne nowe tytuły, które będzie można obejrzeć za pośrednictwem Samsung Smart TV – poinformował Albert Szybiński, Dyrektor Produktu ipla. Specjalny kanał iplaFILM oferuje ponad 700 filmów posegregowanych w kategorie tematyczne. Ciekawym rozwiązaniem dla użytkowników jest możliwość skorzystania z rekomendacji filmowej oraz listy najpopularniejszych tytułów i nowości. Dostęp do filmów w kanale iplaFILM jest płatny i aktywowany na 24 godziny po wpisaniu specjalnego kodu. Opłaty za pobranie kodu uiszczane są za pośrednictwem SMS, karty kredytowej lub w formie przelewu.

W czołówce najbardziej popularnych aplikacji znajdują się również widgety VOD.TVP.PL, Onet.tv, iplex.pl, WP.tv oraz widget tvn player – udostępniony użytkownikom Samsung Smart TV w listopadzie tego roku.

Spośród 28 850 materiałów dostępnych za pośrednictwem platformy Samsung Smart TV polscy użytkownicy najchętniej wybierają filmy i seriale. Są wśród nich hity polskiej telewizji m.in. seriale „Przepis na życie”, „Prosto w serce”, „Usta Usta” i „Magda M.”, które oglądać można za pośrednictwem aplikacji tvn player. Z kolei repertuar iplex.pl obejmuje 1 500 darmowych filmów – wśród nich produkcje prezentowane i nagradzane na ważnych festiwalach filmowych takich jak Festiwal Filmów Rosyjskich SPUTNIK, Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC i Planete Doc. Programy telewizyjne w formie VOD oraz filmy pełnometrażowe są od czerwca 2011 r. dostępne za pośrednictwem aplikacji Ipla w modelach telewizorów Samsung Smart TV.

Dodaj komentarz